GAS-RAM

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Kasia81
Posty: 32
Rejestracja: 2009-09-02, 15:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kasia81 »

Tez sie zastanawiam nad podobnym bajerem.Wydaje mi sie ze nie trzeba nic miezyc bo w linku u gory widac jak byk ze kazdy model i kaliber ma swoj odpowiednik GAS-RAM-u,ale pan maciej ma doczynienia z parchami na codzien.widocznie wie... :P

[ Dodano: 2010-10-09, 15:22 ]
8-) ->
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ja używam tych parchów od blisko czterech lat i jakoś nie sparszywiałem, wydaje mi się...
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

10x bardziej ta bsa nadaje się do hft niż hw 90 ale każdy ma to co lubi.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 130
Rejestracja: 2007-11-09, 13:07
Lokalizacja: Kostry

Post autor: eclip2 »

maximus pisze:10x bardziej ta bsa nadaje się do hft niż hw 90
Możesz rozwinąć?
Nie to, żebym chciał coś tam udowadniać - czysta ciekawość ;)
...+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kasia81 pisze:ale pan maciej ma doczynienia z parchami na codzien.widocznie wie...
Pan Maciej na codzień musi je składać , naprawiać , serwisować itp. więc ta opinia odnosiła się jak sądzę do złożoności montażu systemu.... :roll:
green_thunder pisze:Ja używam tych parchów od blisko czterech lat i jakoś nie sparszywiałem, wydaje mi się...
Wszystko pięknie od strony rekreacyjnego użytkownika i żeby nie było ... strzelałem i z Twojej Robercie i opinia o niej , nie była dla przypodobania się Tobie ... (chwaliłem i nadal uważam , że fajna :D )
maximus pisze:10x bardziej ta bsa nadaje się do hft niż hw 90 ale każdy ma to co lubi
Zgodzę się , ale tylko pod względem rozkładu masy i ciężaru ( zwłaszcza tactical) Sprężyny nie da się ustawić z powtarzalnością do np. +/- 0.5m/s ... 8-)

A tak wogóle , to o ile wtykanie Gas-Ramu zapewne polepszy kulturę pracy i osiągi , to należałoby się upewnić czy w warunkach domowych , jest szansa na upchnięcie tego w systemie BSA ... upchnięcie i zapewnienie poprawnej współpracy ze spustem ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A ja uważam, że nie należy dorabiać uszu do d....
Są gotowe karabiny z tym systemem i szlus, dyskusja bezprzedmiotowa, jednak niespecjalnie poczułem się po epitecie Maćka :/

...bo jak nazwać slavię, którą przed użyciem trzeba karczerować, piłować, wymienić 1/4 systemu :shock: :evil:
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Do eclip 2: ja też nic nie mam do hw nawet bardzo je cenię (sam miałem 97) za jakość wykonania. Jednak jeśli chodzi o hft i porównanie tych dwóch modeli uważam że lighting jest składniejszy i "łatwiejszy" w ogólnym użytkowaniu na torze. Hw 90 to ciężki kloc a do tego limit to nie jest to co on lubi najbardziej a poza limitem to już bym musiał na tor murzyna ze sobą brać żeby mi to ustrojstwo naciągał. Zaznaczam że jest to moje zdanie.

Do Przemka: a uważasz że na torze rozrzut rzędu 0,5m/s jest aż taki ważny?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

maximus pisze:Do Przemka: a uważasz że na torze rozrzut rzędu 0,5m/s jest aż taki ważny?
Eee ... no właśnie , o tą masę najbardziej mi chodziło ;) Strzelałem z Hw 90 Dębowego (celna bestia, ale sił brakło na dłuższe strzelanie) zaś z BSA Tactical też sobie ciut poużywałem i miło wspominam składność. Kwestię prędkości poruszyłem niejako , by pokazać , że nie ma co na etapie fabrycznym porównywac tych karabinków ... zakres regulacji jest niestety większy w HW90 ...Ale też słusznie w kwestii Hft , rozrzut prędkości do rzędu 2m/s może być pomijalny...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze:A ja uważam, że nie należy dorabiać uszu do d....
Są gotowe karabiny z tym systemem i szlus
Na ten przykład , sprężyna gazowa w Crosmanie.
Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2010-10-10, 00:59 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 130
Rejestracja: 2007-11-09, 13:07
Lokalizacja: Kostry

Post autor: eclip2 »

Dzięki maximus za odpowiedź. Muszę Ci niestety przyznać racje - HW to ciężki karabin i trudno by było go targać przez cały tor. Chociaż, ludzie latają z cięższym sprzętem :D
Tak sobie myślę, że fajną sprawą byłby Gamo Hunter 440 z GasRamem i np. lufą od jakiegoś HW. Poprawić spust i mamy maszynkę do trafiania, do tego składną i lekką :)
Szkoda tylko, że Gamo idzie w plastik (plastikowe kostki lufy) :/
...+BT3-9x40DOA600
Hatsan55(II)
Łucznik wz.70 1975
Kasia81
Posty: 32
Rejestracja: 2009-09-02, 15:59
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kasia81 »

Tak wyglada montaz GAS-RAM-u w Norice: http://www.youtube.com/watch?v=LcSbH7lZ ... re=related

[ Dodano: 2010-10-10, 13:19 ]
Poprzedni filmik z wymiana na gas-ram w norica tam ten chlopak chyba odwrotnie wsadzil ten mechanizm...a tu wymiana w gamo-hunter:wydaje mi sie? czy to jest proste jak drut...? http://www.youtube.com/watch?v=lFABcE2bwIg

[ Dodano: 2010-10-10, 19:39 ]
A to dobry przyklad jak zmienia sie kultura pracy po zamatowaniu gas-ram-u.ZOBACZ!!!: http://www.youtube.com/watch?v=W8Lmdqghk74&NR=1
Awatar użytkownika
debowy
Posty: 127
Rejestracja: 2009-03-07, 21:52
Lokalizacja: Syreni gród

Post autor: debowy »

Besy może i są dobre, fajne i składne. Mi też dobrze i wygodnie się strzelało. Także pod względem użytkowym nie mam nic do zarzucenia. Niemniej jednak, wszystkie Lightningi, które przychodziły do nas na serwis miały sprężynę pękniętą w co najmniej 2 miejscach. Mniemam, że z powodu napięcia wstępnego. Jedna besa po dopracowaniu miała odchyłki rzędu 1-1,5 m/s więc nie ma z tym tragedii. Ale 217 m/s, co wydaje się optimum dla tego małego karabinka.
Prędkość, CB, walki kordem? To nie dla mnie, jeżdżę Fordem :)

Sprawy tuningowe: debowy@e-tawerna.pl
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dlatego ja w ramach remontu eksploatacyjnego, nie awarii, włożyłem niedawno oryginalną, ale w naszym limicie, sprężynę od marvic golda i jest OK. Może jutro wpadnę na chrono, bo lupkę chcę u Was kupić.