Strój strzelecki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
SaS
Posty: 27
Rejestracja: 2008-09-23, 15:24
Lokalizacja: Poznań, TPdg

Post autor: SaS »

Rozumiem że pierwsze trzy warunki ta choinka spełnia ?
Co stoi na przeszkodzie żeby zadzwonić/napisać i zapytać czy strój robiony na zamówienie indywidualne może być mniej kolorowy ?
I czy może załapiesz się na jakąś promocje wiosenną ? ;)
FWB 300S Berkut 4x32
LG 100 Connect
TAU 7
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

SaS pisze:I czy może załapiesz się na jakąś promocje wiosenną ?
... tudzież zniżkę dla licealistów .. ;) ...

...Kalinosiu troszkę inwencji :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Oraz kiedy będzie... bo z tym to czasami jest bardzo u nich nieciekawie.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

SaS pisze:Rozumiem że pierwsze trzy warunki ta choinka spełnia ?
Tego cały czas chcę się dowiedzieć, spełniać pewnie by spełniała. Ale czy lepiej od tych innych ? (na to pytanie jeszcze odpowiedzi nie uzyskałem :( )

O zniżce dla ucznia technikum na pewno wspomnę ;D No i jaka reklama na zawodach szkolnych i może też nieszkolnych (mam zamiar zacząć jeździć).
A wy dorzućcie się do stroju kupując diopter :P


Edit. No i takie tematy i wypowiedzi w nich sprawiają to, że nie potrafię się zdecydować. http://strzelambolubie.pl/index.php?opt ... &Itemid=76
Mam kurtkę od P. M. Nowickiego .
Kurtka jak kurtka :roll: , szyta na miarę . :roll:
Teraz jest OK. 8) , ale parę godzin musiałem włożyć w jej poprawienie . :?
Widziałem produktu Nowickiego i rzeczywiście jest to sprzęt dla początkujących. Mam 24 letnią praktykę strzelecką i oczekuję czegoś wiecej. Słyszałem o firmie HiTex.
A sprawdzałeś Gehmanna,ceny są podobne ale moim zdaniem jakość lepsza?
Niby "stare i nieprawda"... jakość mogła się poprawić od tamtego czasu ale czy tak się stało ?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Tak dla porównania cennik Hitexa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

No tak... :P Tego można było się spodziewać, ale te pozostałe dwa ? Gehmann, nie wiadomo o którym mówił :/ Bo mógł mówić o najtańszym i tym za 1500zł.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Rozumiem , że to już widziałeś ?? ... http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=s ... tR_dseaulQ ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Nawet jeśli kupisz model 400 Gehmanna ale nowy, to nie będziesz zawiedziony. To z kolei co oferuje człowiek na strzelambolubie, jest całkiem dobre i w niezłym stanie wizualnym. Używane ponoć dwa lata. Za taką kasę nie znajdziesz nic lepszego.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Hiszpan63 pisze:Rozumiem , że to już widziałeś ?? ... http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=s ... tR_dseaulQ ...
Tak to już dziś zobaczyłem :P

Gehmann'a wg. tabeli do siebie chyba nie dopasuję, ten którego mamy w szkole ma numer 52 i jest troszkę za duży w klatce ale już na brzuchu jest dużo za duży :( (chudzielec ze mnie) a rękawy na styk... jak dobrze się wyciągnę to za krótkie :P

Anschutz ten rozmiar 94-98 są na mnie wręcz idealne w odniesieniu do gehmanna o rozmiarze 52 ;)
Właśnie ku takiej kurtce AGH/Anschutz się najbardziej skłaniam. Myślałem żeby kupić kurtkę nową i spodnie używane. Bo obawiam się że kurtka używana jest już jednak trochę rozciągnięta i nie ma takiej sztywności jak nowa.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Wczoraj w końcu napisałem e maila do P. Nowickiego.

Nie wiem co sobie wyobrażałem za te 850 zł (cały strój). Ale spodziewałem się czegoś więcej niż szycia stroju na wymiary przesłane e-mailem (wzrost, obwód klatki piersiowej, obwód pasa, obwód bioder)

Kolory są jedną wielka niewiadomą (sami nie wiedzą jakie kolory będą mieć). Za to dostałem zupełnie nie potrzebną mi informację i stroju profesjonalnym że mogę sobie skórkę jak chcę pomalować.

Myślałem, że strój "szyty na miarę" jest szyty po dokładnym zmierzeniu mnie w każdym miejscu... a nie tak z grubsza, aby było :|

... No spodziewałem się trochę więcej po stroju "szytym na miarę". :roll:

Chyba pozostaje mi kupić AGH (będzie chyba bardziej dopasowany wg. tej tabeli niż taki "szyty na miarę") albo popracuję w wakacje i dołożę do jakiegoś lepszego stroju który faktycznie będzie szyty na miarę.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

No i kupiłem, o to taki strój. Co prawda używany ale, wg. mnie jest i tak dużo sztywniejszy niż Gehmann którego mamy w szkole. Jeszcze odrobinkę mógł by być "ciaśniejszy" i kurtka 5 cm krótsza (może ktoś wie kto podjął by się skrócenia i zrobił to dobrze ?) ale nie jest źle ;) Strój Hitex'a model match.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Super.
Niech Ci służy jak najlepiej.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Jeszcze zapytam, może ktoś będzie wiedział ;)

Jaki pas strzelecki jest lepszy skórzany czy z tworzywa ?
Cena taka sama więc tym sugerować się nie mogę :P

Teoretycznie wg. mnie tworzywo może być trochę mniej podatne na rozciąganie ?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Chłopaki przerabiali ostatnio podobny motyw.
"O kurde, jak założyłem ten pas z tworzywa to zobaczyłem serce".
No ale wniosek wyciągnij sam. Poza tym, pasa nie kupujesz jednego na całe strzelanie.
Co do kurtki - możesz przesunąć guziki, pamiętaj o przepisowej "zakładce" w kurtce. Na lato lepsze przesunięcie guzików o 5 mm niż sweter pod spodem.