Marksman Deluxe 2004

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

tregarth pisze:Widziałem Twoje tarczki i poczułem tylko lekkie ukłucie zazdrości (w związku z postępami) ale żadnej tęsknoty za papierem :)
Nie zapominaj, że startuję z takiego poziomu, z którego można się tylko rozwijać :D
Figurki na razie nie dla mnie - bez tarczy nie wiem, czy chybiłem o 1 cm czy o 10 :(
Jak uda mi się znaleźć "swoją" postawę i podziurawić tak jak Hiszpan (no dooobra, to tylko marzenia :D) to zacznę obtłukiwać jakiś spinerek :)
Zapisałem się do Anonimowych Alkoholików z Texasu, mam BMI 200 i grupę krwi Mk3 :D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

shreq pisze:Jak uda mi się znaleźć "swoją" postawę i podziurawić tak jak Hiszpan (no dooobra, to tylko marzenia :D)
A co Ty Maćku robisz ze mnie jakiś przyrząd biurowy do dziurawienia .. ?? :evil: .... :mrgreen: W tym tempie , to szybko sam zaczniesz w spinerki tłuc ... a marzenia czasem się spełniają ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
shreq
Posty: 313
Rejestracja: 2011-07-04, 18:23
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post autor: shreq »

Hiszpan63 pisze:A co Ty Maćku robisz ze mnie jakiś przyrząd biurowy do dziurawienia
Nie "robię", tylko mówię co widziałem... Na przykład jedną dziurę średnicy 5.5 mm na 10 m :D
Zapisałem się do Anonimowych Alkoholików z Texasu, mam BMI 200 i grupę krwi Mk3 :D
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Witajcie!
Troszkę "oftopa" popełniliśmy , jest zatem okazja aby wrócić do meritum.

Długo się nie odzywałem w temacie pistoletu, ale ma to i dobrą stronę.
Jeszcze trzy niedziele temu musiał bym napisać że ten pistolet to nieporozumienie, albo że lufa w moim egzemplarzu to pomyłka albo jakaś samoróbka.
Nic bardziej mylnego.
Przez pierwsze kilka niedziel od zakupu (strzelałem głownie w weekendy) znając swoje latające ręce i biorąc pod uwagę że jest to mój pierwszy kontakt z krótka wiatrówka przekonany byłem że za sianiem po całej tarczy niezależnie od śrutu i dystansu odpowiedzialne są moje łapki.
Założyłem sobie że podejdę do tematu pistoletu jak należy wiec odpuściłem sobie podpórki , stabilna postawę siedzącą a nawet chwyt oburącz.
Ale ile weekendów można strzelać takie tarcze...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


„Musi być coś jeszcze na rzeczy, poza rozbieganymi łapkami” – pomyślałem sobie.

Próbując cieszyć się strzelaniem z „Marka” uciekł mej pamięci fakt, że były przypadki luźnych śrub regulacyjnych przyrządów celowniczych a co za tym idzie pływające „0” , w gruncie rzeczy wcześniej się temu nie przyglądałem, bo nie zdawałem sobie sprawy że te luzy de fakto są i mogą mieć aż taki wpływ na brak celności (przestawianie się przyrządów przy trzaśnięciu dźwigni) .
Zatem w ramach testu przełamałem się – stoliczek, krzesełko i jazda.
Postawa siedząca , chwyt oburącz , łokcie na stole (Pistolet w dłoniach w powietrzu) aby wyeliminować moje latanie łapki. Cóż efekt taki (zbliżony) jak na powyższych zdjęciach tarcz... :(
Ale nie ma tego złego , zwracałem uwagę na położenie szczerbinki pomiędzy kolejnymi strzałami i ułożenie śrub regulacji . Mam Cię! – pomyślałem.
Zatem w wolnej chwili pistolet na stół i patrzymy .
Nakrętka luźna w dźwigni , słaba sprężynka , luz śruby w nakrętce był taki, że po wyjęciu z pistoletu śruba wkręcona w nakrętkę miała spory odchył w osi względem nakrętki, gwint wbrew pozorom nie był mocno wyrobiony ani w nakrętce ani na śrubie :) .
Wyszło szydło z worka , zrozumiałem dla czego zbywca miał parcie na sprzedaż razem z kolimatorem... - no coment.
Wkleiłem nakrętkę na elastyczny klej w dźwignie , gwint śruby potraktowałem taśmą teflonową i pozostało tylko przetestować ... (Tu niestety zdjęć nie mam :( )

