Pistolet CO2 na BB,s

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Do wzięcia jest C-11 i C-41, ppks-a będę naprawiał bo go lubię.
Pozdro
J.
orzeszki....koniecznie :)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

W Crosman C11 bardzo łatwo można zwiększyć Vo , ale kosztem zmniejszenia ilości strzałów z jednej kapsuły.
Jeszcze taka mała uwaga - bardzo łatwo się rozkłada, ale trochę kłopotliwe jest złożenie (chodzi o zamek i element który go trzyma z przodu lufy) wymaga trochę cierpliwości i pomysłowości.

Rysunki są mało szczegółowe i dokładne - chodzi tylko o pokazanie sposobu jak działa dawkowanie CO2 - w trzpieniu zaworu jest wycięcie które widać po rozkręceniu zaworu, wycięcie to służy do przepuszczenia CO2 do lufy i w oryginalnej wersji jest ono odsłaniane w 1/3 części !. Przez zeszlifowanie tego małego elementu który jest pomiędzy lufą a trzpieniem zaworu doprowadzamy do tego że zawór jest otwarty da dłuższy czas i otwór w trzpieniu jest odsłaniany w większym stopniu.
Gdyby można było tam jeszcze umieścić cieniutką uszczelkę to byłoby bardzo OK !, ale czy warto ? nie wiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Jarek, to ja bym się zdecydował na tego C-11.
Jak wrócisz to prześlij mi na PW nr swojego konta i kwotę jaką należy wpłacić, a ja przeslę Ci adres wysyłki.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Darek, nic nie trzeba płacić. Pożyczę Ci go po prostu na jakiś czas, a jak Ci się spodoba....to wtedy pogadamy.
orzeszki....koniecznie :)
Sam100
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-07, 22:51
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Sam100 »

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu. Czy pistolet-wiatrówka CZ75D Compact to dobry wybór ? Korzystał ktoś z tej repliki ? Jak na razie znalazłem tylko opinię, że wyrobił się magazynek ale nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi po jakim czasie doszło do tak dużego zużycia magazynka. Jeżeli nie jest to dobry wybór czy moglibyście polecić pistolet-wiatrówkę na co2 do 300 zł ? Czy np. Crossman Pro 77 to dobry wybór także ?