Hatsan 55s / Gamo CF 30

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Wiedziałem, wiedziałem że ta Slavia w końcu się pojawi! :) hehe
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Tirisval
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-17, 10:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Tirisval »

Hehe nom poczekam jeszcze na propozycje, i tak do czasu aż wypłatę dostane nic nie zamówię :D , a teraz idę coś w telewizji pooglądać i spać bo o 5 wstać do pracy muszę 3 majcie się ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Z czystym sumieniem polecam hatsanka 55.Mam go i sprawdza się doskonale na dystansie od 10-70 metrów.Silny zgrabny dobra lupka do niego i na początek na pewno wystarczy.Ja użytkuje i nie narzekam.Naprawdę nie zły sprzęcik za taką kasę.W sobotę strzelałem z powodzeniem na dystansie 70-75 metrów do małej puszki z redbula i wchodził prawie każdy śrut. Jeszcze raz polecam !! :D
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Z czystym sumieniem polecam Ci zestawik, którego link wkleił Hiszpan. Sam jestem użytkownikiem Slavii i jestem baaardzo z niej zadowolony.

Na dodatek jest to wersja stuningowana przez Cekaus więc, można by rzec, perfekcyjna :)
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ta na fotce też nowa po czarach...
i nie jest to wcale odosobniony przypadek.
Opis na beżowym.
Wystarczy spojrzeć na lufę.

Obrazek

Slavie są fajne, lecz te produkowane kilka lat temu.
Hatsan robi znaczne postępy, natomiast Ceska Zbrojovka nie dosyć że stanęła w miejscu to ma problemy z jakością wyrobów.
Dlatego też nie polecam nowych Slavi.
Dla początkującego odpowiedniejszy będzie Hatsan, a później tak jak napisałem wcześniej drogą ewolucji coś lepszego.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Dam ci tarczkę by poprzeć moje polecenie hatsanka 55 stg sas.Pisałeś ,że będziesz strzelał w piwnicy na dystansie ok. 15 metrów.W sobotę wystrzeliłem parę śrucin na dystansie 15-18 metrów.Hatsan pudełkowy ,na razie jeszcze bez alchemika.śrut słowacki KTK.pozycja podparta.Moim skromnym zdanie daje rady.A ty sam zadecyduj co dla ciebie najlepsze...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak, no może być, ale ja osobiście wolałbym to: http://allegro.onet.pl/wiatrowka-karabi ... 70763.html Obrazek Obrazek Obrazek
...i otwarte... i długaśna szyna...i dodatkowy bezpiecznik wymuszający (przed zatrzaśnięciem przypadkowym) i odpowiedni ciężar...i wygląda, jak należy...i nieruchoma lufa...i składna...i bywała na Bemowie...
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

bmk 30 jako pudełkowy wytwór chińskiego przemysłu pozostawia wiele do życzenia dla strzelca.Trzeba ją znacznie zmodyfikować by nadawała się do strzelania.Pykałem z niej i uważam ,że hatsan pudełkowy jest lepszy dla początkującego.A po alchemiku nie ma porównania..Cena nowej prawie dwa razy wyższa.Wolał bym harnasia z alchemikiem i lunetka pp w tej cenie.Ale każdy ma swój gust i rozum...Chciałbym jeszcze dodać ,że nie faworyzuje żadnej marki tylko wyrażam swoje opinie na temat karabinka o który pyta nowy kolega...A prywatnie strzelam z tego co mam pod ręką i testuje wszystkie wiatrówki które się pojawią na strzelnicy w Dąbrowie Górniczej.I jeżeli kolega będzie traktował wiatrówkę jako rekreacje to hatsanek 55 jest naprawdę nie zastąpiony w tej cenie.Ja swojego zakupiłem po przeczytaniu waszych opinii na jego temat i poleceniu tego modelu przez wielu strzelców z tego forum.Powiem tylko jeszcze ,że wiedza i pomoc kolegów Swawolnych jest nieoceniona...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Zwykle piszę tylko o tym, co mam, lub miałem. Miałem ją właśnie (od goliarda) i była OK, robiony był spust. No, i zawsze piszę subiektywnie :P Karabinek nie zawiódł moich oczekiwań, a ta z linku ma dobrą cenę, dlatego wkleiłem. A już na pewno nie będę prowadził dyskusji w kierunku wyższości jednej marki nad drugą, bo to by znaczyło, że bufonem jestem... ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