Kolejny wyjazd na rancho (możliwość bezstresowego popykania) złożył się jednocześnie z możliwością spróbowania nowego śrutu, który trafił do mnie zupełnie przypadkowo i niespodziewanie, a mianowicie Gamo Match Diablo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ale skoro test to i konkurenci muszą być :)
W szranki z Gamo stanął Tomitex Szpic Molet – którego generalnie do tej pory polecałem wędkarzom :). Zobowiązany czuję się nadmienić w tym miejscu iż poniższe zdjęcia ukazują śrut po selekcji na oko i usunięciu farfocli spod płaszczyków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejnym konkurentem i za razem faworytem był H&N Glatt , prezentował go jednak nie będę , ponieważ większość z Nas go doskonale zna, a nawet jeżeli nie , to na forum mnogo już o nim jest napisane.


Zaznaczam że test ten nie jest zbyt wymownym , ponieważ śmiało mogę powiedzieć że tak na prawdę był to mój pierwszy kontakt z Tym pistoletem, wcześniejsze strzelania doprowadzające mnie do frustracji były niestety loterią.

No to do dzieła :) .
Postawa siedząca , chwyt oburącz , łokcie na stole i rozgrzewka lufy, ustawienie przyrządów - „Jezu jaki celny” .
No to cyk słupek (Ten sam co we wcześniejszym poście) 30 metr :
9/10
10/10
9/10
No teraz to widać poprawę.
Czas na tarczki:
Teścik po jednej tarczce (10 śrucin), 7 metrów .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kochani , taka celność w porównaniu z wcześniejszymi doświadczeniami z tym egzemplarzem sprawiła mi taka radość że jeszcze dwa dni nie mogłem zmazać uśmiechu z twarzy.
Oczywiście korzystając z chwili postrzelałem sobie radośnie kilka tarczek :)


Tomitex – i tu moje zdziwienie :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Gamo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak widać wyniki różne, jednakże traktuję te tarcze jako pierwszy kontakt z Pistoletem.
W zeszłą niedzielę również sobie troszkę popykałem jednakże tarczki zostały na ranczu zatem nie pokaże...

Ale z przyjemnością podzielę się dzisiejszymi wynikami , tym samym zdementuję plotkę której byłem autorem – że związek Exacta z Markiem nie ma przyszłości .

Dzisiejsze tarcze.
Pozycja i dystans jak wyżej (nad postawą stojącą będę musiał sporo pracować zanim pokażę tarczki :( ).

8 serii :
1-4 Exact 4.51 (podprowadzony z zapasu do karabinka ;) )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


5-8 Gamo Match Diablo

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak ... Teraz jestem zadowolonym użytkownikiem Pistoletu Marksman Deluxe Model 2004 !
Nie pozostaje nic więcej niż trenować , trenować , trenować, postarać się sprostać jedynej słusznej w tej materii postawie (Stojącej) i obserwować postępy (mam nadzieję ;) ) .

Na dzień dzisiejszy Ślicznie Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam Serdecznie!
Kombat69
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kombat69 pisze:Tak ... Teraz jestem zadowolonym użytkownikiem Pistoletu Marksman Deluxe Model 2004 !
.. Brawo ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Kombat69 pisze:Tak ... Teraz jestem zadowolonym użytkownikiem Pistoletu Marksman Deluxe Model 2004 !
Zadowolonym użytkownikiem tegoż egzemplarza, od polowy Ligi Zimowej jestem ja :D

Pykanie było fajne, ale nie byłbym sobą jakbym coś nie poprawił:
- dociąłem kawałek dętki na chwyt;
- rozciągnąłem delikatnie sprężynkę odpowiedzialną za twardość spustu;
- wkleiłem na sztywno nakrętkę śruby regulacji szczerbinki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zanabyłem też inny (eksperymentalny) śrut i zobaczę jak to będzie z dziurawieniem papieru.
W planach również 'polowanie' na sylwetki :P

Obrazek Obrazek

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tak na prawdę , to zrobiłeś Sławku , wszystkie podstawowe rzeczy , które powinno się zrobić posiadając Marksmana , HW40 czy też Lidera S-9 ... i bardzo słusznie :D , bo śrubka się luzuje we wszystkich , sprężynka jest zbyt twarda , a chwyt zdecydowanie pewniejszy w "kondoniku". Dołóż grubszy oring przy lufie i mocniej ją dociśnij , a zyskasz troszkę "szmocy" ;) (zwłaszcza przy sylwetkach wskazane).

