Nowy korpus (plany, opinie, uwagi)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jeśli w instrukcji obsługi napisano, że by móc strzelić należy pompnąć np. 3 razy, to bardziej starałbym się, aby w tych trzech się mieścić z energią. I znów moje zdanie - ale będąc laikiem (czyt. biegłym, czy kimkolwiek nie w temacie) przeczytałbym najpierw instrukcję obsługi przed wydaniem orzeczenia - w sensie żeby wiedzieć jak tego w ogóle używać.
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Toczą się powoli ;)
Sądzę że realnym terminem produkcji i dostawy będzie przyszły rok, jutro już grudzień a gorączka przedświąteczna u mnie w firmie już się zaczyna. Postaram się w przyszłym tygodniu wrzucić projekt korpusu dostosowany do naszych potrzeb, nadal nie dostałem odpowiedzi co do dosyłacza wszyscy zgodnie powiedzieli że fajny by był 4-ro taktowy ale nie każdy ma czas i pieniądze żeby później dorabiać taki dosyłacz. Moja propozycja jest taka żeby zachować oryginalny mechanizm, natomiast ewentualne przeróbki każdy będzie mógł wykonać we własnym zakresie (chyba że większość zdecyduje się na 4-ro taktowy). Kolega Starszy_Pan słusznie zauważył że osłona lufy jest wkręcana co za tym idzie trzeba by ją skrócić i nagwintować, żeby przy wylocie lufa nie była schowana, na całe szczęście w tym rozwiązaniu odpada wklejanie lufy w osłonę w celu uszczelnienia, bo lufa "bezpośrednio" łączy się z pompką (kwestia łącznika pozostanie sprawą indywidualną), chyba że gwint sobie darujemy i od góry zastosujemy śrubę dociskającą osłonę w podobny sposób co lufę do korpusu.
i jeszcze kwestia organizacyjna proszę aby każdy chętny dopisywał się kolejno do listy np w ten sposób:
lotamm 1szt dosyłacz orginalny
lotamm 1szt dosyłacz 4-ro krokowy
w ten sposób wszyscy będą widzieli ilu jest chętnych i jaki mniej więcej będzie koszt takiego korpusu (im więcej tym mniejszy oczywiście).

Pozdrawiam.
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Wszystko zależy od ceny. Osobiście wolałbym korpus z zamkiem 4 taktowym.
Jeżeli chodzi o mnie gwintowanie osłony lufy nie stanowi problemu.
Poproszę cię o podanie ceny korpusu z 4 taktowym zamkiem i dostosowanym dosyłaczem, tak na około.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

ja szczeze jestem za 4 taktowym zamkiem bardziej profesjonalnie wyglada i pracuje :lol:
Diego
Posty: 11
Rejestracja: 2009-09-05, 17:40
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Diego »

PANZER.PL!!! pisze:ja szczeze jestem za 4 taktowym zamkiem bardziej profesjonalnie wyglada i pracuje :lol:


potwierdzam i wpisuję się na listę chętnych do zakupu
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Ja też piszę się na zamek 4-taktowy :D
Ale pytanie techniczne - czy nie sądzicie, że dosyłacz powinien być minimalnie dłuższy (dopychać śrut głębiej w lufę) o jakieś 2 - 3 mm ???
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
lotam
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-03, 09:10
Lokalizacja: Polska

Post autor: lotam »

Też mi się tak wydaje, a oprócz tego powinien mieć dwa oringi zamiast jednego.
Ktoś taki na forum dorobił do swojego sharpa z tego co pamiętam.
Tu widać nawet 3 oringi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sharp Innova 1210 4,5 + Sutter 3-7x20
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

dosylacz musi byc dluzszy o 3mm ja taki mam zrobiony i jest ok, co do oringow to wystarczy 1 sztuka ale grubszy czyli 3*1,6mm. oczywiscie musi byc zrobione w zaworze dodatkowe uszczelnienie na bolcu tzn oring w miejscu w ktorym jego nie ma a jest przerwa miedzy zaworem a bolcem jakies 0,25mm to sporo
Ostatnio zmieniony 2009-12-02, 22:42 przez PANZER.PL!!!, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Kod: Zaznacz cały

ale grubszy czyli 3*1,6mm
Przecież ten oring ma 3,1x1,6mm, o ile dobrze pamiętam.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
cga1
Posty: 117
Rejestracja: 2009-05-20, 21:19
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post autor: cga1 »

W moim sharpie iglica popychacza ma długość 1 cm ale nie odnotowałem z tego powodu żadnej poprawy .
Slavia 630 rocznik 76
Łucznik 87
Umarex 850 pcp
SIG SAUER MCX pcp
Umarex sa 10
CZ 75
Dan Wesson 8
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

no moze 3,1 ale oryginalny jest wezszy 1.4 a powinien byc 1.6, bo 1.8 jest za gruby :oops: dluzszy dosylacz napewno niezaszkodzi, za chwilke wstawie foty.
jeszcze trzeba zmienic oring na kartuszu mosieznym zewnetrzny i oring pomiedzy wylotem cisnienia z kartuszu do lufy bo oryginal jak wiekszosc w tym modelu jest za cienka :cry:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

lotamm pisze:Niech ktoś wrzuci projekt dosyłacza
Można się wzorować na dosyłaczu z QB , tylko aby zrobić jego projekt konieczny jest projekt (wymiary) nowego korpusu,
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
PANZER.PL!!!
Posty: 127
Rejestracja: 2009-11-23, 23:04
Lokalizacja: zduny

Post autor: PANZER.PL!!! »

gdzie znajdziesz chetnych 100 osob? za 150zl netto? 10 osob za 150zl brutto to tak troche duzo trzeba chetnych. znajdziesz tylu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pocisk
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-04, 09:48
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: pocisk »

Na powyższym zdjęciu widać najlepsze jak mi się wydaje rozwiązanie. Proste i tanie. Wiadomo proste konstrukcje są najlepsze i najtrwalsze ale może się mylę. Trzy ósemki i po krzyku.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

pocisk pisze:(...)Trzy ósemki i po krzyku.
Przeprasza, mimo kiepskiego wzroku widzę więcej "nowych" części niż trzy ósemki :!
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik