Śrut KTK - tarczowy nadkalibrowy !

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Rlyeh pisze:Też bym się pisał, bo czymś karmić zwierzęta domowe trzeba.
... a Ty , to telefon znasz i wiesz , że zawsze odbieram ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Przemku, przez pw podałem do siebie dane adresowe.
Jak by co, mam też konto w Cekaus.pl pod tym samym nickiem, co tu.
Dziękuje z góry.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Śrut właśnie do mnie dotarł. Dzięki
Nie znalazłem za to przecieraków - jadą osobno ?
Palce już mnie świerzbią, ale dopiero w sobotę lub niedzielę znajdę czas.
Na razie zamocowałem laser na gamonia do testów imadłowych w celu sprawdzania punktu odniesienia po każdym załadowaniu.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:Nie znalazłem za to przecieraków - jadą osobno ?
... a czytać umie ??? :lol: :lol:
Jeśli jeszcze nie wysłałeś, to dokupiłbym przecieraki do wyczyszczenia lufy. Jeśli wysłałeś, to trudno. Mam inny patent - waciki na patyczkach do uszu. ....

Odp.

Już wysłałem . Patyczki do uszu dają radę bez problemu ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Przeczytałem tak jak chciałem, żeby było. Bardzo na nie liczyłem - w końcu są dedykowane :mrgreen: Ale pozytywem jest to, że wiatrówkowy świat dowiedział się o używaniu przeze mnie wacianych patyczków z PKB do czyszczenia luf :shock:
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:a tak wiatrówkowy świat dowiedział się, że używam wacianych patyczków z PKB do czyszczenia luf
... jak wielu innych :P ... zdradzę sekret , że najważniejszym składnikiem tych patyczków jest .... PKB ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

:lol:
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Panowie a co myślicie o niby tureckim śrucie Oztay 4,5mm? Można go kupić za naprawdę nie dużą sumę na alegroszu. Czy ten budżetowy śrut sprawdzi się na dystansie 10 - 15 m do tarczy 14 cm, czy odpuścić? Jeśli odpuścić to co byście polecili budżetowego na początek do przetestowania?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

piotrek1467 pisze: co myślicie o niby tureckim śrucie Oztay 4,5mm?
... ja myślę , że ten niby śrut jest beeee ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Hiszpan63 pisze:
piotrek1467 pisze: co myślicie o niby tureckim śrucie Oztay 4,5mm?
... ja myślę , że ten niby śrut jest beeee ....
a płaski tomitex? Znalazłem o nim sporo dobrych opinii do strzelania właśnie do tarcz na małych dystansach...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

piotrek1467 pisze:a płaski tomitex?
.. stara produkcja tak . Nowa ponoć też jest beee ... Ale to akurat warto sprawdzić ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Hiszpan63 pisze:
piotrek1467 pisze:a płaski tomitex?
.. stara produkcja tak . Nowa ponoć też jest beee ... Ale to akurat warto sprawdzić ....
Dzięki Przemek. Jak tylko go sprawdzę i jeśli będzie Was interesować skromne zdanie początkującego strzelca ;) to na pewno dam znać :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

Po przeczytaniu kilku/kilkunastu postów ;) jak i również podpowiedzi Przemka z wcześniejszych postów wybór padł na śrut H&N Econ Glatt. Po przetestowaniu dam znać co i jak :)
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Oztay na 10- 15 metrów jest bardzo celny... jak weźmiesz garść i rzucisz w stronę tarczy z całą pewnością któryś trafi w tarczę - strzelanie pojedyncze idzie średnio :)
A tak już zupełnie serio to oztay nie bez powodu jest tak tani (w hurcie 2,20 -2,50 pln paczka) Strzelanie z niego - szczególnie jakąś przyzwoitszą wiatrówką to strata czasu bo tylko cierpliwość można stracić do siebie i strzelania. W porównaniu to KTK jest o niebo lepszy od oztaya.
Co do Tomitexa to jak już napisał Hiszpan - stare partie spoko... a nawet bardzo spoko. Z nowszych partii kilka miesięcy temu kupiłem do testowania po paczce grzybka i płaskiego i ... z grzybka może poszło 10 śrucin a płaski leży nie tylany. A dlaczego? Ponieważ jakość tego śrutu już z wyglądu pozostawia wiele do życzenia - źle wycięty z formy, resztki/opiłki w kielichu i na zewnątrz, szwy po matrycy nie mogły by być bardziej już widoczne.
Ale oczywiście spróbuj i oztaya i tomitexa i sam się przekonaj.
Awatar użytkownika
piotrek1467
Posty: 14
Rejestracja: 2015-10-25, 00:07
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piotrek1467 »

erli pisze:Oztay na 10- 15 metrów jest bardzo celny... jak weźmiesz garść i rzucisz w stronę tarczy z całą pewnością któryś trafi w tarczę - strzelanie pojedyncze idzie średnio :)
A tak już zupełnie serio to oztay nie bez powodu jest tak tani (w hurcie 2,20 -2,50 pln paczka) Strzelanie z niego - szczególnie jakąś przyzwoitszą wiatrówką to strata czasu bo tylko cierpliwość można stracić do siebie i strzelania. W porównaniu to KTK jest o niebo lepszy od oztaya.
Co do Tomitexa to jak już napisał Hiszpan - stare partie spoko... a nawet bardzo spoko. Z nowszych partii kilka miesięcy temu kupiłem do testowania po paczce grzybka i płaskiego i ... z grzybka może poszło 10 śrucin a płaski leży nie tylany. A dlaczego? Ponieważ jakość tego śrutu już z wyglądu pozostawia wiele do życzenia - źle wycięty z formy, resztki/opiłki w kielichu i na zewnątrz, szwy po matrycy nie mogły by być bardziej już widoczne.
Ale oczywiście spróbuj i oztaya i tomitexa i sam się przekonaj.
tak jak już napisałem w ostatnim poscie wybór padł jednak na H&N ale dzięki za szczegółowy opis omawianych śrutów :)