Sharp Tiger

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

szkoda kolego! a to co powinno byc fabrycznie dla mnie bomba!!!
http://www.youtube.com/watch?v=bqQogdrKgjk
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Szap tajgerrr.... almunium. hehe
Tyle że cena tego modelu w Polsce była by pewnie wyższa niż to co my wydamy na nasze korpusy, karabinki, lunety i wszystkie ulepszenia.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

sadze ze cos kolo 400zl ale warto
shławek
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-09, 12:14
Lokalizacja: Dębica

Post autor: shławek »

Hatsan 95
Sharp 1210+gamoń 3-9x40
Silesian
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-13, 10:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Silesian »

Witam.
Na forum jestem nowy lecz z Sharpami już trochę przeżyłem... Wrrr!!!
Mam, a raczej miałem, dwa bo w jednym korpus niestety pękł po ok 10 tys strzałach. W dziwnym miejscu bo przez komorę blaszki zwalniającej trzpień ciśnieniowego zbiorniczka. Skutkiem tego z uwagą śledzę powstający projekt aluminiowego korpusu jako drogę jego reanimacji. Sharp pozwala na dużo zabawy lecz wykonanie korpusu leży poza moimi technicznymi możliwościami. Za bardzo się już zaraziłem Sharpem by z tego patentu zrezygnować. Lufę w 4,5 mam nadzwyczaj jak na Sharpa celną i strzelanie do kapsli z 30 metrów z podpórki to nie jest żadne wyzwanie - 3 pompki, celujesz z lupką oczywiście i trafiasz. Zaś 5,5 po małych poprawkach to fajny destruktor...
Czym się mogę podzielić? Osłony lufy punktowo zespawane z rurką pompki - sztywność absolutna, zaś spawy zakryte tymi plastykowymi osłonkami. Rowek w dosyłaczu w który zatrzaskuje się zapadka podtoczyłem od strony wciskanej kciukiem o ok 2 mm skutkiem czego po wepchnięciu śrutu prawie poza obrys otworu wlotowego do lufy, dosyłacz się cofa nie przysłaniając strugi powietrza. Otwór wlotowy do lufy rozwiercony w kal 5,5 do średnicy 4,5. Jeszcze trochę powiększona komora ciśnieniowego zbiorniczka, a skutek - limit 17 Juli już przy 4 pompkach.
Ze względu na fakt, że realizacja projektu została chwilowo zawieszona, z przyczym niewiadomych, pozwalam sobie rzucić pod rozwagę taki oto temat. W projekcie przewidziany jest dosyłacz 4 taktowy. Pochylenie płaszczyzny zatrzaskowej umożliwi takie samo cofanie się dosyłacza i odsłonięcie otworu wlotowego jednak niemożliwe staje się wtedy dodatkowe uszczelnienie płaską uszczelką krawędzi końcowej lufy.
P.S. Napisałem też do gościa oferującego na azjatyckim rynku Sharpa w wersji Tiger czyli z aluminiowym korpusem lecz gościu od kilku dni milczy... Jak się czegoś dowiem to się podzielę.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

zastanawia mnie mocowanie tego tigera korpusu? napewno jest na końcu śruba, a przód? tan korpus to góra sama!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Takie samo jak w sharpie innova.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Silesian
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-13, 10:47
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Silesian »

PANZER.PL!!! pisze:zastanawia mnie mocowanie tego tigera korpusu? napewno jest na końcu śruba, a przód? tan korpus to góra sama!
Technika klejenia to najtańsze rozwiązanie...
dawid87
Posty: 13
Rejestracja: 2010-02-19, 18:01
Lokalizacja: Piła Bydgoszcz

Post autor: dawid87 »

Jeżeli jest to klejone to lipa większa niż plasticzany korpus.Ale jeżeli mocowanie jest na śrubki to tylko trzeba szukac projetku na ten patent.Myślę że ułatwiło by to pracę nad nowym korpusem
sharp innova 1210 wood 4,5mm 1,5-7x50E
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

chodzi mi o przód korpusu korneliuszu o jego mocowanie, żadnego kleju tam na 100% nie ma!
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

W innovie też masz jedną śrubę trzymającą system do kolby, druga jest wkręcana tylko w drewno ale jest lipna :-?
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

tak masz rację, ale tu jest myslę , tak jak w ace śrubka na końcu
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

A już wiem o co chodzi...
Faktem jest że wykorzystanie tego patentu oszczędziło by frezowanie w nowym korpusie.... ale jak to Chince wymyśliły nie wiem. Zdjęcie wiele nie pokazuje. Jak jest w ace też nie mam pojęcia :roll:
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

tak jest w ace
ps, to indonezyjczycy nie chince!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Żółte jest? --> Chiniec. :P
A co do mocowania to pewnie podobnie to rozwiązali. Tylko w innovie jest inny mechanizm trochę (spust). Ciężko było by go upodobnić do ace'owego czy tiger'owego.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32