miałeś bmk kolego ale po przeróbkach.....a ta z aukcji to pudełkowa chyba jest...wygląda bardzo ładnie ta na aukcji ale one maja problemy z lufami.Wyzerowanie lunety dla laika jakim jest kolega który pyta o opinie raczej będzie nie osiągalne.Straci tylko nerwy i czas. Strzelałem z obu modeli z tej samej pozycji i śrutu do tarcz i hatsan popił celnością bmk 30.Pewnie kolega JesperKyd zbeszta mnie tu ale takie są moje prywatne odczucia, poparte praktyką . pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-07-19, 15:07 przez pala30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

pala30 pisze:Wyzerowanie lunety dla laika jakim jest kolega który pyta o opinie raczej będzie nie osiągalne.Straci tylko nerwy i czas. pozdrawiam
A tą informację , to skąd wziąłeś ?? ... po ryflowaniu na osadzie rozpoznaje się nowe , poprawione wersje tej BMK ... :D Egzemplarze ze źle osadzoną lufą miały łoża pozbawione ryflowania. A dla laika wyzerowanie optyki może być problematyczne w każdym karabinku ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

wiem że starsze karabinki były całkiem gładkie ale ja strzelałem nowszą wersją i też pudełkową , i na oko było widać ,że z lufą nie jest tak jak powinno być. Kolega który ja posiadał miał nie lada problemy z wyzerowaniem lupki.Ja swoje lunetki zeruje sam i nie miałem z tym problemów ,a tu moje umiejętności nie wystarczyły.Pewnie też jestem laikiem ale już bardziej zaawansowanym niż kolega ze strzelnicy.Próbowaliśmy na wszystkich rodzajach montaży (niski , wysoki , średni ) i zawsze brakowało regulacji w wieżyczkach.przełożyłem nawet moja lunetkę do jego karabinku i masakra z wyzerowaniem.To daje do myślenia ......a ha dodam jeszcze ,że nie byliśmy tam sami byli starsi doświadczeni koledzy i też nie dali rady..jedyna przyczyna takiego stanu rzeczy była krzywa lufa lub zle osadzona w osadzie...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tirisval, ... stać Cię również na Hw ... http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=26 ... doskonały spust , doskonałe przyrządy celownicze i na 15m z otwartych będziesz bez wysiłku wycinał jeden otworek w tarczy. 8-9 J na poczatek strzelania wystarczy , a jak zapragniesz więcej , to zbędziesz bez większej straty. Pogadaj sobie z Kolegą soohy, bo właśnie odresturował taki karabinek i zapytaj jak wrażenia :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

pala30 pisze:miałeś bmk kolego ale po przeróbkach.....a ta z aukcji to pudełkowa chyba jest...wygląda bardzo ładnie ta na aukcji ale one maja problemy z lufami.Wyzerowanie lunety dla laika jakim jest kolega który pyta o opinie raczej będzie nie osiągalne.Straci tylko nerwy i czas. Strzelałem z obu modeli z tej samej pozycji i śrutu do tarcz i hatsan popił celnością bmk 30.Pewnie kolega JesperKyd zbeszta mnie tu ale takie są moje prywatne odczucia, poparte praktyką . pozdrawiam
Kiedyś miały problemy z lufami, teraz mają je Slavki. :)
Miałem taką beemkę od czasów pudełkowych i problem był tylko z dźwignią naciągu.
Otwierała się.
Wystarczyło tylko przekręcić pręt łączący dźwignię z tłokiem.
Wiatrówka łatwa do demontażu i samodzielnych dalszych działań. Nie wiele przy niej grzebałem(gdzieś pisałem o tym na forum), a była zadziwiająco celna. Nie miałem żadnego problemu z kładzeniem zwierzaków na pełnym dystansie FT.
Karabinek BMK30 polecić mogę z czystym sumieniem , a green_thunder też wie co pisze.
A za tą cenę warto!
Wszystkie opisy o wielu wadach BMK30 były z przed wielu lat i o ile pamiętam były o tym ze dwie wzmianki tych samych autorów wklejone w każdym forum.
Jakby obserwować Alle...shit to nie często pojawiają się one w sprzedaży, a w sklepach to już ich nie widać (kal 4.5), więc ludzie nie chętnie je sprzedają a to już o czymś świadczy.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Kiedyś miały problemy z lufami, teraz mają je Slavki.
Daniel , proszę :roll: nie powielaj bzdetów z beżowego ... Ile klapniętych luf odnotowano po wznowieniu produkcjii ?? Jedną ?? ... opisaną na forum ... jeszcze ze dwie z powodu uszkodzenia zatrzasku ??? Eeeh striełoki ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)