FWB 80

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Właśnie po to równamy krawędzie: żeby łatwo dorobić co brakuje. Poza tym usuwamy "spękaną" warstwę rodzimego materiału, żeby historia nie powtórzyła się 0,2mm obok. Pęknięcia zmęczeniowe mogą rozwijać się w wielu płaszczyznach w najbliższym sąsiedztwie...

Jak nie zadziała to zawsze zostaje metoda że spawaniem. :)
:-D
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

daras pisze:Myślę że lepiej będzie jeszcze troszkę podfrezować, dorobić ten element i przykręcić jeśli znajdzie się tam miejsce na śrubkę.
Śruba będzie słabsza od żywicy. I bardziej podatna na przyszłe awarie. Obciążenie duże a rodzimy materiał niezbyt gruby i mocny. To chyba olewane aluminium było, ale nie pamiętam dokładnie.
:-D
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jakbyś rozebrał byłaby pewność, teraz to co na 99,9% mogę powiedzieć - urwał się nie kawałek korpusu, a http://s699.photobucket.com/albums/vv35 ... 0Large.jpg (element na dole z lewej) i wcześniejsze zdjęcie w albumie - góra z prawej, czyli ...korka będącego jednocześnie prowadnicą sprężyny, mocowaniem szczerbinki i mocowaniem dźwigni naciągu. Wewnątrz tego kawałka jest gwint na którym trzyma się bolec mocujący dźwignię. Materiału na kombinacje typu klejenie/spawanie/etc. jest mało, będzie mała powierzchnia łącząca, a podlega to obciążeniom więc na sukces bym nie liczył. Zresztą jeśli urwanego kawałka nie masz, jego dorobienie też będzie kłopotliwe, wręcz wątpię czy wykonalne.
Pozostaje kupić albo nowy "korek" - http://strzelectwo.kimla.de/index.php?feinwerkbau,71 , albo jak ja dawcę narządów, chyba że się uda używaną część gdzieś znaleźć.
Jeśli chodzi o naprawę to może jakiś majster podjąłby się wyrzeźbienia nowego mocowania dźwigni w starym korku, ale jeśli ktoś byłby w stanie zrobić coś takiego dobrze zasługiwałby na miano artysty w swoim fachu i pewnie lepiej byłoby dorobić od razu cały element.
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

a nie lepiej zamiast żywicy użyć aluweldu ? jeśli to jakiś cynkal czy alu to powinno ładnie chwycić, albo nawet uzupełnić nim braki i obrobić
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Właśnie sprawdziłem - magnes to łapie, więc raczej to nie jest aluminium. Otwór na bolec ma 3 średnice - zwęża się skokowo ku górze, odcinek o najmniejszej średnicy jest gwintowany
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Jeśli się da, ja bym po prostu kupił nową prowadnicę z zaczepem...
:-D
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

Nie chce Ci krakać, ale chyba najlepiej kupić jakiegoś starszego na e-gunie albo gdzieś jakiś uszkodzony i trzymać na części
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Przyjąłem wszystko do wiadomości.