puszkobójca, tylko który

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Santafer
Posty: 223
Rejestracja: 2008-03-16, 20:33
Lokalizacja: znadjeziora

Post autor: Santafer »

Puszkobijca? :mrgreen:
Do puszkobijania świetnie nadaje się Baikal 512M-ok 14 J.
Śrut szpic naprawdę rozeala puchy :mrgreen: .
Oto weekendowe puchy bij !!!
ja i trzech przygodnych strzelców.Dystans 25 m ok 200 strzałów ..
co kilka łyków zupy cmielowej -kilka strzałów
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
były kochane 9,był szmelc,był FWB 300,jest Baikal 512M i do tego dodam inne wyzwanie ...
Awatar użytkownika
wonski
Posty: 257
Rejestracja: 2008-03-14, 08:58
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: wonski »

no ładnie, ładnie puszki nie miały szans :P
Predom-Łucznik kl. 188
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Mój Iż 38 ma 6J, Skif 4J, nie wspomnę o Haenelu 49 który ma 2,9J każda z tech wiatrówek robi taką samą demolkę, dodam że AA S 200 mam ustawioną na 15,3 J i śruty z niej przechodzą puszkę na wylot. Więc im mniejsza energia tym rozwałka puszki większa i mocą nie ma się co sugerować.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Santafer
Posty: 223
Rejestracja: 2008-03-16, 20:33
Lokalizacja: znadjeziora

Post autor: Santafer »

daras pisze:Mój Iż 38 ma 6J, Skif 4J, nie wspomnę o Haenelu 49 który ma 2,9J ............... mocą nie ma się co sugerować.
Wybacz,ale się nie zgodzę :P .
Czarna puszka jest stalowa,a nie aluminiowa i mogę się założyć ,że owe 2,9 J ledwie zagnitą powierzchnię 10 m,nie mowiąc o przebiciu jednej ścianki,a o obydwu=zapomniij !!.
Jest to mój ulubiony cel więc wiem(chyba) co mówię-powiem,że nawet FWB jakieś 8J nie za kazdym razem przebił 1 !! ścankę,,a na 10 m HW 40 (też coś ok 4 J) na 10 m ledwo zagniata powierzchnię.
zakładam się o zawartość celu ,że 3-6 J na 25 m o których mowiem nie ma NAJMNIEJSZYCH SZANS na przebicie (tylko powtórzę -mówię o tej konkretnej puszce FAX 10 % :mrgreen: :mrgreen:
były kochane 9,był szmelc,był FWB 300,jest Baikal 512M i do tego dodam inne wyzwanie ...
bosmanxxl
Posty: 5
Rejestracja: 2008-05-22, 22:13
Lokalizacja: łódź

Post autor: bosmanxxl »

Myślę że Airmaster 300 wystarczy + szkło lepsze niż to gamo - nie gamo które podałem.
Jak się da to upoluję D.O. Classic, ale to jak zauważyłem droga sprawa.
Dałem temat "puszkobójca" aby podkreślić lekkie podejście do tematu strzelania.

Będąc teraz na działce przekonałem się czego nie warto kupować, ktoś zostawił jakąś chinkę crossman czy coś takiego....
Ostatnio zmieniony 2008-05-27, 23:34 przez bosmanxxl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Czarna puszka jest stalowa


Ja miałem na myśli zwyczajne puszki od piwa a nie pancerne. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

bosmanxxl pisze:Myślę że Airmaster 300 wystarczy + szkło lepsze niż to gamo - nie gamo które podałem.
Jak się da to upoluję D.O. Classic, ale to jak zauważyłem droga sprawa.
Chcąc kupić lupke, jest opinia, że żeby być zadowolonym, trzeba na nią wydać tyle co na karabinek.
W cenie nowego AirMastera można kupić używanego DOC-a z milddotem.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Dzewo
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-15, 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzewo »

Jest to mój pierwszy post na tym forum.
A że rodzice zawsze ode mnie wymagali (choć było to mocno dawno temu) by zaczynać od przywitania (później z resztą tak samo starałem się wychować własne dzieci), tak i

Witam serdecznie całe towarzystwo.

