Diana 75

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Diana 75

Post autor: TomekM »

Witam, chciałbym przedstawić moją nową panią - Dianę 75.
Dostała się w moję ręce dzięki nieocenionej pomocy AndrzejaK z dzikiego zachodu :) .
Jako że jestem w wieku dojrzałym to i kobieta dla mnie musi być pełnoletnia ;) więc data urodzenie pani Diany to sierpień 1981 rok.
Kiedy pani dojechała dostała szybko emulatorek lupki i została przetestowana na 30 metrów - wyniki mogą być napewno lepsze bo ledwo co widziałem
w mojej lupce , wyszło tak :
Obrazek
A to dianka po przyjeździe :
007 Obrazek
019 Obrazek
024 Obrazek
023 Obrazek
Naklejki nieco psuły widok całości więc zostały usunięte a dianka wyszorowana delikatnie szczoteczką ...
043 Obrazek
042 Obrazek
039 Obrazek
032 Obrazek
Wyniki szorowania lekko mnie zdziwiły - okazało się że dianka nie jest lakierowana ani olejowana - czyste drewienko na którym niestety
naklejki pozostawiły dość brzydkie ślady :( . Na razie muszę się nacieszyć i trzeba pomyśleć o olejowaniu osady :).Niestety osada ma dwa małe
mankamenty ktoś zeszlifował łoże pod kciuk - wygląda to nieciekawie i nie wiem jak uzyskać fakturę dewna jak na chwycie ?
Obrazek
oraz drobny ubytek drewna na dole chwytu. Ogólnie bardzo podoba mi się mój nowy nabytek :). Oksyda na dianie jest w stanie bardzo dobrym żadnych nalotów jedynie na nakrętce muszki tunelowej i otworach korka małe ślady rudej. Strzelanie to po prostu poezja.
CDN.
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Tomek weź dremelek i okrągły frezik, takiej struktury już pewnie nie otrzymasz ale jak sie przyłożysz to podobna napewno. Będzie to wyglądało dużo lepiej niż ślady po piliniku.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Super Karabinek.
Zawsze przerażała mnie w nim komplikacja mechanizmów.
Jeśli chodzi o zeszlifowanie pod kciuk to nie ma tragedii, ale za te durne naklejki to powinno się... no właśnie.
Tak, czy siak. Gratulacje!
Może przyłączysz się do Zimowej Ligi Domowej?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ur., łącznie zmieniany 1 raz.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Tak ale stracę piękne słoje na rękojeści :( , kolega dremelował taką dianę i utracił dużo z wyglądu. Ta wiatróweczka ma pięknie wyglądać i rzadko, rekreacyjnie strzelać a dopiero dalej stawiam na funkcjonalność ( zastanawiam się nawet nad całkowitym wygładzeniem rękojeści ).
Tomek.

[ Dodano: 2007-12-08, 12:41 ]
KbUr35 pisze:Super Karabinek.
Może przyłączysz się do Zimowej Ligi Domowej?
Niestety nie jestem dobrym strzelcem :lol: , strzelam raz w roku zawody kżr , raz zakładowe a tak to tylko czysta rekreacja bez parcia na wynik :mrgreen:
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

No ładne cacko :D . Nad osadką troszkę popracujesz i będzie pięknotka. A jak bebeszki, jaką energię to posiada, coś na temat skomplikowanej budowy, rozbierałeś ją sam ?
A w Lidze nie ma parcia na wyniki, to ma być dobra zabawa, z nutką rywalizacji. Nikt nikogo nie skarci za kiepski wynik. A z takim sprzęcikiem pewnie nie miałbyś się czego wstydzić ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Niestety energii jeszcze nie mierzyłem, jutro pomiary i jeśli się uda bezwietrznie to testy skupienia na 50 metrów, bebeszków dokładnie nie oglądałem tylko tyle co rozbiórka do mycia, z tego co widać to nie takie straszne - okaże się jeśli była by konieczność wymiany uszczelek lub sprężyny ;) . Co do ligi to pomyślimy, wczoraj strzelałem pierwszy raz na 7m po przeczytaniu postów na temat ligi :mrgreen: o wynikach przemilczę :oops: ,lepszym celem rekreacyjnym jest puszka po słusznym napoju na 75metrów z tx :mrgreen
ps. Andrzeju witaj na forum :D
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Witam, Dianka przeszła pomiary na chrono i wyszło że we wewnątrz gania 8,8 żula roboczego :lol: . Jako że starszy z synów myśli o strzelaniu kpn pannie dianie należało się ubranie
po krótkim namyśle drogą wymiany pieniędzy ma dobro materialne i AndrzejowiK przeszła do mnie walizeczka :
Obrazek
Jako że młodszy z synów nie bardzo miał z czego postrzelać w walizce znalazła się diana 24 :
Obrazek
A oto Diana 75( jeszcze moja ?) w nowym ubranku :
Obrazek
I Dwóch zuchów na strzelanku rekreacyjnym :
Obrazek
Pozdrawiam Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

To już całą rodzinę uzbroiłeś :D
Po Diance dla każdego - fajnie!
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No pięknie szkolą nam sie młode kadry, tak trzymać. :D :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Taki widok oko cieszy, bardzo. :mrgreen: :mrgreen: Też bym chciał zobaczyć swojego chłopaka ale jak na razie ma 6 miesięcy i będę musiał trochę poczekać. :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Witam, jest jeszcze strzelająca córka :lol: i strzelająca od czasu do czasu z nami małżonka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
siedlan
Posty: 23
Rejestracja: 2008-01-15, 22:18
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: siedlan »

Świetny sklep z częściami do Diany 75 http://www.sportwaffen-schneider.de/ za 105 zeta można kupić komplet sprężyn + uszczelki !! . To chyba jedyna strona z częściami do Danki 75 :shock:
Sprzęt: Diana 75
Awatar użytkownika
hifibeliver
Posty: 27
Rejestracja: 2008-11-15, 12:05
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post autor: hifibeliver »

Kilka fotek rzadkiej Diany 75 Universall:

Obrazek

Obrazek

Diana 75 Universall i FWB 300s Universall

Obrazek

Obrazek

Diana 75 Universall i Diana 75

Obrazek

Obrazek

i wszystkie 3:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Diana 66 - Diana 75 - Diana 100 - FWB 65 - FWB 300s Universall - Anschutz LG 380
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Jest jeszcze wersja 75VH. Co prawda nie różni się aż tak bardzo od wersji podstawowej jak wersja U ale mi bardzo się spodobała.
Główne różnice to regulowana baka, inny wzór baki, inaczej ryflowany chwyt pistoletowy i ryflowany chwyt lewej ręki.
Obrazek
Obrazek
I moja interpretacja tej wersji z wersji podstawowej :lol:
Obrazek[/img]

Dodaję jeszcze dwa skany kart katalogowych znalezionych w necie:
Obrazek
Obrazek
Jak widać na załączonych obrazkach była jeszcze wersja S i K
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi