Krótka historia "Chinki" QB 36

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Przygód ciąg dalszy:
Po wczorajszym strzelaniu zauważyłem że kulochwyt jest pełny, zdjąłem go ze ściany żeby wysypać ołów i co ?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c0 ... 6bf94.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f11 ... f2269.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/498 ... 213fa.html
To pęknięcie nie jest na szwie, a i sam profil nie byle jaki bo ścianka ma ok. 1,5 mm.
Kurcze, same szkody.
Jak ktoś będzie się zastanawiał nad ulepszaniem swojej wiatrówki to niech dwa razy przeanalizuje bilans zysków i strat. :mrgreen:
(Ja jestem zadowolony :D )
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Witam, zwracam się z zapytaniem do kolegów z forum.
Otóż: zaczyna się problem ze spustem i szukając na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/zestaw-spustu-spustow ... 18017.html
a mój wygląda tak:
Obrazek
I do sedna, czy ten z aukcji będzie pasował do mojej chinki czy nie?
Proszę o podpowiedzi bo czasem pada samostrzał.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 213
Rejestracja: 2010-07-06, 10:40
Lokalizacja: zza winkla

Post autor: slavek_t »

Moim zdaniem nie będzie pasował.
Jak chcesz to mam w domu taki spust jak w aukcji allegro wymontowany z B3.
Jest złamany więc Ci nie posłuży ale może wystarczy żeby przymierzyć czy taki pasuje.

Mogę Ci go przywieźć jak znajdę ale dopiero na następny weekend

PS. Jak zmieniałem to taki kompletny spust kupowałem w Wólce Kosowskiej ale nie pamiętam czy za 5 czy 10 zł. Bynajmniej taniej;-)
Proszę kontaktować się tylko na mail: slavek_t@interia.pl
Nie wchodzę na forum Darasa i nie odpisuję na PW
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

Spróbuj podpiłować delikatnie krawędz zęba zaczepu(jeśli się troszkę starła) i otwór w tłoku w którym się ząb zaczepia,powinno pomódz.Miałem taką pukawkę i coś tam poprawiałem,i też miałem podobny problem i pomogło.Tylko rób to delikatnie bo można przedobrzyć.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Doberman
Posty: 138
Rejestracja: 2010-08-20, 00:05
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Doberman »

Mój złomek też się ni jako prezentował przy : 1 steyerze , 3 waltherkach , 1 aa s400 i 1 dayaste mk3 (wszystko pcp i na pewno nikt nie miał zestawu który był warty mniej niż jakieś 3tys vs moja bmk za niecałe 400zł z lupą) więc ja tam nie mam żadnych kompleksów . Jest takie powiedzenie : "Maszyna gwizda ale maszynista pi.da". Więc nie ważne z czego strzelamy , możemy nawet z procy strzelać i nie wstydzić się tego jak nam to dobrze idzie :P takie moje skromne zdanie o naszych złomkach :)
witboj
Posty: 123
Rejestracja: 2008-04-15, 13:20
Lokalizacja: Łódź

Re: Krótka historia "Chinki" QB 36

Post autor: witboj »

debowy pisze:Cieszę się, że jesteś zadowolony :) Ja bym z 10 m z wolnej ręki, z pozycji stojącej nie strzelił takiego skupienia z mojego sprzętu. :oops:
No cóż ... mogę tylko potwierdzić tą smutną prawdę :mrgreen: Trenować, trenować, jeszcze raz trenować ;-)
bonzoo pisze:No i to powinna być norma. Od jakiegoś czasu nasza klubowa paczka planuje zorganizować zawody sprzętu niskobudżetowego. Żadnych karabinków droższych niż powiedzmy 500zł.
To zaplanujcie termin zanim BMK 30 sprzedam :-)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Jak wygrasz to też ją sprzedasz? :D
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

witboj pisze:debowy napisał/a:
Cieszę się, że jesteś zadowolony :) Ja bym z 10 m z wolnej ręki, z pozycji stojącej nie strzelił takiego skupienia z mojego sprzętu. :oops:


No cóż ... mogę tylko potwierdzić tą smutną prawdę :mrgreen: Trenować, trenować, jeszcze raz trenować ;-)
Z tym skupieniem to różnie bywa, zależy jaki mam dzień, chociaż moja ostatnia runda w KP10 gdyby nałożyć na siebie wszystkie 5 tarczek to okazałoby się że oprócz trzech odskoków pozostałe 7 strzałów robią ładne skupienie (szkoda że nie wiem jak zrobić te nakładanie tarcz, to była by ilustracja, może któryś z kolegów wie jak to zrobić to będę wdzięczny za pomoc)
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

No właśnie jeden z kolegów nałożył pięć tarczek (jedna na drugą) z mojej ostatniej rundy, za co mu bardzo dziękuję!
Wskazałem czerwonymi kółkami przestrzeliny i jak widać oprócz trzech odskoków których nie potrafię wytłumaczyć skupienie jest całkiem niezłe (jak dla mnie całkiem satysfakcjonujące)
Obrazek
Niestety w obecnej konfiguracji nic więcej nie zwojuję, cały czas mam dylemat: czy zakładać diopter który leży w szufladzie (od Hanka) i dokupić muszkę tunelową czy poczekać i dokupić lunetkę? (sprzęt tarczowy to z niej nigdy nie będzie a z lunetką to mój synek sobie postrzela w ogródku) tak czy inaczej muszę pomyśleć o czymś poważniejszym (w jedynym słusznym kalibrze) :D
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

donkihot pisze:(szkoda że nie wiem jak zrobić te nakładanie tarcz, to była by ilustracja, może któryś z kolegów wie jak to zrobić to będę wdzięczny za pomoc)
Można to zrobić np darmowym programem PaintNET.
Ja bym użył warstw (layers)
Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Po małych modyfikacjach wyżej wymienionej, dziś po porannej kawie strzeliłem najlepszą tarczkę. Na 10 strzałów tylko jeden odskok na 5-kę a reszta to 8,9, i 10. Suma 86.
W sobotę albo niedzielę zrobię kolka fotek karabinku po modyfikacjach i wkleję.
(taki jestem chwalipięta) :mrgreen:
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Ja to mogę zwierzaka wkleić bo w tarcze nie strzelam. :)
Jak widzę tarcze to mi łapki latają jak ....
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

JesperKyd pisze:Ja to mogę zwierzaka wkleić bo w tarcze nie strzelam. :)
To zapraszam do wklejenia, (ja nie strzelam do zwierzaczków ale kto wie, może mnie przekonasz i zacznę) :D
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.