Kilka słów o sobie.

Wiele lat temu (ponad 35 lat wstecz) bawiłem się w strzelanie sportowe z KBKSu.
Później tylko okazyjnie.
Aż wreszcie teraz zachciało mi się powrócić (w formie wiatrówkowej) do przyjemności z młodości.

Ponieważ, moim zdaniem, zawsze warto rozmawiać na interesujące nas tematy z ludźmi bardziej doświadczonymi, przyłączyłem się do Waszego grona.
Mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciw temu.

[ Dodano: 2008-07-15, 22:01 ]
Po przeczytaniu wielu opinii na tym forum postanowiłem zacząć od AirMastera 300.
W zeszłym tygodniu wybrałem sobie sklep ("JARD-B" z Bytomia) i z ich oferty zestaw zwierający wiatrówkę, lunetę, pokrowiec, kulochwyt, tarcze i śrut. Do tego dorzuciłem dodatkowy śrut, wycior, oliwkę i tarcze. Razem jeden set (sześcioelementowy) i cztery dodatkowe drobiazgi.

Wszytko przysłano w jednej paczce. Pojedyncze drobiazgi doszły jak trzeba, ale...
No właśnie problemy wyszły z tym oferowanym zestawem.
Wiatrówka (na szczęście) jest jaka miała być, śrut zresztą także. Natomiast: oferowano 24. miesięczną gwarancję - na przysłanej napisano, że okres gwarancyjny wynosi 12 miesięcy, kulochwyt - dotarł pognieciony, pokrowiec miał być wyściełany gąbką - przysłano taki bez wyściółki, w ofercie obiecywano lunetę "Lider 3-9x40" - przysłano GAMO 3-9x40WA.
Zadzwoniłem do sklepu w Bytomiu i obiecano mi prawie wszystkie rzeczy poprawić.
Obiecano przysłać pismo zawierające sprostowanie błędnej informacji zawartej w drukowanej gwarancji.
Zobaczymy. Póki co kulochwyt i pokrowiec im odesłałem. :(

[ Dodano: 2008-07-15, 22:06 ]
Pozostaje jeszcze problem lunety.
Szukałem na tym forum jakichś informacji o lunetach Lider 3-9x40 i GAMO 3-9x40.
Po to by sobie je porównać.
I niestety nic o Liderze 3-9x40 nie znalazłem. Identyczne nie są. Różnią się choćby całkowitą długością (Lider ma 372 mm, a GAMO ma 324 mm).
Czy któryś z Kolegów wie coś na temat tego Lidera i mógłby mi pomóc w ich porównaniu?
Z góry dziękuję! :>
Dżewo
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Witam nowego kolegę, te lunety to w większości różnią się nazwą, poza tym wszystkie są produkowane w chinach i nic dobrego o nich powiedzieć nie można. Jednak czasami zdarzają się egzemplarze cuda które wytrzymują o dziwo nawet na Hatsanach, myślę że teraz wszystko zależy od szczęścia.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Dzewo
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-15, 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzewo »

tak jak patrzyłem w sieci to ten model GAMO można kupić już za 75 zł (nawet raz za 50 zł znalazłem, tyle że bez elementów montażu), a jedyna oferta na takiego Lidera była za 199 zł. Czymś więc się chyba różnią.
Cudów od żadnej z nich się nie spodziewam, ale chciałbym wiedzieć czy sprzedawca bardzo chciał mnie zrobić "w ... konia" czy tylko trochę.
Dżewo
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Witam. Warto porównać w nich
1) wygląd zewnętrzny i szczegóły, jak wykończenie wieżyczek,
2) kolor powłok na soczewkach,
3) typ krzyża.
Jeśli te elementy są zgodne, to niemal na 100% obraz też będzie taki sam, a więc każda z nich jest tyle warta co najtańsza. Faktycznie to jest w Chinach robione, jednak niektóre fabryki z tych samych komponentów budują lunety sygnowane jakimiś bardziej uznanymi markami niż Edenberg, Bushnell typu E (który obok Bushnella nie leżał), Tasco typu E (które obok Tasco nigdy nie leżało), Lider, Gamo (są dwa typy Gamo, jeden posiada tłoczenie na korpusie, drugi tylko napis) etc.
W nawet najbardziej podłej optyce zdarzy się taki egzemplarz, który naprawdę długo pociągnie.
Cały trick z kupowaniem lunety do wiatrówki polega na tym, że są lunety, które przeżyją na np. Hatsanie na 70%, oraz takie, które mają na to 90%. Kiedy już zdecydujemy się na jedną z tych dwóch klas sprzętowych (wiadomo, że te bardziej pewne mają też odpowiednio wyższą cenę), zaczyna się wybieranie najlepszego szkła, krzyża, itd.
Tyle że jeśli zdecydujemy się na kupienie tańszego i nie trafimy na dobry egzemplarz, kupimy dwa razy. Pół biedy, jeśli to samo - ale zazwyczaj po takim eksperymencie człowiek mądrzeje, i wydaje na optykę więcej. Podsumowując - lepiej (taniej) od razu kupić coś lepszego, lub przynajmniej o czym wiadomo że rzadko pada, lub cieszy się dobrą opinią.

Bushnell Trophy
Delta Optical seria Classic
Leapers
Point Precision
Vomz, Zomz, BelOMO
Awatar użytkownika
Dzewo
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-15, 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzewo »

Teoretycznie masz, Rlyeh, rację.
Tyle, że mój problem nie polega na tym którą spośród tych dwóch bardziej opłaca się kupić.

Problem polega na tym, że zaoferowano mi, kupiłem i zapłaciłem za lunetę "Lider 3-9x40". A przysłano mi lunetę "GAMO 3-9x40 WA Zoom" (właśnie taką bez tłoczenia, mającą tylko napis).
Pytanie skierowane do tych co coś o tych lunetach wiedzą brzmi: czy to odpowiedniki czy firma "JARD-B" z Bytomia usiłuje mnie oszukać?
Dżewo
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Myślę że na tych lunetach o których mówisz nikt z nas się dobrze nie zna, my po prostu ich nie używamy, a jeśli już używaliśmy to bardzo krótko bo one po prostu się rozpadają. Myślę że sprzedawca nie chciał Cię oszukać, te lunety raczej niczym szczególnym się nie różnią, jedna drugiej jest warta.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Mam chińskie Gamo 3-9x40. Lupy Gamo, Tasco, Delta, Edenberg itp, schodzą chyba z tej samej taśmy. Mam trzy z nich i są identyczne. To Gamo wytrzymało na B3 ok 8J, przeszło 10k peletek i jeszcze się trzyma.Jedyne co w nich robiłem, to podkładałem pod rurkę z krzyżem, klockói z gumy 25x5x2.5 mm. Mankamentem jest kłopotliwa regulacja zoomu.
Awatar użytkownika
Dzewo
Posty: 7
Rejestracja: 2008-07-15, 21:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dzewo »

Piękne dzięki, Panowie.
Też mam nadzieję, że to tylko "wypadek przy pracy". Choć ta różnica cenowa (przysłanie towaru za 75 zł zamiast oferowanego za prawie 200 zł) daje trochę do myślenia. Prawda?
Poza tym 4 niezgodności z oferta na 6 pozycji to jakby niemały odsetek. Tak mi się wydaje.
Póki co poszło do nich pismo i paczka z dwoma oczywistymi "zbukami".
Zobaczę co będzie z tym dalej.
Jak dostanę odpowiedź - napiszę.
Dżewo