Łucznik wz 1970

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
HaryWalker
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-13, 01:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: HaryWalker »

Dziś odbyła się sesja próbna w terenie z Łucznikiem. Nie powiem, sprzęt konkretny, strzela się przyjemnie, tylko spust ciężki w obsłudze. Mam nadzieję że się przyzwyczaję.
Jednak (musiaało być jakieś "jednak") po kilku losowych strzałach z lufy leciał... dym. Owszem, wygląda to efektownie ale, mój niesamowity instynkt podpowiada że coś jest nie tak. Śrut tradycyjny, bez żadnych efektów, firmy H&N Sport. Czy to był palący się smar, kurz, czy wiatrówka protestowała wzorem Buddyjskich mnichów?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

HaryWalker pisze:mój niesamowity instynkt podpowiada
...a nie podpowiedział Ci, żeby zajrzeć tu http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 ?
...a jak nie instynkt, to kindersztuba...
Awatar użytkownika
HaryWalker
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-13, 01:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: HaryWalker »

Przeoczyłem ten temat, przepraszam.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

HaryWalker pisze:po kilku losowych strzałach z lufy leciał... dym.
HaryWalker pisze:Czy to był palący się smar,
Jeśli nie używasz Łucznika jako "fifki" do palenia :mrgreen: , to zdecydowanie było to spalanie smaru ... Rozebrać , umyć , prawidłowo nasmarować ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

HaryWalker pisze:tylko spust ciężki w obsłudze
Przed spustem jest śruba regulacyjna - we wcześniejszych postach opisana.
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
Prozak
Posty: 142
Rejestracja: 2011-01-02, 00:43
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Prozak »

Mój Łucznik od wczoraj dostaje profilowaną rękojeść , "ciapkam" poxipolem , potem idzie w ruch dremelek za 30 zł i tak pewnie jeszcze z tydzień mi zejdzie . Zobaczymy co za quasimodo z tego wyjdzie , bo wygląda jak nieudana część dekoracji do filmu science-fiction ale w łapie leży jak ululał .

W założeniu proces produkcji miał wyglądać tak : zakładam cieniutką gumową rękawiczkę , pistol w łapę i paćkam klejem , czekam aż wyschnie , potem rozciął bym rękawiczkę , klej jej nie trawił . Jednak głupek nie przewidziałem reakcji chemicznej która nadała klejowi wysoką temperaturę , trzymam przyklejony do ręki pistolet i chucham jak durny :oops: niestety to nie pomogło i musiałem szybko się rozstać z pistoletem bo ręka zaczynała przybierać dziwny odcień :mrgreen: ehh młodość , naiwność .
Ostatnio zmieniony 2011-07-19, 17:20 przez Prozak, łącznie zmieniany 1 raz.
Bajkal IZH 46 , Łucznik wz.70 "Macz" '75
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Prozak pisze:(...) bo wygląda jak nieudana część dekoracji do filmu science-fiction(...)
Daj fotki :! wtedy dojdziemy z której części "Gwiezdnych Wojen" :P ten miotacz
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Prozak
Posty: 142
Rejestracja: 2011-01-02, 00:43
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Prozak »

Ostrzegam , że zdjęcia są drastyczne !!!

Nieudana próba .
Obrazek

Teraz .
Obrazek

Oczywiście prace trwają .
Bajkal IZH 46 , Łucznik wz.70 "Macz" '75
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Rany boskie, rany boskie, co za obrzydliwość...w co on Ci wpadł..?
Awatar użytkownika
Prozak
Posty: 142
Rejestracja: 2011-01-02, 00:43
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Prozak »

Ja wam jeszcze pokażę i będziecie mi go zazdraszczać , zobaczymy kto tu umie przyszłościowo myśleć :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2011-07-19, 18:24 przez Prozak, łącznie zmieniany 1 raz.
Bajkal IZH 46 , Łucznik wz.70 "Macz" '75
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Cholerka, to rób to, bo musimy nauczyć się zazdaszczać ;)
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Prozak pisze:Ostrzegam , że zdjęcia są drastyczne !!!
Fajnie zacząć ale czy sprawdziłeś ułożenie Łucznika w dłoni tzn celujemy pistoletem tak jak do strzału tylko z zamkniętymi oczami, dłoń w nadgarstku ma być ustawiona naturalnie a po otwarciu oczu nie przerywając mierzenia z pistoletu sprawdzamy co nam wskazuje lufa.
Mnie na 6m pokazała podłogę pod tarczą :)
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

piotrpek pisze:celujemy pistoletem tak jak do strzału tylko z zamkniętymi oczami, dłoń w nadgarstku ma być ustawiona naturalnie a po otwarciu oczu nie przerywając mierzenia z pistoletu sprawdzamy co nam wskazuje lufa.
Na początek , dokładnie tak , jak Piotr sugeruje , tylko z palcem "cynglowym" wzdłuż osi lufy ... niby nie należy pokazywać paluchem , a jednak "to" pomaga ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Prozak
Posty: 142
Rejestracja: 2011-01-02, 00:43
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Prozak »

Spróbowałem kilka razy , po każdej próbie przerwa żeby nie robić mimowolnie poprawek , generalnie pistol mierzy w połowie wysokości do tarczy i jakieś 20-40 cm w lewo . To samo robiłem Łucznikiem bez przeróbek i tam faktycznie celowałem prawie idealnie na wysokości ale też w lewo .

Wynika chyba z tego , że powinienem dolać jeszcze większy "tyłek" pod podstawę nadgarstka ?
Bajkal IZH 46 , Łucznik wz.70 "Macz" '75
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Prozak pisze:Wynika chyba z tego , że powinienem dolać jeszcze większy "tyłek" pod podstawę nadgarstka ?
Chyba tak :)

Półkę już usunąłem bo była za wysoko i się zbieram do sklejki ...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40