Katana

Moderator: Hiszpan63

XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Katana

Post autor: XKaroll »

Co sądzicie o : Miecz Master Cutlery Blood Carving SW-541BL . Nada się do cięć typu plastikowe butelki z wodą , kartony ?. Interesują mnie katany , a ta jest w moim budżecie :> .



A może lepszy jest: Miecz Master Cutlery Samurai Katana SW-042G ???
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Ale przymierzyłeś się do każdego z tych "mieczy", wiesz jak jest wyważony, jak ciągnie na rękę, jaką ma długość? -mam nadzieję że nie obetniesz sobie palców u nogi. Masz jakiś klub iaido, aikido lub kendo w okolicy? jeśli tak, to idź tam i pytaj. Jak nie masz doświadczenia, kup sobie na początek boken.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

doświadcznie małe mam , dużo ćwiczyłem cięcia starą szablą.
Moje pytanie dotyczy wytrzymałości tych replik , bo na oryginalną katane mnie niestać :|
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
mahonxx
Posty: 108
Rejestracja: 2012-10-30, 16:52
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mahonxx »

Odnośnie wytrzymałości to Ci nie odpowiem, ale mam wrażenie, że to pytanie podobne do tych które zadają potencjalni kupcy wiatrówek -"a jest mocna?"
Mam jakieś tam pojęcie odnośnie iaido, aikido tocho i w tej kwestii szczerze polecam rozmowę z sensei. Zazwyczaj to otwarci ludzie, chętnie mówiący o swoich pasjach i dzielący się wiedzą. Jeśli masz doświadczenie z szablą to powinieneś wiedzieć jak różne bywa to ostrza, zazwyczaj dopasowane indywidualnie do szermierza. Ale może kompletnie nie o to Ci chodzi...powodzenia w zakupie.
www.wsststrzelec.pl
AATX200+mDOT hatsan 25 supercharger+Alchemik inside HW100_BushnellXLTremington 1858 new army .44
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Odnośnie wytrzymałości to Ci nie odpowiem, ale mam wrażenie, że to pytanie podobne do tych które zadają potencjalni kupcy wiatrówek -"a jest mocna?"
Tak ściślej to te pytanie są trochę inne. Chodzi mi po prostu o to czy po kilku lub kilkunastu cięciach nowy sprzęt się nie rozleci. Ale chyba już znalazłem odpowiedź na moje pytanie , napotkałem katane do lekkiego treningu cięć w moim przedziale cenowym :>
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Terni
Posty: 19
Rejestracja: 2012-09-11, 22:07
Lokalizacja: lubelszczyzna

Post autor: Terni »

Nawet oryginalne katany różnią się od siebie znacznie. A co dopiero ich repliki. Miałem jedną taką którą na kolanie zgiąłem, po czym mogłem wyprostować. To ozdoby na ścianę. Przecież głowy tym i tak ściąć nie będziesz mógł. Miałem w kolekcji kilka bagnetów polskich z okresu ostatniej wojny. Każdy był trochę innej jakości. Pamiętam czasy gdy rolnik zanim kupił kosę, wynosił ich kilka przed sklep i stukał każdą z nich o kamień. Po dźwięku orientował się o jakości stali z jakiej każda z nich była wykonana. Każda się różniła. A przecież wszystkie wyszły z tego samego zakładu i z tych samych maszyn.
Klaudynka
Posty: 1
Rejestracja: 2013-06-26, 12:59
Lokalizacja: wielkopolskie

Post autor: Klaudynka »

Repliki mieczy raczej nie nadają sie do treningu. Nie są odpowiednio wyważone, co może skutkować urazami.
Nie powinieneś samodzielnie trenować cięć. Jeżeli interesują Cię sztuki walki mieczem japońskim, to zapisz sie do klubu sportowego, w którym ich uczą (kendo, iaido).
Jest takich wiele w Polsce. Warto sprawdzić, czy taka szkoła należy do Polskiego Związku Kendo i do organizacji międzynarodowych.