Diablik 2

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Byś przyjechał dzisiaj z nim na nowa miejscówkę to go kisisz. :(
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Karabinek jeszcze nie doczekał się kolby. Wiadomo jak jest, szewc zawsze w dziurawych butach chodzi. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja go jeszcze nie mam i pewnie minie jeszcze kilka miesiecy nim bede go miał. A na nowa strzelnicę wpadnę w tą niedziele jeśli bedziecie strzelać tam no i jesli uda mi się wszystko gładko załatwic w Białymstoku
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Mnie niestety teraz w weekend nie ma w Poznaniu, ale na pewno będzie liczna ekipa i wdroży cię w temat nowej miejscówki.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 297
Rejestracja: 2007-10-08, 21:08
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Marcin »

daras pisze:Karabinek jeszcze nie doczekał się kolby. Wiadomo jak jest, szewc zawsze w dziurawych butach chodzi. :D
Zdradzę, że wszystko co najpiękniejsze będzie w tym karabinku, to osada. Z drewna tak pięknego wykonana będzie, że - strzelam - nikt w Polsce nie ma i mieć nie będzie. Osady rzecz jasna :D :D :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Czyżby hebanik ? albo cosik palmowego ?
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 297
Rejestracja: 2007-10-08, 21:08
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Marcin »

Kombinujesz dobrze, ale nie. Szukaj ze zwierzęciem w nazwie ;-)
guntuning.com
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jest to może snakewood ?
Ostatnio zmieniony 2013-11-22, 23:45 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 297
Rejestracja: 2007-10-08, 21:08
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Marcin »

Niet :lol:
guntuning.com
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

No to może zebrano. :x :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

:D
guntuning.com
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

...Darku patrząc na emotka rozumie że trafiłem :D i dodam że ciekawy jestem wyglądu całości ale powiem że już mi się podoba :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
radecek
Posty: 159
Rejestracja: 2007-10-18, 20:30
Lokalizacja: Napierstkowo

Post autor: radecek »

Tak mniej więcej wygląda prosty program do sterowania karabinkiem.

http://youtu.be/N-nGHPtfjkM

Przyciski od lewej symulują: spust oraz kolejne to dwa przyciski funkcyjne

Po włączeniu zostaje wyświetlony:

P01 - nr programu z zaprogramowaną energię ( jest pięć programów, które można zmieniać jednym przyciskiem ).
S:00000 - licznik strzałów
M-- licznik magazynka ( -- oznacza, że jest wyłączony ).
SAFE - bezpiecznik elektroniczny ( po naciśnięciu przycisku strzał jest zablokowany ).

Inne funkcje: pomiar napięcia baterii i menu, w którym można wprowadzić ustawienia i zaprogramować energię.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jako że pod choinką znalazłem paczuszkę z całkiem nową elektroniką od Radka, to święta spędziłem na projektowaniu osady i upychaniu elektroniki w osadę. Jest to całkiem nowa wersja elektroniki, jednak ciągle robocza, więc musiałem ją gdzieś umieścić, abym swobodnie mógł testować karabinek. Nie chciałem kopiować Daystate więc upakowałem to w magazynek, co w efekcie zdaje się dało całkiem fajny rezultat, no i dodatkowo korzyści są z tego większe że elektronika będzie w zamkniętym hermetycznym pudełku. Niestety nie udało mi się tam zmieścić akumulatorka, ale i z tym sobie poradziłem bo umieściłem go w chwyt, co w zimie jest całkiem dobrym rozwiązaniem. Dodam tylko że system karabinka w finalnym produkcie będzie zmieniony i bebeszki nie będą znajdować się w rurze kartusza, a w osobnym bloku do którego kartusz będzie wkręcany jak w większości karabinków. Jednak idea ciągle pozostanie ta sama, chodzi o zminimalizowanie przecieków powietrza i zmniejszenie awaryjności. System który zrobiłem do testów ma reduktor ciśnienia sterowany na zewnątrz, a w komorze strzałowej manometr, który będzie służył do dokładniejszej analizy. Pierwsze strzały które oddałem były bardzo stabilne, co bardzo mnie podbudowało. Poprzednia wersja też miała stabilne strzały, ale przy jej budowie nie potrafiłem dobrze rozwiązać mechanizmu spustu i dla kogoś kto lubi spust na dotyk komara, tamten spust był twardy. Do projektu osady posłużyła mi wersja karabinka snajperskiego i mam nadzieję że producent tej broni nie pozwie mnie do sądu. :/ Ale na szybko nic mądrzejszego wymyślić nie mogłem. Elektronikę Radek już opisał w filmiku, jednak wersja finałowa będzie rozbudowana o kilka elementów, jak np login i hasło :D , aby ktoś niepowołany nie mógł korzystać z niego w sposób niekontrolowany. :roll: :evil: Akumulatorki Sanyo enelopp to akumulatorki które nie rozładowują się nieużywane, używane powinny zaś starczyć z włączonym podświetlaniem na 4h strzelania, z wyłączonym na 8h strzelania. Ile strzałów wyjdzie w limicie tego nie wiem, dowiem się jak już wytnę kolbę i złoże wszystko do kupy. Jak macie pytania w sprawie elektroniki, to kierujcie je do Radka, w sprawie mechaniki ja będę odpowiadał. Wersja robocza tego karabinka to Diablik 2, ale nazwy wersji finałowej jeszcze nie mam, jak macie jakieś sugestię to podpowiadajcie. :-)
Poniżej kilka fotek projektu osady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

daras pisze:Jak macie pytania w sprawie elektroniki, to kierujcie je do Radka, w sprawie mechaniki ja będę odpowiadał.
A pytania odnośnie kwestii finansowych? :lol:
Bo nie wiem czy zacząć od składania zamówienia, czy od szukania klienta na nerkę :P

Co do designu to chwilowo jak dla mnie całość prezentuje się jako tako. Osobiście nie podchodzą mi jakoś te magazynki w kolbie. A i magazynek, który co prawda z jednej strony wygląda ok, ale od strony wyświetlacza to już jak wielki kalkulator :/