Pierwsza wiatrówka

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

Ok dzięki :)
Więc zakupię model 1110 4,5 bez gratisów z lunetą :)
Znacie może jakąś stronkę z recenzją tego karabinka ? Szukałem teraz ale nic nie znalazłem.
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Wejdz sobie u nas w "szukajkę", różne tematy i posty na temat sharpa, łącznie z sharp-ligą...
OT - jadę zaraz do tego sklepu właśnie, Przemek już wie, po co, w "4i5" kazali mi zapomnieć, podobno weich. się burzy, że taki sam, a bez żadnych oznaczeń...
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Robert jeżeli po to co strzelałeś na Bemowie i leżeło na tym jasnym kocyku, to oni mają tylko mój egzemplaż, który reklamowałem, bo był wadliwy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

green_thunder pisze:OT - jadę zaraz do tego sklepu właśnie, Przemek już wie, po co, w "4i5" kazali mi zapomnieć, podobno weich. się burzy, że taki sam, a bez żadnych oznaczeń...
Dobrze pooglądaj ... strzel kilka razy ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

OK. dzięki za podpowiedż.
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

vipeminem, z tej lunety 4X20 też zrezygnuj bo nic przez nią nie zobaczysz,
Lepiej rusz na jakiś bazar, ja kupiłem jakiś czas temu 4X32 z oznaczeniem TASCO (chińska podróbka prawdziwego Tasco) za 60zł, o wiele więcej zobaczysz i jest w niej możliwość regulacji.
No i tak jak pisali chłopaki, do lufy nie wtykaj nic poza śrutem ołowianym, żadnej stali czy teflonu, żadnych kulek,

Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o wiatrówce QB78 :D
Wdzięczny karabinek, bez pompowania z 4-taktowym zamkiem, niestety koszty podnosi koszt zakupu kapsułek z CO2 (bo nim jest napędzany), każda lupka na nim wytrzyma,b o odrzutu brak. No i w stanie pudełkowym można spokojnie celnie postrzelać.
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... sc&start=0 tu masz moje wynurzenia na jej temat, tuż po zakupieniu :)
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

tregarth, ok, dzięki za poradę ;) Karabinka, który proponujesz raczej nie kupię ponieważ już skupiłem się na Sharp Innova. Natomiast co do lunetki to pewnie kupię jakąś lepszą ponieważ ten karabinek stać na dalekie i celne strzały, ale do tego będę musiał kupić inną lunetkę :)
Pozdrawiam.
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Coś mi się kojarzy iż w tym sharpie lubił pękać korpus? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Niekoniecznie, ale zdarza się, choć przy dwóch sztukach nie miałem tego przypadku. Myślę, że przyspieszają to ciągłe manewry użytkowników z lufą, srufą itp.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
daras pisze:Coś mi się kojarzy iż w tym sharpie lubił pękać korpus? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Dobrze Ci się kojarzy, ale... mojemu koledze w Mercedesie pękła obudowa skrzyni biegów :( Mimo to uważam, że to dobra marka.
W Sharpach się to podobno zdarza. Mam dwa egzemplarze i nic :D
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

daras pisze:Coś mi się kojarzy iż w tym sharpie lubił pękać korpus? Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
Na to chyba nie ma reguły Darku, ja namiętnie użytkowałem Swojego 1210 w drewnie , nie jestem w stanie nawet w przybliżeniu podać ile wystrzelił zanim zaczęły się pierwsze nieszczelności tytułem zużycia oringów , ale pierwsze 25 puszek liczyłem , a pierwsze oznaki nieszczelności dały się zauważyć sporo później, pierwszy poszedł ten mały na "dosyłaczu" .
Ale nie traktowałem tego jako awarii czy usterki tylko jako wymianę exploatacyjną i myślę że tak właśnie trzeba to traktować.
Karabinek , jest na pewno atrakcyjny w swojej klasie cenowej, ale jak przystało na ta klasę cenową to i poprawki nie zaszkodzą , warto spojrzeć na koronę i opisaną wyżej szczelność.
W swoim egzemplarzu nie poprawiałem nic oprócz korony, po długim czasie miałem problemy związane z nieszczelnością nawet spore, jednakże związane było to z brakiem odpowiednich oringów i kręceniem bata z ..... . Wizyta w dobrze zaopatrzonym sklepie motoryzacyjnym załatwiła sprawę i karabinek znów żył pełnią życia.

Szarp to wdzięczny karabinek, jest celny i nie wymaga zbyt wiele od strzelca podczas strzelania , trzeba jednak poświęcić mu trochę uwagi.
Na pewno da dużo satysfakcji i radości.
Tyle ode mnie.

Pozdrawiam Serdecznie!
Kombat69

Ps. Karabinek kupuj oddzielnie , sam bez żadnych "gratisów" za które i tak płacisz.
Lupkę odkupisz sobie na forum, albo i sprawisz nową PP albo DOE , wystarczą w zupełności do rekreacji i na początek. A i mniej znane emulatory lunet z przyzwoitym światłem i ostrym obrazem też powinny dać radę , bo sharpik jest w praktyce kompletnie bezodrzutowy. Resztę szczegółów sobie doczytaj :) - jest tego dużo więc niech lektura umili Ci czas oczekiwania na doręczyciela.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Nie chciałem nikogo straszyć broń mnie Panie Boże, po prostu słyszałem taką opinię którą jak papuga przekazałem dalej. Za zamieszanie przepraszam. :oops:
guntuning.com
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Nie ma za co przepraszać, fakt jest faktem że pęknięcia się zdarzają i warto wziąć to pod uwagę przy zakupie.
Jednakże, w materii pękania korpusu podzielam zdanie Roberta. Jak się nie potrzebnie nie grzebie , a przede wszystkim szanuje, to i nie pęka.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

daras pisze:Za zamieszanie przepraszam.
Łaskawie przyjmujemy :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

Dziś byłem w pobliskim sklepie myśliwskim zapytać o Sharp Innova. Szanowna Pani ze sklepu odradziła mi tego karabinka. Powiedziała, że to chiński badziew. Dodała też, że markowa wiatrówka pompowana kosztuje od 700zł nawet do 11tys zł... Nie wiem co robić, czy zdać się na Wasze dobre zdanie o tym karabinku i go kupić, czy raczej nie?
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem