sharpinnowa różnice

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

sharpinnowa różnice

Post autor: pala30 »

Witam kolegów.Chciałbym sobie kupić wiatrówkę PCA.Wybór padł na SharpInnowa.Mam pytanko czym różnią się modele sharpa.Jest 1110.1210 ,tiger ,long ,wood który najlepszy????Który zakupić??? Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi..
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Cześć. Może zacznę innaczej :P Wszystkie modele łączy to że mają plastikowy blok - nawet ten Tiger który w kraju producenta ma alu blok u nas na rynku jest plasticzny.. :| . Różnice między 1110 a 1210 są takie że ten drugi ma bodaj o 8 cm dłuższą lufę oraz jej osłona wykonana jest z metalu i zakończona jest gwintem pod tłumik. W 1110 osłona jest plasticzna. Lufę z cylindrem pompki łączy plastikowa ósemka w której jest plastikowy gwint pod tłumik ( :-? ) Ja ją miałem i szybko się złamało..
Dawniejsza wersja 1210 nie posiadała żadnej ósemki i trzeba było dorabiać - dzisiejsze już mają - też plastikową ale to tylko "usztywniacz". Gdybyś miał jakieś pytania pytaj śmiało, coś tam o sharpokach wiem :P
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

A co kolega kombinuje z tym sharpem :shock:
Dlaczego taki zakup i czemu ma służyć ?.

Czy to oznacza zmianę karabinka ?

Wklejam korespondencję mojego kolegi ze sprzedawcą tego wspaniałego karabinka.
Może będziesz miał dzięki temu swoje zdanie na jego temat tego karabinka.
Pamiętaj że te modele które są obecnie sprzedawane różnia się jakościa od dawnej produkcji !!!. (Posiadałem dawnego sharpa a kolega zakupił z nowszych modeli).

Cytuję - (nie podaje nazwy sprzedawcy)

"witam , proszę odesłać na adres ....................................................................................... / pzczki to nie samolot idą tydzień a nawt dłuzej , to jest poczta nie kurier , / a tak w ogóle nikt na swiecie nie wysyła drugiego towaru nie uzyskawszy niesprawnego - nie ma takich sklepów / prosze podac numer konta lub jak pan woli na adres jak wróci oddam pieniadze za przesyłki również / i proszę juz najlepiej nie kupowac u nas , jest setki innych sklepów / tam gwarancje realizują według europejskiego prawa konsumenta 21dni od dostarczenia towaru i nie wdaja się w dyskusje telefoniczne tylko każą przysłać / tylko ja jestem idiotą wysłuchuję tego i wysyłam jak wariat wiatrówkę drugą nie uzyskawszy rzekomo niesprawnej ( i ryzykuję za gówniane 25 zł zarobku na wiatrówce ) jak dojdzie druga proszę nie odbierać , ona wróci ( pieprzę poniesione koszty wysyłki ) mam pana dosyć i nie chcę mieć z panem nic wspólnego / prosze sobie znaleźć inny sklep i tam zawracać głowę wydzwaniać po 100 razy i pisać najdłuzsze listy na swiecie / ŻEGNAM NA ZAWSZE "

Koniec cytatu.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Zastanawiam się nad zmianą lub dokupieniem następnej wiatrówki...Warto ją zakupić,ma niezłe opinie....???
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Jakie ma opinie ?
Jak zobaczyłem i postrzelałem z tej mojego kolegi to - totalna załamka i niesmak, to ja go namówiłem na ten zakup i było mi bardzo głupio. Czyli zależy jak trafisz, widzę że jesteś klientem jednego sklepu - widziałem u nich ten karabinek i powiem że jakość była rewelacyjna w porównaniu do tego zakupionego przez znany portal aukcyjny, cena była wyższa ale warta zapłacenia biorąc pod uwagę jakość. Coś w tym musi być, może produkuje to kilka firm ? nie mam pojęcia.

Mój sharp był rewelacyjny jeśli chodzi o celność !!!!, bo to jest najważniejsze.
Można na 10m strzelać na 1 pompce.
Na 50 metrów kapsel to żaden problem.
To pompowanie jednak daje się odczuć.
Po kilku tysiącach strzałów wyrobisz odpowiednie mięśnie i pompowanie będzie lżejsze.

