remington vantage czy inna ?

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

hwastek2
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-25, 05:00
Lokalizacja: trojmiasto

remington vantage czy inna ?

Post autor: hwastek2 »

Witam
Chce kupić wiatrówkę remington vantage 4,5mm
Jakie są jej wady?
Czy da się ją tuningować?
Czy jest jakaś lepsza wiatrówka w tej cenie?
Przypominam jestem zielony w tym temacie.


A ja Ci przypominam o regulaminie , który zaakceptowałeś :idea: i zasadach polskiej pisowni :!
Ostatnio zmieniony 2012-12-27, 05:07 przez hwastek2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tego Crosmana można z powodzeniem tuningować , chociaż zależy też , co masz na myśli mówiąc tuning. A w cenie 300 zł nic lepszego nie znajdziesz z nowych karabinków . Tyle , że nowy Vantage , prosto z pudełka wymaga minimum przeglądu zerowego .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
hwastek2
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-25, 05:00
Lokalizacja: trojmiasto

Remington vantage czy inna ?

Post autor: hwastek2 »

A jaką do tego optykę polecacie ?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Polecamy: PP, DOC, Leapers - to te tańsze, ale wytrzymałe.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Zakupiłem dziś taki karabinek który wyszedł z pod ręki Waldka Hogana . :mrgreen:
Niestety pada i nie dało się postrzelać.Jak jutro się uda to napiszę swoje spostrzeżenia.
Oczywiście karabinek dość mocno dopieszczony i z pudełkowym nie ma nic wspólnego.

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=100129

Lunetę tylko zmieniłem na Leapersa 3-9x50 AO i montaż jedno częściowy.
Zdążyłem wystrzelić z balkonu parę razy i powiem , że jestem zaskoczony cyklem strzału zero brzęków ,wszystko chodzi miodnie ale trzeba sprawdzić co z celnością.
Jak po testuje to napiszę. :P

Tu masz troszkę poczytaj sobie

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=93996&start=0
buli121181
Posty: 20
Rejestracja: 2012-01-07, 16:03
Lokalizacja: Stąd

Post autor: buli121181 »

Jak tam testy pala30 jestem bardzo ale to bardzo ciekaw co ten skośnooki bandyta wyprawia? W zasadzie to przymierzam się do kupna w Cekausie :-?
hatsan AT 44-10& 9-24x56OA Sharp Innova 1210
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Tak na szybko mogę odpowiedzieć że to najlepiej wydane stówki na karabinek jakie kiedykolwiek wydałem na moje hobby.
Z 25 metrów zamykam się spokojnie w złotówce na 10 strzałów , w mroźny poranek i przy delikatnym wiaterku.Można na pewno wydusić z niego więcej.
Dalej do tarcz nie strzelałem tylko do butli 12g co2 i na 40 metrze obrywały cały czas .
Tarczkę jeszcze strzeliłem na 10m i 15 metrze wychodzi jedna dziurka na numerku 10 !!
Wszystko chodzi perfekcyjnie i naprawdę płynnie bez jakichkolwiek zgrzytów i brzęków.
Nie strzelałem nigdy z pudełkowca bez przeróbek więc nie mogę porównać do tej od Hogana ale na pewno nie było by co porównywać.
Mam Bsa xl i łamanie lufy jest dużo przyjemniejsze w tym vantage.Chodzi delikatnie .Celność też porównywalna chodź Bsa strzelam już jakieś 2 latka i go dobrze znam, to nie wystrzeliłem z niej nic lepszego.No ale nowa beska kosztuje 1300 zł a ten skośnooki kumpel po tuningu u Waldka z obcinką lufy nową koroną,tłumikiem 1/3 ceny.A do tego dowóz pod dom gratis.Nie wiem czy w tej cenie można mieć coś lepszego???Nie sądzę.Ja jestem zadowolony z zakupu.A co ważne dla mnie to syn 10 letni sam jest w stanie ja obsługiwać bez mojej pomocy.
W Cekausie też w wersji Ultra będzie ok.Dopieszczą ją tam i pewnie będzie strzelać podobnie jak moja .No podobnie ale nie tak extra jak moja :P :P :mrgreen: ;)
Jak zrobi się cieplej strzele tarczki i wstawię na forum.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
hwastek2
Posty: 5
Rejestracja: 2012-12-25, 05:00
Lokalizacja: trojmiasto

Post autor: hwastek2 »

Witam
Zamawiam ta wiatrówke bo mnie bardzo nakręciliście :mrgreen: .
pala30 Ile zapłaciłeś razem z optyką?
Ostatnio zmieniony 2013-01-15, 18:25 przez hwastek2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Hej .Wiatrówka 450 zł z tuningiem i tłumikiem.
Lunetkę kupiłem używaną za 350 złotych i montaż chyba 70 złotych.
Dokupiłem jeszcze podwyższenie baki do niej od kolegi z forum za około 70 złotych.
Moim zdaniem bardzo potrzebne ,kolba jest w tym modelu dość niska i słabo wyprofilowana.Teraz dużo lepiej ,powtarzalnie można się składać do strzału.A co za tym idzie strzały są celniejsze.Wczoraj byliśmy postrzelać ale pogoda ekstrymalna.Wiało i padał śnieg ale z tego ventage nie było problemu strącać muflony na 40 metrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Zajefajna miejscówka :D
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

tu masz tą miejscówkę w letniej odsłonie.

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... c&start=30
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Ile ja bym dał aby mieć taką strzelnicę na podwórku. Chyba pora się wyprowadzić z miasta na wieś :mrgreen:
A co do karabinka to na swoim masz tłumik czy jakąś nakładkę ? Fajnie wygląda, bardzo delikatnie.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Była robiona obcinka lufki z koroną i tłumik nie żadna nasadka .Robił to spec kolega z forum zwany Hoganem.

Co do strzelnicy to ja mieszkam w mieście w blokowisku ale do miejscówki mam 4 km od bloku także bajeczka.Szkoda tylko że jest zamknięta od jakiś 10 lat.
Są trzy takie tory jak na fotce ,naprawdę miejsce odlotowe i bezpieczne.Wszędzie wały ochronne.. :D
buli121181
Posty: 20
Rejestracja: 2012-01-07, 16:03
Lokalizacja: Stąd

Post autor: buli121181 »

A może kolega jakieś tarczki wrzuci co wystrzelał ;) A pro po strzelnicy u mnie w lesie ze 2km od mojej prowincji też jest coś podobnego tylko nie czynne pamiętam jak sąsiad ze 20 lat temu sztucera przestrzeliwywał :lol: A ile ammo się znalazło po pijanej "władzy" :P
hatsan AT 44-10& 9-24x56OA Sharp Innova 1210
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Niestety nie robiłem fotek tarcz bo i nie było co robić wszystko zalane przez śnieg.Ale jak tylko pogoda dopiszę nie ma sprawy coś wstawię.Teraz raczej strzelanie do figurek ft ,muflonów ,kaczek,spinerków.Tarcz generalnie używam tylko do zerowania lunetki.