B3-2

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

virus, to jest tylko teoria,jak wcześniej pisał jarn ,w linku który podał jest opisane jak poradziłem sobie z tym otworkiem. nic więcej nie trzeba niż poxipol.Pomyśl co może się wydarzyć jeżeli coś pójdzie nie tak ze spawaniem ,albo powiesisz dmuchawkę na ścianie jako eksponat,albo zakup nowego lub używanego cylindra.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

zaraz macie jakieś czarne wizje
tak się składa że trochę spawałem w swoim życiu i przy odrobinie umiejętności i spawarce ( ew. zawsze można oddać to do zrobienia spawaczowi) i postępowaniu tak jak pisałem ciężko to uszkodzić
jak klej trzyma to chwała mu za to mając jednak trochę wiedzy technicznej zalepił bym to spawem i tyle
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Witam ,jestem po usunięciu dziury ,zakleiłem ją klejem epoksydowym z opiłkami metalu (zimny spaw na opakowaniu pisało ,że wytrzymuje obciążenie do 300kg :mrgreen: ) i jak narazie wytrzymuje ,jakiegoś znacznego wzrostu mocy nie zaobserwowałem ,ale mniejsza o to ,mam taki problem ,że wiatrówka stała się teraz mniej celna to zaklejenie dziury mogło mieć jakiś wpływ na celność?
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

a kopie mocniej? oczuwalnie czy nie?
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Crash
Posty: 30
Rejestracja: 2008-07-12, 17:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Crash »

Ciężko powiedzieć czy kopie mocniej jeżeli już to nieznacznie ,bo nie zaobserwowałem większego odrzutu ,ale na pewno strzela trochę głośniej.
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Jestem laikiem w kwestii strzelectwa pneumatycznego (ale się staram!), lecz wydaje mi się, że ten otwór powinien zostać tam gdzie jest. Przecież tłok, aby móc sprężyć powietrze w krótkim czasie, musi najpierw się rozpędzić. Wydaje mi się więc, że odległość do otworu jest właśnie tą drogą rozpędu, nie samego sprężania. Brak celności może być spowodowany zbyt wczesnym naporem sprężonego powietrza na śrut., co najprawdopodobniej przesuwa go wgłąb lufy zanim ciśnienie wzrośnie do odpowiedniej wartości. To tak jakbyś miał mocniejszą wiatrówkę z krótszą lufą. Jednakowoż mogę się mylić...
Pozdrawiam
KWP
PS. Może być gorzej. to tak jakbyś za każdym strzałem miał inną długość lufy...
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

to dlaczego tego rozwiązania "do rozpędzania"nie stosuje się w innych wiatrówkach :? Ciśnienie rośnie najszybciej dopiero w końcowej fazie sprężania więc tłok zdąży się rozpędzić, a na końcu, gdy ciśnienie jest już bardzo wysokie hamuje na poduszce powietrznej.
To rozwiązanie stosuje się do obniżenia mocy - na przykład Gamo Hunter 440 sprzedawany w Niemczech ma również ową dziurkę w tłoku ( limit 7J). Jak ją zakleisz i masz dobrą sprężynę moc rośnie do dobrych 20J
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Może i masz rację, tylko czy to rozwiązanie nie niszczy uszczelki? Dla mnie to trochę bez sensu, przecież jest wiele sposobów na "cywilizowane" osłabienie wiatrówki.
Pozdrawiam
KWP
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No tak, ale ten jest najprostszy. Jesteś producentem wiatrówek. W jakimś kraju jest bzdurne ograniczenie mocy, ale przecież nie będziesz wkładał dwóch różnych rodzajów sprężyn, bo to bez sensu - tniemy koszty. Prościej produkować wszystko tak samo, a potem dać dystrybutorowi, niech dziurkę zrobi jak mu pasuje, i już.
Do lepszych karabinków, dobrym przykładem są HW, polski sprzedawca często dokłada dwie sprężyny - jednak "ichsza germańska", na której faktycznie HW wyciągnie do 7,5 J i z którą ten karabin przyszedł, i jedna "eksportowa", dająca śrutowi wyrzucanemu podczas strzału większą energię kineyczną (ładnie napisałem, puryści?).
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Bardzo ładnie.
virus
Posty: 453
Rejestracja: 2007-10-08, 07:06
Lokalizacja: Września

Post autor: virus »

zgadza się
powinieneś postrzelać z Huntera z dziurką - kopał i wierzgał, że ja pier papier
zero przyjemności ze strzelania i do tego moc mała
HW97K by Hogan + DOT 6x24x42 MD
IŻ-38
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Przy słabej sprężynie dziurka może mieć sens taki, że powinna skracać cykl strzału - innego nie widzę.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Może też służyć za gwizdek. :lol:
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

:P Przez tą dziurkę chińczyk obserwuje jak super chińskim scyzorykiem wystrugał cylinder. :P
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
blef16
Posty: 100
Rejestracja: 2008-02-10, 15:48
Lokalizacja: Polska

Chinki

Post autor: blef16 »

Witajcie! Ja mam Lidera 1 już drugi rok. Działa bez zarzutów, ale był już kilka razy smarowany i wymieniałem w nim sprężynę i uszczelkę tłoka. Ale cóż! Słaba jest. Góra 7,5 J. Krótki cylinder i mała komora sprężania. Mając lepszą wiatrówkę, przeznaczyłem chinola tylko i wyłącznie na diesle! wystrzeliłem z niej na dieslu, już 255 śrucin i jak na razie bije nieźle. Tak porównując ją na dieslu z KRAL-em A02, można powiedzieć że dorównuje mocą przebicia. Zazwyczaj strzelam z niej do kapsli nasadzonej na plastykowej butelce z coli i bez problemu przebija na dieslu kapsel, dno butelki, cienki karton i chyba jedną parę gumowców. Nie wiem bo kalosze są nałożone jeden na drugim. Ciekawe czy dożyje 500 śrucin? Jak nie to rozbiórka, wymiana i heja. Jeden minus to huk i smród spalonego oleju. Najlepiej większa kropla. Mam z tego 5 diesli około. Za duży wtrysk powoduje nie raz mniejszą moc przy strzale. :)
blef16