... po za tym , miło będzie znów Twoje tarcze podziwiać :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
newcomer
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-04, 16:25
Lokalizacja: z miasta

Post autor: newcomer »

Hiszpan63 pisze:Tak na prawdę , to zrobiłeś Sławku , wszystkie podstawowe rzeczy , które powinno się zrobić posiadając Marksmana , HW40 czy też Lidera S-9 ...
Można jeszcze zrobić z niego coś na podobięstwo Zorakiego, czyli kilka pompnięć, oraz kilka jeszcze innych rzeczy mniej istotnych
WYKSZTAŁCENIE NIE PIWO, NIE MUSI BYĆ PEŁNE
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

newcomer pisze:Można jeszcze zrobić ..... kilka jeszcze innych rzeczy mniej istotnych
... oczywście ... polerowanie tłoka i cylindra , wymiana wszystkich oringów , korona lufy, poprawa portu ładowania , wymiana spręzynek , polerowanie zapadek , dociążenie rękojeści , ryflowanie , wymiana przyrzadów celowniczych i szlifowanie muszki tp. itd ....
newcomer pisze:Można jeszcze zrobić z niego coś na podobięstwo Zorakiego, czyli kilka pompnięć,
..... jaaasne , tylko po co i jakim kosztem ?? Znam jeden egzemplarz tak zmodyfikowany , HW40 .... Obciążona konstrukcja do 6,7J wytrzymała ledwo kilka miesięcy , trawiona problemami ze szczelnością i powtarzalnoscią Vo , aż pękł szkielet podczas pompowania ... :/
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
woytan

Post autor: woytan »

newcomer pisze: Można jeszcze zrobić z niego coś na podobięstwo Zorakiego, czyli kilka pompnięć...
Napisz proszę jak tego dokonać...
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

woytan pisze:
newcomer pisze: Można jeszcze zrobić z niego coś na podobięstwo Zorakiego, czyli kilka pompnięć...
Napisz proszę jak tego dokonać...
Jako, ze jeszcze przez chwilę jestem w posiadaniu HW40 to również bardzom ciekaw... Narzędzia gotowe. :) Czekam na instrukcje.
:-D
newcomer
Posty: 16
Rejestracja: 2010-07-04, 16:25
Lokalizacja: z miasta

Post autor: newcomer »

Nie ma nic za darmo ;) . Jak któryś z kolegów mi go przerobi (odpłatnie) to podzielę się wiedzą ;) . Przeróbka praktycznie nic nie kosztuje, i można ją wręcz zrobić narzędziami, które posiada każdy majsterkowicz w tym i ja. Jednak wymaga precyzji w obróbce metalu , której ja nigdy nie posiadałem. Nakład finansowy może raptem wyniesie 10zł i dlatego z tego powodu nie mogę znaleźć u siebie speca do tej przeróbki.
WYKSZTAŁCENIE NIE PIWO, NIE MUSI BYĆ PEŁNE
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

newcomer pisze:Nie ma nic za darmo . Jak któryś z kolegów mi go przerobi (odpłatnie) to podzielę się wiedzą ....
... aaa , to chyba pomyliłeś to Forum z urzędem patentowym :/

Swoją drogą , jeśli uważasz , ze wymiana jednego elementu pozwoli Ci bezkarnie pompować konstrukcję Hw40 , to życzę powodzenia :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Kolega poczytał wątek na airgunbbs o tym jak to można przegrodę na srubki wykręcić za tłokiem i szpanuje. Do tego samolub...
:-D
Awatar użytkownika
sebabix
Posty: 2
Rejestracja: 2012-08-19, 16:20
Lokalizacja: Łomianki

Post autor: sebabix »

Witam, zgapiłem z innego forum pomysł na tłumik, trochę go zmodyfikowałem,na końcu tłumika zrobiłem gwint i teraz można wkręcać i wykręcać w razie potrzeby np:transportu.Jeszcze nie wszystko gotowe ale już działa,jest znacznie ciszej.

Obrazek
Obrazek

a tu juz w komplecie :D

Obrazek
Crosman Fire