Sharp Innova 1210+ Lista chętnych na korpus

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Myślę że za 2 lata kolega znów się pojawi i temat znów odżyje na parę tygodni. :D
guntuning.com
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

hmm Kolego "Daras" a można tobie to zlecić? by mieć pewność zrobienia szybciej niż w 1 rok?
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

daras pisze:Myślę że za 2 lata kolega znów się pojawi i temat znów odżyje na parę tygodni. :D
Na to się zanosi , pomimo nowych zapytań i rezerwacji całkowity brak odzewu :)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
arend
Posty: 62
Rejestracja: 2010-03-29, 21:06
Lokalizacja: z Łomianek

Post autor: arend »

@muarte kolega @rekinblu przynajmniej mój korpus robi drugi rok. Mimo opłacenia go już w całości. Z kontaktem tez jest różnie, więc nie powinien się dziwić różnym podśmiechujkom.
ranger .45, Navy .36
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + DOE 3-9x40
i dużo sześciomilimetrówek
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

Koledzy ja sie nie śmieje tylko pytam o rzeczywistość co kolega Arend mi dosłownie wytłumaczył, jednak wciąż myśle że ktoś byłby zainteresowany zrobieniem Korpusu do Sharpików tym bardziej że kolega Daras ma co nie co możliwości a jak coś sie robi dobrze to jestem zdania że trzeba za to zapłacić
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Przykro mi koledzy, ale nie wchodzę do cudzego ogródka, to raz.
Dwa że mam na głowie nowy karabinek z którym się też już dość długo borykam. :/
guntuning.com
muarte
Posty: 35
Rejestracja: 2014-05-15, 08:08
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: muarte »

Hmm czyli pęknie kiedyś korpus i zostane bez wiatrówki.. nikt nie jest zainteresowany zrobieniem korpusu? a Może koledzy kogoś mi Polecicie?

Pozdrawiam

I jeszcze Ósemke do sharpika bo teraz jest lekka lipa
Awatar użytkownika
arend
Posty: 62
Rejestracja: 2010-03-29, 21:06
Lokalizacja: z Łomianek

Post autor: arend »

I jak to mówią w ideologicznie wrogiej mi organizacji " i słowo ciałem się stało" kolega rekinblu ucichł, telefonu też nie odbiera i ogólnie leje na ludzi którzy mu zaufali. Nieładnie.
ranger .45, Navy .36
sharp innova 1210 4.5mm (we dzewnie) + DOE 3-9x40
i dużo sześciomilimetrówek
yamcia
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-13, 15:02
Lokalizacja: w-wa

Post autor: yamcia »

będę niedługo w posiadaniu drukarki 3d. Może by się dało wydrukować korpus to przynajmniej w razie usterki oryginału byłby jakiś zapas. Musiałbym się tylko nauczyć jak przygotować projekt do drukarki. Może ktoś z was ma już takie umiejętności?
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

yamcia pisze: będę niedługo w posiadaniu drukarki 3d. Może by się dało wydrukować korpus to przynajmniej w razie usterki oryginału byłby jakiś zapas.
Nie znam możliwości drukarek 3D , ale doświadczenie mi podpowiada , że nieunikniony jest konflikt pomiędzy właściwościami materiału którym " pluje " drukarka , a potrzebami konkretnej konstrukcji . Kolejnym problemem jest dokładność wykonania części z drukarki - zachowanie tolerancji wymiarów , gładkość powierzchni współpracujących z tłokiem lub uszczelnieniem itp. Niestety , Twój pomysł prawdopodobnie nie wypali :/
yamcia
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-13, 15:02
Lokalizacja: w-wa

Post autor: yamcia »

No nie wiem, nie wiem., Co do dokładności to będzie ona drukowac z dokładnością max do 40 mikronów, co do materiału to myślałem o ABS'sie. Pozostaje tylko gładkość otworu na popychacz. Może nie jest to pomysł całkowicie skazany na porażkę.
Jednak chyba spróbuję się z tym zmierzyć. Powiedzcie mi tylko który konkretnie rysunek brać jako ten właściwy do dalszej pracy bo na rosyjskim forum jest ich kilka
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ja też nie wiem , ale wydaje się mi się , że konstruktorzy np. jednorazowej broni palnej do sprawy podchodzą z drugiej strony . Mając drukarkę o określonych możliwościach i materiały którymi może drukować , dopiero wtedy biorą się do projektowania części , tak aby właściwości sprzętu i materiałów w pełni wykorzystać . Do drukowania dowolnej części zamiennej z jednej , uniwersalnej drukarki jest jeszcze chyba bardzo daleko . Znów wydaje mi się , że do drukowania potrzebny Ci będzie program AutoCad i rysunki w tym programie . Mamy wśród Swawolnych przedstawicieli różnych zawodów toteż jakiegoś chętnego inżyniera z znajomością drukarek i programów pewnie znajdziesz . :>
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

yamcia pisze: Powiedzcie mi tylko który konkretnie rysunek brać jako ten właściwy do dalszej pracy bo na rosyjskim forum jest ich kilka
Tu też masz rysunki korpusu , wystarczy przejrzeć tematy http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... &start=675
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
yamcia
Posty: 4
Rejestracja: 2014-05-13, 15:02
Lokalizacja: w-wa

Post autor: yamcia »

I wszystko jasne. Troche sie zakrecilem i juz wiem co i jak w tym temacie. Z przygotowaniem rysunku do grukarki dam rade. Nurtuje mnie tylko jedna watpliwosc czy uda sie zrobic korpus jednobrylowy, czy nie trzeba bedzie dwoch polowek i potem je kleic. Dam znac o skucesach. Po urlopie.
Ach zapomnialem, sa juz drukarki drukujace w metalu :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ach zapomnialem, sa juz drukarki drukujace w metalu
Jak już będzie można wydrukować sprężynę do mojego Summita i to z polerowanymi zewnętrznymi zwojami to uwierzę , że ta technologia jest dojrzała . ;)