Diablik 2

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Mimo starań na wielu frontach w poszukiwaniu funduszy na produkcję karabinka, nie udało mi się ich zdobyć. Pewnie nie potrafię być na tyle przekonujący w sprawach finansowych, aby znalazł się chętny do zainwestowania. :/
No ale w sumie nie zasypywałem gruszek w popiele i w międzyczasie zrobiłem wersję mechaniczną karabinka i wydaje mi się że wyszła mi nieźle.
Karabinek (oczywiście jak mi się już uda pozyskać fundusze, lub osobę z parkiem maszynowym zdolnym do produkcji) będzie modułowy.
To znaczy że karabinek można będzie modyfikować, wg własnego widzimisię i możliwości portfela.
Wersja mechaniczna jest tak zaprojektowana że jak się już komuś znudzi mechanika to będzie mógł dokupić moduł elektroniczny (jeśli Radek znajdzie czas aby go wykonać :mrgreen:) i zamontować w miejscu mechaniki. Dokupić będzie można również zestaw bullpup który samemu każdy sobie zamontuje bez ingerencji w system. Karabinek jest jest łatwy w rozbiórce i nawet mało znający się na rzeczy poradzi sobie z jego rozbiórką. Fanów mocy informuję że karabinek jest w wersji limitowej, ale będzie istniała możliwość nabycia tuningu i zamontowania go oczywiście u uprawnionego rusznikarza. Karabinek na zdjęciu ma lufę od CZ200 ale docelowo będą to lufy LW. Manometr jest Chiński ale docelowo będą montowane manometry Wika.

Poniżej wersja standard, dla miłośników osady myśliwskiej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i oczywiście wersja dla komandosów. :mrgreen:


Obrazek

Obrazek


Jeśli wśród Was jest chętny to pociągnięcia tych sanek razem, to proszę o kontakt na PW.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Świetna robota Darku,Gratulacje.
Osada myśliwska to drewno Zebrano ? pięknie się prezentuje...
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Japetus
Posty: 16
Rejestracja: 2012-10-09, 23:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Japetus »

Gratulacje! Wygląda rewelacyjnie!

Jeśli jest jeszcze lepszy od DIABLIKA to będzie HIT!

Czekam niecierpliwie na produkcje i sprzedaż.

Pozdrawiam
AA, BSA, FX i inne takie
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dziś postrzelaliśmy trochę z Maximusem, powiem że był to chrzest bojowy snajperki i sztucera, ponieważ strzelaliśmy z tych karabinków do konkretnych celów po raz pierwszy. Powiem tak wyniki na tarczy przeszły moje najśmielsze oczekiwania, więc jestem zadowolony. Potem strzelaliśmy do dmuchawcy i tu Diablik1 okazał się lepszy od Diablika2, ale to kwestia umiejętności strzeleckich Maximusa i nieumiejętności mojej. :mrgreen: Podsumowując muszę zrobić jedną poprawkę, mianowicie tulejkę w której chodzi popychacz śrutu zmienić z mosiężnej na poliamidową i sprawę poprawek mogę uznać za zamkniętą. Dodam jeszcze że elektrozbijak bije pod każdym względem zbijak mechaniczny, kultura strzału jest wiele wyższa. Trzeba mieć tylko nadzieję że Radek da radę zminiaturyzować tą elektronikę, aby można ją swobodnie zmieścić w każdej osadzie. Za tydzień jak pogoda pozwoli przestrzelamy bullpupa. :mrgreen:
W snajperce musieliśmy zdjąc tłumik, bo zapomniałem że był robiony na kal. 4,5mm zaś lufę zmieniłem na 5,5

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dodam tylko ze seria strzałów na 25m (tak wiem ze to żaden dystans ale dalej nam się nie chciało do tarczy latać bo spotkanie było dla funu) mieściło się w 7na 7 mm tak ze sympatycznie :)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Co to tam za lunetka-liliputka?
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ta liliputka to Simons 2,5X20. Jest bardzo fajna ostrzy od metra do nieskończoności. :mrgreen:
Kiedyś Seweryn chyba ściągnął z USA, ale tak dokładnie to nie pamiętam. Seweryn swoją zamęczył, została się tylko moja. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Kolejny projekt osady, myślę że to już ostatni i bardzo powoli będę startował z produkcją.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

W końcu coś , co nie jest notorycznym powielaniem wzorców bullpup ... ;) ... się mi podoba ... znaczy się ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Wysłany: Dzisiaj 3:27
Przemku , Junior Ci spać nie daje i musisz czuwać przy komputerze ?
Projekt wygląda na osadę " plasticzaną ". Ciekawe z jakiego materiału Daras ją wykona .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:Przemku , Junior Ci spać nie daje i musisz czuwać przy komputerze ?
Nie Włodziu ;) Junior z moim spaniem nie ma nic wspólnego ... Właściwie , to z moim niespaniem ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Filo pisze:Ciekawe z jakiego materiału Daras ją wykona .
Zdziwił bym się i to bardzo gdyby Darek zdradził drewienko na rzecz jakiegoś byle plastiku...
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Myślałem aby to popielate zrobić z aluminium, ale boję się że będzie za ciężki. Na plastikowe osady na razie mnie nie stać, no chyba że się wezmę i sam zrobię formę. Jednak wtedy musiałbym zaczerpnąć wiedzy na temat wykonywania dobrych form. Dlatego raczej pozostanę przy drewnie. :D
guntuning.com
szub
Posty: 50
Rejestracja: 2011-12-29, 21:52
Lokalizacja: oława

Post autor: szub »

Bardzo mi się podoba tylko jeśli budujesz bulpupa od początku dlaczego nie przeniesiesz przeładowania z przodu na pewno było by to wygodniejsze nowe na naszym rynku a chyba to nie problem dorobić bez przerabiania całej konstrukcji .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli?
guntuning.com