Nowy korpus (plany, opinie, uwagi)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Wiem że robi się to frezem, ale firma nie posiada w chwili obecnej odpowiedniego frezu posiada natomiast "drutówkę" i zrobią szynę. Projekty w styczniu a dla wszystkich forumowiczów z okazji zbliżającego się nowego roku Wszystkiego Najlepszego, celnych strzałów i niezawodnego sprzętu. Pozdrawiam lotamm
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Nie znam się na drutówkach nie wiem co potrafią, wiem natomiast co potrafi CNC do którego można kupić frez. Przyznam że temat przeglądałem pobieżnie, ale przy tak sporym zamówieniu zakup takiego freza to ułamek ceny.
guntuning.com
specbest
Posty: 53
Rejestracja: 2009-09-07, 18:36
Lokalizacja: łowicz

Post autor: specbest »

a co to za firma co freza za góra 50 zeta nie posiada do maszyny za kilkaset tysięcy :shock:
ja tej maszyny nie mam ale taki frez jestem w stanie zrobic z freza palcowego :lol:
frezowałem takimi wynalazkami na zwykłej tokarce i sie da zrobić :idea:
Porządek i ład jest domeną ludzi małych. Geniusz panuje nad chaosem :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Taki korpus można spokojnie wykonać bez frezarek, tokarek.
Tak wystarczy wiertarka ręczna, młotek, kawałek stali i dobre kowadło, życzę powodzenia z tym projektem.
guntuning.com
specbest
Posty: 53
Rejestracja: 2009-09-07, 18:36
Lokalizacja: łowicz

Post autor: specbest »

daras pisze:
Taki korpus można spokojnie wykonać bez frezarek, tokarek.
Tak wystarczy wiertarka ręczna, młotek, kawałek stali i dobre kowadło, życzę powodzenia z tym projektem.
Myśle ze wiertarka ręczna jest luksusem i można poczekać aż dziurki korozja wygryżie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Porządek i ład jest domeną ludzi małych. Geniusz panuje nad chaosem :)
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Jak wcześniej pisałem,

"Mam wstępną informację że jeden detal kosztowałby 160 zł, chyba że znalazła by się większa ilość chętnych co najmniej 10 wtedy cena spadła by do 140-150 zł, są to wstępne ceny ponieważ ceny aluminium się zmieniają i trzeba zrobić jeden egzemplarz na próbę, za który mogę zapłacić (i tak miałem zamiar od razu zmienić korpus)."

Jeśli więc nie spodoba się prototyp to nie macie czego żałować.
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
tworo
Posty: 16
Rejestracja: 2009-12-10, 20:18
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: tworo »

Sam korpus bez dosyłacza i ósemki nikomu się do niczego nie przyda. Mamy już tak dużą listę chętnych osób, że chyba nie jest to małe zamówienie. Większość firm będzie zainteresowana tym zamówieniem, a wykonywać każdą część w innej firmie chyba nie ma większego sensu ze względy na cenę i jakość wykonania i spasowania dosyłacza do korpusu. Trzeba po prostu zrobić projekty korpusu dosyłacza i ósemki i popytać się w różnych firmach. Pozdrawiam.
Sharp Innova 1210 Point Precision 3-12x42 AO
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Zgadzam się i pozdrawiam Posharpańców serdecznie i życzę Wszystkiego Najlepszego na Nowy Rok. :mrgreen:
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

sądzę, że wykonanie tego modelu tylko nie z ósemek lecz jednego kawałka metalu tzn dolna część jest najprostrza i naj solidniejsza sumując zamiast dwóch ósemek osobnych trzeba je połaczyć bedzie stabilniej,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Odnośnie cen aluminium to w tym roku się jeszcze nie zmieniły i oscylują w granicach 17-19 zł netto za kilogram w zależności jaki profil, mowa o aluminium PA6.
guntuning.com
sopel
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-20, 03:37
Lokalizacja: z dolnegośląska

Post autor: sopel »

a ja bym jeszcze do kompletu dołożył miejsce pod magazynek taki okrągły jak w crosmanie, trzeba by było uwzględnić to w projekcie korpusu. Dlaczego o tym mówię ponieważ przydał by się on w sharpańcu. Magazynek musiał by być sprzęgnięty z dosyłaczem. Takie rozwiązanie by było najlepsze, odbezpieczamy dosyłacz cofa się, następnie jest obrót magazynka o jeden i zamykamy dosyłacz z śrutem w komorze.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

sopel pisze:a ja bym jeszcze do kompletu dołożył miejsce pod magazynek taki okrągły jak w crosmanie,
Z tego co widzę czytając temat to projekt szybko , nie zrealizujecie.
Życzę powodzenia , dobrych rozwiązań , pomyślnego NOWEGO 2010 ROKU.

[ Dodano: 2009-12-30, 23:05 ]
SPEŁNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEŃ

[ Dodano: 2009-12-30, 23:15 ]
daras pisze:Nie znam się na drutówkach nie wiem co potrafią, wiem natomiast co potrafi CNC do którego można kupić frez. Przyznam że temat przeglądałem pobieżnie, ale przy tak sporym zamówieniu zakup takiego freza to ułamek ceny.
Drutówka to inaczej uproszczona tokarka , przystosowana do produkcji ( Drutu kolczastego i siatki ogrodzeniowej - w zależności od żądanych oczek siatki , względnie gęstości kolących
końcówek stosujesz odpowiednią krztałtkę i prowadnicę :idea:
Tak że podzielam DAREK twoje zdanie . To jest robota na CNC , inaczej przy takim zamówieniu tego nie widzę. :(
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

januszmariusz pisze: (...) Z tego co widzę czytając temat to projekt szybko , nie zrealizujecie.
Życzę powodzenia , dobrych rozwiązań , pomyślnego NOWEGO 2010 ROKU.
Qrcze :! Też tak myślę. Zaraz będzie jeszcze poziomica, klima, wodotrysk...
Dlaczego ludzie w tym wieku mają podobne zdanie :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Janusz masz rację, ale nie będę zniechęcał chłopaków, mają zapał i chęci to niech walczą.
Ja kiedyś marząc o polskim PCP zrobiłem coś takiego jak na zdjęciu niżej.
Potrzebowałem do tego tokarki i to dobrej lub frezarki poziomej do wywiercenia tak długiego otworu. Resztę można było zrobić na zwykłej frezarce, ale z racji że zwykłej nie posiadam zrobiłem to na CNC. Powiem tak jedną sztukę można zrobić nawet za pomocą piłki do metalu i pilnika, jedynie otwór przysporzy troszkę kłopotu, jednak 20 sztuk zrobić na drutówce, cokolwiek znaczy to słowo, to będzie mistrzostwo świata. Trzymam kciuki za tego który będzie to wykonywał.

Obrazek

Obrazek
guntuning.com
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Koszt karabinka+koszt tego modułu to cena czegoś niezłego używanego. Nie zgłosiłem chęci z tego powodu, tym bardziej, że nie przywiązuję się do sprzętu (jedynie besy nie mogę odżałować :/ ), więc póżniejsza odsprzedaż to na pewno strata :(