Strzelnica domowa

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...ja jednak wolę stare, siermiężne strzelanie, ma to jakiś smak, klimat...a tu przychodzi facio z liderem i na telewizorze wyniki sprawdza... :noniemoge:
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Januszpelle pisze:Mobilizator strzelecki. = Są to otwory / Kz-ty schowane za tarczami o różnych średnicach, coś na zasadzie celu biatlonowego. Jeśli nie strzelisz odpowiedniej ilości punktów, czyli nie przewrócisz odpowiedniej ilości klapek, nie otworzy się schowek z kluczem do wydostania się z piwnicy.
Winko z piwnicy , spożyte w umiarkowanych ilościach , podnosi sprawność strzelecką . :roll:
Sam wypróbowałem , tyle , że na świeżym powietrzu. :D Proponuję przygotować niezbędny zapasik , bo żonka może się Ciebie , wieczorem , nie doczekać .
Awatar użytkownika
drunkmaster
Posty: 26
Rejestracja: 2016-01-29, 21:36
Lokalizacja: EPKK

Post autor: drunkmaster »

No ja sam nie wiem. Oczywiście brawo za włożoną pracę i pomysłowość, ale uważam że jak już strzelać to z lunetą. Jak z lunetą to jak snajper, do strzelnicy przez błoto w mokrych gaciach z sucharami i konserwą w plecaku, twarz wymalowana węglem, kompas, mapa parku w którym stacjonuję, krzesiwo, latarka i karimata.
Po dojściu do miejsca X rozkładam gumową kaczuszkę, oddaję do niej kilka strzałów, do których się przykładam przez kilka godzin biorąc poprawki na wiatr etc i wracam do domu zacierając łopianową miotłą ślady butów.

Maksymalna adrenalina !
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

No ja sam nie wiem. Oczywiście brawo za włożoną pracę i pomysłowość, ale uważam że jak już strzelać to z lunetą. Jak z lunetą to jak snajper, do strzelnicy przez błoto w mokrych gaciach z sucharami i konserwą w plecaku, twarz wymalowana węglem, kompas, mapa parku w którym stacjonuję, krzesiwo, latarka i karimata.
... snajper robi wszystko , aby nie mieć mokrych gaci i dojść do celu jak najszybciej . Sucharów się nie używa , bo trzeszczą, kruszą się i zostawiają ślady . Konserwa , też nie przydatna , bo potem trza ją zabierać ze sobą , a do tego błyszczy .... Krzesiwo iskrzy i widoczne jest z wielu kilometrów , a na karimacie , to się wysypiamy po robocie ... Aaaaa ... i twarzy nie maluje się węglem , bo się pyli i jak wpadnie do oka , to przesrane ... :snipe:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

zbisz41 pisze:
jimi krewetka pisze:Soda zazdroszczą Ci normalnie najzwyczajniej w świecie :)
i ja normalnie sie przyłączam do tego :mrgreen:
I ja też :P
soda niech moc będzie z tobą :upp: :mrgreen: I twoimi pomysłami

Obrazek
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

drunkmaster pisze:Po dojściu do miejsca X rozkładam gumową kaczuszkę, oddaję do niej kilka strzałów, do których się przykładam przez kilka godzin biorąc poprawki na wiatr etc.
Dwa strzały z jednego miejsca to maksimum - potem koniecznie trzeba zmienić miejscówkę. Jak się przeciwnik domyśli, skąd strzelasz, kilka salw z moździerza i po tobie.
Pamiętaj również, aby w zimie brać śnieg do ust i przez niego oddychać, inaczej zdradzi Cię wydychana para. Tak robił Simo Hayha.
:mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

I chyba najważniejsze. W miejscu strzału postawiłem taboret. Czasem żona przychodzi, siada i coś do mnie mówi. Żaden wiatr, czy śrut tyłem do przodu nie powoduje takiego siania po tarczy... Nigdy ale to przenigdy nie zabierać baby na strzelanie ;-)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

soda pisze:Czasem żona przychodzi, siada i coś do mnie mówi. Żaden wiatr, czy śrut tyłem do przodu nie powoduje takiego siania po tarczy...
Poproś ją, aby (dla dobra nauki, oczywiście), przyszła kiedys topless. Dopiero wtedy zobaczysz, jak będziesz siał po tarczy... :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Tu nawiążę do podglądu tarczy w wykonaniu sody
tak po prawdzie, to podłączyłem kamere do kompa ktory jest za ścianą po lewej i obraz streamuje po lanie

Jaki byłby najprostszy podgląd w terenie nie ruszając d... z miejsca? (poza lunetą obserwacyjną)
Zakładamy, że jest zasięg 3-3,5G. Czy dwa smartfony i wideokonferencja między nimi wystarczy?
Daystate MK3 FT-R
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Mhm, a potem, również dla dobra nauki, przysłała młodszą koleżankę również w tym stroju. :lol:
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Jacentus pisze:Tu nawiążę do podglądu tarczy w wykonaniu sody
tak po prawdzie, to podłączyłem kamere do kompa ktory jest za ścianą po lewej i obraz streamuje po lanie

Jaki byłby najprostszy podgląd w terenie nie ruszając d... z miejsca? (poza lunetą obserwacyjną)
Zakładamy, że jest zasięg 3-3,5G. Czy dwa smartfony i wideokonferencja między nimi wystarczy?
Niby 2 telefony, ale pamiętać aby naładować bateryki... Wiatr zawieje i sie przewróci... Ostatnio w lidlu rzucili lunetki obserwacyjne za 119pln chyba, nic prostrzego i tańszego się nie wymyśli.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze: przyszła kiedys topless. Dopiero wtedy zobaczysz, jak będziesz siał po tarczy... :mrgreen:
... hmmm .... a to lufa nie powinna być wtedy sztywniejsza .. ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Hiszpan63 pisze: ... hmmm .... a to lufa nie powinna być wtedy sztywniejsza .. ???
Lufa to i owszem, ale ręce się bardziej trzęsą...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

bo krew odpływa z rąk do lufy ;-)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Hiszpan63 pisze: ... hmmm .... a to lufa nie powinna być wtedy sztywniejsza .. ???
Z pewnością :mrgreen:
I jest dylemat, z której lufy teraz strzelić :noniemoge:

Podobny dylemat miał milicjant jak wchodził do toalety - którą pałę ma wyciągnąć :nieznaju:
Daystate MK3 FT-R