Łucznik wz 1970

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Ostatnio strzelałem z Geco ale zamierzam zrobić próby z oryginalnym polskim z tego okresu/zdobyłem paczkę rocznik 1981 kartonową /i porównanko zrobie :P
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Lucznik wz.70

Post autor: benio »

Cos w tym jest-Prozak,jak sie b.staram to wychodzi fatalnie a jak strzelam tak szybko "na chybcika" to lepiej.
Ponadto,jak strzelam do kapselka czerwonego koloru,to tez uzyskuje lepsza celnosc i to nie chodzi tylko o strzelanie z pistoletu,podobnie jest z dluga wiatrowka,tu chyba ma znaczenie lepsza widzialnosc celu.
Wiem,ze prochu nie wymyslam ;) ,ale tak jest.
Peyalo-gdzie ty ,jeszcze taki srut zdobyles :shock: ,wiem ze kiedys produkowano go w Krupskim Mlynie-to tak 18-20 km od mojej miejscoosci.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Peyalo-gdzie ty ,jeszcze taki srut zdobyles :shock: ,wiem ze kiedys produkowano go w Krupskim Mlynie-to tak 18-20 km od mojej miejscoosci.


Kiedyś kupowałem ze starych zapasów Jedności Łowieckiej a teraz z wymiany u starszego pana co jeszcze miał w szufladzie,niestety tylko jedną paczkę miał. :P
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Lucznik wz.70

Post autor: benio »

Ciekaw jestem,jak bedzie sie sprawowal,rozumiem,ze o tym fakcie napiszesz.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Jak będzie cieplej, nie omieszkam :P
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
Prozak
Posty: 142
Rejestracja: 2011-01-02, 00:43
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: Prozak »

Czy sprawa drewnianych okładek do tego pistola jest aktualna ? Jakis czas temu Piotrpek mówił o drewnianych klockach dopasowanych do szkieletu pistoletu , resztą obróbki miał by się zająć sam właściciel .
Bajkal IZH 46 , Łucznik wz.70 "Macz" '75
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Prozak pisze:Czy sprawa drewnianych okładek do tego pistola jest aktualna ?
:) ja tylko rzuciłem pomysł ale nikt go nie załapał.

Nie zaskoczyło! :(

Chyba trzeba popróbować zrobić okładki ze sklejki.

Teraz jeszcze jest Liga. Jak zacznę to pokażę jak wychodzi.
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
HaryWalker
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-13, 01:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: HaryWalker »

Witam, niedawno zakupiłem to cudo i myślałem czy rusznikarz mógłby go zmodyfikować tak, aby miał lufę wewn. na całej długości zewnętrznej?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

HaryWalker pisze: czy rusznikarz mógłby go zmodyfikować tak, aby miał lufę wewn. na całej długości zewnętrznej?
Rusznikarz raczej na pewno nie :/ A wogóle , to w jakim celu taki zabieg :?
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
HaryWalker
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-13, 01:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: HaryWalker »

Zwiększenia celności. Czułbym się lepiej po prostu. A gdzieś ktoś byłby w stanie to wykonać?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

HaryWalker pisze: A gdzieś ktoś byłby w stanie to wykonać?
Najpierw zapytaj w Cekausie http://www.cekaus.pl/ ... potem jak dalej bedziesz się upierał pewnie wylądujesz w http://www.airgunservice.pl/ ... gdzie ,jak sadzę , również nikt się nie podejmie ...

Dla energii Łucznika , ta długość lufy i skok gwintu jest optimum i sprawdza się doskonale . Trzeba wyłącznie treningu , bo pistolet jest naprawdę celny ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Może spróbuj napisać do Darasa.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

HaryWalker pisze:Zwiększenia celności. Czułbym się lepiej po prostu. A gdzieś ktoś byłby w stanie to wykonać?
Łucznik ma średnio prędkość wylotową śrutu pomiędzy 105 a 115 m/s. Wydłużenie lufy wpłynie na zmniejszenie tej prędkości i pogorszy celność nawet na te 6 m wskazywane przez producenta jako fabryczną do strzelania.

Nawet Walther na którym wzorowano Łucznika też nie ma lufy gwintowanej na całej długości.
Poczytaj najpierw o tej wiatrówce a potem wybierz zakres modyfikacji. Dłuższa lufa - większa prędkość - mocniejsze sprężyny - ale czy to się opłaca?
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Awatar użytkownika
HaryWalker
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-13, 01:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: HaryWalker »

Hm, myślałem że wydłużenie lufy zwiększy celność. No cóż, w takim wypadku nie będę ingerował w konstrukcję.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Spraw sobie nowe uszczelki , komplecik nowych sprężynek , ładnie z wyczuciem posmaruj i ciesz się strzelaniem ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)