SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Starocie » Ижевск / Байкал » Iż-38
Iż-38
Autor Wiadomość
witboj 

Wysłany: 2009-03-28, 19:29   

Renowacja prawie zakończona. Czekam tylko jeszcze na nową skórzaną uszczelkę lufy. Dzisaj jednak nie wytrzymałem i postanowiłem postrzelać nawet bez uszczelki. Testy na serio zamieszczę w topicu o tym, co Iże potrafia. Mój, na skórzanej uszczelce ma 5J (141 m/s na Exact Express) - ale to jest wynik bez uszczelki lufy, czyli jest szansa, że pójdzie w górę trochę. Co ciekawe - najwolniejszy strzał miał 140,2 m a najszybszy 142,4 m... Śrut z pudełka jak leci. Stabilność po prostu powala... Rozmawiamy o karabinku bez uszczelki lufy!!! Z kolanka na 10 m wystrzelałem 1,2 x 1,5 cm w 10 strzałach, tak na szybko, z otwartych. I teraz najlepsze. Sprężyna jest oryginalna, co najmniej 30-letnia i po przebiegu co najmniej 30.000 ... ta od Hogana na razie w szufladzie.

daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2009-03-28, 20:41   

No i myślisz że mnie to dziwi? Już dawno nie, te karabinki to jedne z lepszych sprężynówek i gdyby nie spust to HW by się do nich umywało. Zresztą ja bym nie zamienił swojego Iża na żaden model tego producenta. :mrgreen:

witboj 

Wysłany: 2009-03-30, 10:19   

Przyszła uszczelka, chyba pora na testy :-)

A co do HW- no akurat tutaj pozwolę się nie zgodzić. Ja tam uwielbiam HW :-)

Co nie znaczy, że Iż nie jest fajny, jak się nad nim popracuje!

[ Dodano: 2009-03-30, 16:45 ]
No więc po 100 strzałach przez chrono mogę stwierdzic, że odchylenie standardowe to 1,5 m, przeważnie kolejne 10 strzałów mieści się w przedziale +/- 2 m ale niestety trafiły się "popsute rodzynki" więc ostatecznie +/- 3m. I tak uważam, że jak na 30 letnia sprężynę (bo ciagle oryginalna) nie jest źle.

michalbike 

Wysłany: 2018-08-15, 20:16   

Cześć wszystkim!
Jestem nowicjuszem, choć forum śledzę od dobrych dwóch lat. Kilka dni temu posiadłem IŻa 38 :) Jestem z niego zadowolony, ale technicznie mam kilka pytań, ponieważ sama konstrukcja i wszelkie dane liczbowe mnie bardzo interesują. Nie tylko samo posiadanie tejże wiatrówki.

Do rzeczy: czy oryginalnie model ten posiadał osłonę spustu z tworzywa, nie zaś z metalu?
Co do muszki, element ten mam nieco odbiegający od piony, jest obrócony na lufie o stopień, może dwa. Czy jest to element wprasowany czy może z mniejszą siłą nasunięty i mogę go bezinwazyjnie przywrócić do pionu?

Z pozdrowieniami
Michał

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Starocie » Ижевск / Байкал » Iż-38