Podwyższenie baki

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Podwyższenie baki

Post autor: Jarecki »

Zdarzyło mi się popełnić taką oto nakładkę na bakę:

Obrazek
Bazą podwyższenia jest skorupa z włókna szklanego, jako kopyto do jej zrobienia wykorzystałem hatsanowską osadę z plastiku. Sama skorupa została oklejona pianką z podkładki pod myszkę (papier, którym jest oklejona łatwo schodzi pod wodą), dostała oczka pod elastyczną linkę i ku ozdobie oklejona na brzegu czarnym sznurkiem. Władka pomiędzy osadą a nakładką też jest wykonana z podkładki, wycięte z niej paski zostały sklejone ze sobą w skorupie, dzięki czemu po wyjęciu trzymają odpowiedni kształt. Podcinając odpowiednio wkładkę, lub klejąc inną ilość pasków można ustawić wysokość podwyższenia taką, jaka będzie nam pasować (w moim przypadku baka jest teraz wyższa o ok. 2cm). Dodatkowo pozostały na piance zaschnięty klej wiążący ją wcześniej z kolorowym obrazkiem działa jak warstwa antypoślizgowa dzięki czemu nic się nie przesuwa.
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tys pikne.
Tak jakoś mnie olśniło, że jeśli komuś dziwnym trafem jednak nie wala się niepotrzebna plastikowa kolba Hatsana to w sumie może kupić matę szklaną, żywicę epoksydową i samemu sobie ulepić skorupę.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Bardzo sprytnie i ladnie...ja za leniwy jestem, wszystko bym zrobił "maniana"... ;)
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Post autor: Jarecki »

witeg pisze: Tak jakoś mnie olśniło, że jeśli komuś dziwnym trafem jednak nie wala się niepotrzebna plastikowa kolba Hatsana to w sumie może kupić matę szklaną, żywicę epoksydową i samemu sobie ulepić skorupę.
Kolba na której siedzi nakładka jest od modelu 55, skorupę robiłem na kolbie od 85, ale że maja prawie identyczny profil to nie robi to żadnej różnicy. Oczywiście najlepiej robić na kolbie karabinka na którym będzie siedzieć, wtedy mamy pewność że na pewno będzie pasować. A drewienko wystarczy zabezpieczyć np. streczem do pakowania albo folią spożywczą.
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

:sciana: :sciana: :sciana:
:yyy:
Niedobrze ze mną - zrozumiałem, że skorupa była wycięta z kolby Hatsana i wpadłem na "genialny" pomysł zrobienia tego tak samo jak Ty. :lol:
Awatar użytkownika
Tytus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 421
Rejestracja: 2010-11-20, 20:17
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

Post autor: Tytus »

Fajne..., no zdolna bestia jesteś. :)
A ja mam motylka, nie muszkę.