Pomyśl sam - jedziesz na strzelnicę i oddajesz 100 strzałów = 500 ruchów pompką średni nacisk to około 12kg czyli musisz użyć siły około 6 Ton by wystrzelić 100 śrucików.

Bardzo szybko będziesz chciał zmienić na inną.

Moim zdaniem w tym przedziale cenowym lepszym wyborem jest QB 79 i kartusz do tankowania z dużej butli CO2 - celność rewelacyjna jak sharp a wygoda strzelania jest, jedyny mankament to baka która jest bardzo niska i utrudnia patrzenie przez lunetę - to był powód mojej sprzedaży tego karabinka.

QB 36-1 nie proponuję bo z tego co piszą tu na forum to dochodzę do wniosku że mój jest jedyny na świecie który jest tak celny !!!.

A co jest z tym Hatsanem co Tobie w nim przeszkadza ?
Ostatnio zmieniony 2011-09-11, 18:39 przez Janusz FWB, łącznie zmieniany 1 raz.
Łuk z badyla i sznurka
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

Dokupić tak do zabawy, by było przy czym pogrzebać - czemu nie. Miałem krótkiego sharpa, sprzedałem, ale nawet teraz, gdy dwa HW posiadam to zdarzy mi się za sharpem zatęsknić ;) Potrafią one być całkiem celne, lufy mają nienajgorsze. Strzelanie też daje trochę radochy, bo uczy takiego jakby "celebrowania strzału"...nie tylko łamiesz lufę i wsadzasz śrut, ale musisz kilka pompek wykonać, śrut nie schodzi tak szybko. Jeśli się szykujesz na takiego sharpa to raczej wersja 1210 w drewnie, ale weź pod uwagę, że jest to jeden z takich karabinków, przy których trzeba nieco więcej pogrzebać, aby naprawdę sprawiały radochę, ale to wszystko na forum jest opisane. Z drugiej strony - to co trzeba przy nim zrobić jest raczej dość proste i nie wymaga jakichś specjalistycznych narzędzi (polerka pompki, polerka spustu, popychacza, wymiana oringów, wklejenie lufy na jakimś uczciwym kleju - to taka podstawa). Jeśli masz ciąg do majsterkowania to jak najbardziej, ale hatsana na rzecz sharpa bym się nie pozbywał ;)
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Przecież Krystian to kawał chłopa poradzi sobie z pompowaniem :mrgreen: najwyżej będziemy mieli kolejnego "Pudziana" po pewnym czasie. :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Jeżeli już kupisz to nie drewno !
To bardzo lekki karabinek , delikatna lekka lufa.
Kup polimer - ten polimer w niczym mu nie przeszkadza, karabinek jest dość dobrze wyważony, jak posadzisz na nim tego bardzo cieżkiego Leapersa to wszystko będzie OK !.

Ja bym zamontował na nim PP 4x32AO lekka solidna lupka - daje spokojnie radę na 50 metrów - kapselka od butelki Pet widać super.

Nic nie poprawiaj , nic nie modyfikuj, ten karabinek i tak zaskoczy Cię swoją celnością, a bez grzebania w nim i w polimerze bedzie łatwiej odsprzedać bez straty.

Poniżej masz kilka fotek z mojego sharpa - bez modyfikacji, nic a nic nie poprawiane.
Zobacz jak wyglądała korona i zobacz co ten sharp potrafił z taką koroną :shock:

Ta piłeczka obrywała raz za razem :shock:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Nie hatsan sprawdza się w 100 %.tak tylko zakupił bym coś nowego nie drogiego dającego fajna zabawę :>
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

pala30 pisze:Nie hatsan sprawdza się w 100 %.tak tylko zakupił bym coś nowego nie drogiego dającego fajna zabawę :>
Oj !!!
Ty chyba się nudzisz lub chcesz sobie poprawić nastrój nowym zakupem ;)
Oj ! nie ! zapomnij o takich zakupach ! :evil:
Kup coś do karabinka lub do pistoletu i też będzie OK !

