Strój strzelecki

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Strój strzelecki

Post autor: Kalin »

Niestety nie posiadam wysokich kwot na strój rzędu 1500zł i szukał bym czegoś za ok. 800 zł (kurtka ze spodniami).

Strój Nowicki: ta kolorystyka która jest na stronie... masakra i jakiś strasznie błyszczący ten strój.

Gehmann: www.huetter.com.pl/Kurtka_strzelecka_St ... 3-305.html - kurtka
www.huetter.com.pl/Spodnie_strzeleckie_ ... 7-308.html - spodnie

www.huetter.com.pl/Kurtka_strzelecka_405-408.html - kurtka 2

Teraz pytanie skąd wynika różnica cenowa pomiędzy nimi (kurtkami gehmanna) ?

Sauer standard: http://www.stopper.de/product_info.php/ ... -118e.html

Ten jest bardzo ładny ale jest pewny problem. Gdzie go kupić (najlepiej w Polsce) ?

ANSCHUTZ / AHG: sklep.incorsa.pl/product,333,5909.html

Co z tego wszystkiego najlepiej wybrać, co najdłużej posłuży i będzie wykonane z dobrych jakościowo materiałów ? Może jeszcze jakieś inne propozycje ?

A może jest ktoś kto dopasuje trochę za dużą w klatce i ala sześciopaku kurtkę do mnie ? Wtedy mógłbym kupić używaną.
Ostatnio zmieniony 2012-04-29, 00:14 przez Kalin, łącznie zmieniany 2 razy.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Pytaj Roberta F. i DonKihota.
Jeden Gehmann ma skórę, drugi nie ma.
Sauer - zły link.
Nie wiem jakich jesteś rozmiarów, ale na strzelambolubie jest ciekawa oferta stroju - za taką kasę warto.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Ten strój z Strzelambolubię byłby dla mnie idealny :) A Ty rezerwowałeś, sprzedający odpisał na jednego e-maila a teraz kontakt się urwał :( Będę czekał na odpowiedź...

Link już poprawiony.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Bierz, ja nie wezmę, rozmiar nie ten. Tylko właśnie kontakt trudny a foty miał przesłać jak to wewnątrz wygląda, czy dziur nie ma, nie poprzecierany. Napisał że około poniedziałku prześle.
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Jak byś coś dostał to daj znać :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Spoko.
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Przejrzyj ofertę 5.11. Chociaż dla mnie osobiście "strój strzelecki" to chyba przerost formy nad treścią, masz chyba nadmiar forsy, mimo że piszesz że nie. Jak pisałem przejrzyj ofertę 5.11, ostatnio mieli sporą obniżkę, bardzo fajne i przyzwoite ciuchy za rozsądne pieniądze, Helikon podobnie, ale zacznij od sklepu www.armyworld.pl oni mają/mieli najkorzystniejszą ofertę Helikona i bogatą ofertę. Sporo różnych rzeczy od nich kupiłem. A co do strzelania, najlepszy strój to jest taki, w którym Tobie najwygodniej. Ja najbardziej lubię chodzić na co dzień, w polskich wojskowych plamkach wz.98. Komplet można kupić za 150zł, jeśli poszukasz gore, to komplet z zimowymi ocieplaczami, które można używać oddzielnie (fajne polary), czyli spodnie, bluza do tego kurtka "Parka", komplet "Nówek" można kupić za 600-700zł.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Chyba nawet nie zajrzałeś o jakie stroje strzeleckie chodzi. Tematem tego wątku miał być strój strzelecki tz. wykorzystywany w strzelectwie sportowym/tarczowym.
W takim stroju raczej po krzakach z lunetą na karabinku się nie biega, wtedy oczywiście przydatne są "stroje" które Ty wymieniłeś, mundury itp. .

Najwygodniej będzie mi na strzelnicy w stroju strzeleckim który będzie mój i za każdym razem złożenie się do strzału będzie takie same (łatwiej znaleźć ten odpowiedni punkt i cały czas w to samo miejsce wkładać karabin). Pod spodem oczywiście można mieć swój ulubiony sweterek :D
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Uwielbiam takie odpowiedzi z kosmosu jakiej udzielił kolega Kiersnowski Art. Uśmiałem się do łez :) . Dzięki za porcję humoru o poranku. ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SaS
Posty: 27
Rejestracja: 2008-09-23, 15:24
Lokalizacja: Poznań, TPdg

Post autor: SaS »

Zerknij tutaj, może coś znajdziesz http://www.ubranienastrzelanie.pl/pl/odzie.html
FWB 300S Berkut 4x32
LG 100 Connect
TAU 7
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Strój Nowicki: ta kolorystyka która jest na stronie... masakra i jakiś strasznie błyszczący ten strój.
Chyba, że ktoś się wypowie się pozytywnie o stroju Nowickich i poda argumenty dla których jest on lepszy niż któryś z tych wymienionych to wtedy biorę wiadomo który ;) Pomimo jego... dość dziwnych kolorów :-?
Awatar użytkownika
SaS
Posty: 27
Rejestracja: 2008-09-23, 15:24
Lokalizacja: Poznań, TPdg

Post autor: SaS »

Kalin, nie bardzo rozumiem
Chyba, że ktoś się wypowie się pozytywnie o stroju Nowickich i poda argumenty dla których jest on lepszy niż któryś z tych wymienionych
przecież w tym ---> wątku między innymi Marcin Królikowski wypowiada się pozytywnie, czytałeś ten wątek, bo nawet zamieściłeś tam posta.
Lepszy jest ten, który lepiej pasuje tobie.
Zastanów się co jest dla ciebie wykladnikiem "lepszości", wygląd, cena, spasowanie, stabilizacja postawy czy jeszcze coś innego ?
FWB 300S Berkut 4x32
LG 100 Connect
TAU 7
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Tylko czy Marcin Królikowski miał wcześniej inne te stroje ? Chodzi mi o takie porównanie, co w którym jest lepsze.
Awatar użytkownika
SaS
Posty: 27
Rejestracja: 2008-09-23, 15:24
Lokalizacja: Poznań, TPdg

Post autor: SaS »

Zapytaj go ....
FWB 300S Berkut 4x32
LG 100 Connect
TAU 7
Awatar użytkownika
Kalin
Posty: 115
Rejestracja: 2010-11-28, 00:27
Lokalizacja: Łomża

Post autor: Kalin »

Nie zdążyłem edytować...
Zastanów się co jest dla ciebie wykladnikiem "lepszości", wygląd, cena, spasowanie, stabilizacja postawy czy jeszcze coś innego ?
W pierwszej kolejności to stabilizacja postawy i komfort leżenia/stania przez spasowanie. Kryterium ograniczającym to wszystko jest mój budżet. A przy okazji nie chciał bym wyglądać jak choinka z bombkami każdą w innym kolorze.