PCP - nie moge napelnic kartusza

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Masz zakręcony zawór odpowietrznika na pompce??? :/
Kiedyś zapomniałem dokręcić zawór i powietrze wydostawało się trochę przez pompkę trochę przez końcówkę.Dopiero po chwili pokapowałem co jest grane.Jak zawór jest nie dokręcony to pompka daje za małe ciśnienie i nie może otworzyć zaworu w kartuszu.
Japetus
Posty: 16
Rejestracja: 2012-10-09, 23:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Japetus »

Witam

Miałem dwa różne przypadki gdzie nie można było naładować kartusza jeden bardzo podobny do twojego.
Dotyczył o-ringów na wtyczce (QF) zbyt małej średnicy co powodowało przeciekanie powietrza pomiędzy ścianką gniazda QF a samą wtyczką.
Rozwiązaniem było zamontowanie grubszych o-ringów.

Drugi (kolega mnie wyprzedził) był bardzo humorystyczny kupiec który wziął ode mnie wiatrówkę PCP i po raz pierwszy ją pompował, stwierdził że sprzedałem mu bubel bo podczas ładowania ucieka powietrze.
Na początku mu uwierzyłem ale poprosiłem aby po kolei opowiedział jak pompuje... i tu bomba! okazało się że świeżak nie zamykał odpowietrzenia w zestawie ład. bo nie wiedział po co ono jest! :lol:
Rozwiązanie jest oczywiste ;)
AA, BSA, FX i inne takie
cybermall03
Posty: 28
Rejestracja: 2013-06-10, 12:05
Lokalizacja: Grays,UK / Gdansk

Post autor: cybermall03 »

Hej,
No więc sprawa wygląda tak; próbowałem różnych pomysłów które chłopaki pisali, jednak nic się nie zmieniło. Spróbuje jeszcze z tymi o-ringami bo wydaje mi się ze mogą być za małe...
Jeżeli natomiast chodzi o zaworek na pompce, to jest dokrecony i napewno nie ucieka tam powietrze.

Dzięki wszystkim za pomysły i miłego weekendu na strzelnicy życzę :)
Pozdrawiam wszystkich.

P.S ciagle mam nadzieje ze ktoś z Gdańska się odezwie.
cybermall03
Posty: 28
Rejestracja: 2013-06-10, 12:05
Lokalizacja: Grays,UK / Gdansk

Post autor: cybermall03 »

Witam wszystkich ponownie,

chciałbym wszystkim podziękować za za pomysły i pomoc udzieloną w rozwiązaniu mojego problemu.
Wszystko już gra, kartusz jest sprawny, pompka też jest sprawna i nic (na szczęście) nie musiałem oddawać na gwarancje, tak wiec uważam sprawę za zamkniętą.
A co było przyczyną? Otóż, przejściówka, tzn. końcówka którą się wkręca do wężyka od pompki była, hmmm .... popsuta:) jednak sprzedawca wymienił bez problemu.
Teraz czekam na paczkę, ponieważ wysłałem sprzęcik kurierem do Anglii, a gdy tylko odbiorę udam się na strzelnice.
Jeszcze raz dzięki wszystkim i pozdrawiam.