Wiesz pojedź na strzelnicę do Jaworzna i postrzelaj z KBKS lub pistolet boczny zapłon, będzie to coś nowego i daje niezłą frajdę :mrgreen:
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Januszku jak zawsze twoje opinie mnie powalają na kolana powinieneś być psychologiem...hahahha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:A to pompowanie , o którym piszesz mnie przeraża,jestem raczej leniwy .Łamanie lufy mnie już dobija a jak jeszcze tak ciężko się pompuje to chyba nie dla mnie.Gdyby nie odrzut i kopniak ze sprężyny który bardzo lubię też bym zrezygnował na rzecz pcp.Dzięki za porady chyba się wyleczyłem z sharpa.. :>
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Janusz FWB pisze:Zobacz jak wyglądała korona i zobacz co ten sharp potrafił z taką koroną :shock:
Ta korona rzeczywiście powala :lol:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

januszmariusz pisze:Ta korona rzeczywiście powala :lol:
To były czasy kiedy jeszcze nie byłem świadom tego że można taką koronę samodzielnie poprawić :mrgreen:
Zaskoczył mnie ten widok ale zaufałem sprzedawcy który stwierdził że karabinek przed wysyłką będzie dokładnie sprawdzony i nie mam się czego obawiać :mrgreen:

Tak rozmyślam - czym oni w tej fabryce ucinają te lufy :/
Wygląda to jak cięcie przecinakiem bo jest taka delikatna fala w jedną stronę.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Uff ...
Przeczytałem i nóż mi się w kieszeni otworzył :shock:
A ponieważ się urlopuję - nie będę dyskutował :P
Na e-tawernie jest dokładny opis Sharpów wstawiony przezx Wierzbina
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
wladimir
Posty: 9
Rejestracja: 2011-09-13, 22:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: wladimir »

Na wstępie chciałem wszystkich serdecznie powitać, z racji tego, że jestem nowym użytkownikiem i jest to raptem mój drugi post.

Następnie przechodzę do sedna sprawy, przeczytałem cały ten wątek i muszę powiedzieć, że jestem w lekkim szoku :| . Wszystko dlatego, że noszę się z zamiarem kupna wspomnianego Sharpa 1210 ale po tym co napisał "Janusz FWB" zaczęły nachodzić mnie wątpliwości, czy ktokolwiek kupował w ostatnim czasie ten karabinek i może ustosunkować się do tej opinii. Jeśli to możliwe to mam prośbę do Janusza FWB o napisanie na forum bądź PW jak nazywał się ten sprzedawca ze znanego portalu aukcyjnego, będę bardzo wdzięczny. Po drugie, wertowałem to forum już od dłuższego czasu i chyba nikt wcześniej nie napisał, że lepiej kupić jakąkolwiek wiatrówkę w polimerze zamiast w drewnie. Dla mnie, czyli najprawdziwszego laika w kwestii wiatrówek wydaje się, że mimo wszystko drewno nawet słabszej jakości jest lepsze od kawałka plastiku :/ (ale może gadam głupoty). Dalej Janusz FWB pisze:
Janusz FWB pisze: [...]Nic nie poprawiaj , nic nie modyfikuj, ten karabinek i tak zaskoczy Cię swoją celnością, a bez grzebania w nim i w polimerze bedzie łatwiej odsprzedać bez straty.[...]
i ja w tym momencie jestem już skołowany na maksa :mrgreen: ponieważ na wstępie w zasadzie odradzasz zakup, a teraz wypowiadasz się przychylnie na jego temat. Na koniec chciałem poprosić żeby jednak Starszy_Pan wypowiedział się również na ten temat ponieważ cenię jego zdanie (tak jak mówiłem przeglądałem to forum od dłuższego czasu, zresztą nie tylko to).
Uff ale się rozpisałem. Chciałbym żeby nasza dyskusja potrwała jeszcze jakiś czas i rozwiała raz na zawsze moje wątpliwości bądź zniechęciła mnie do zakupu.

Pozdrawiam