Hatsan 95

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Poszło PW
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

POMOCY!! Po złożeniu karabinka wszystko działa jak trzeba, tylko ZATRZASK od lufy robi problem. Złamac lufę jest bardzo łatwo gorzej żeby ją zamknąc, muszę naprawdę dużo siły włożyc i mocno pierdyknac zeby to zrobic aż słychac taki metaliczny głośny dźwięk. Tak nie powinno byc coś jest żle z tym zatrzaskiem tylko nie mam pojęcia co... Proszę o pomoc jeśli ktoś wie co może byc przyczyną
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Spróbuj dobrze nasmarować miedziakiem (ewentualnie molibdenowym) cały "ząb" zatrzasku jak i pręta, za który "ząb się zazębia".
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Może odwrotnie go włożyłeś?
guntuning.com
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

daras ja wcale go nie wyciągałem może podczas składania sie sam przestawił, też o tym myślałem i nawet próbowałem go przekręcic ale nie wiem jak
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Jeżeli jest taki sam jak w starszych modelach, to raczej sam się nie przestawił. Mój też już ciężko chodził, ale go w tym tygodniu przesmarowałem (bez wyciągania z kostki lufy) i działa o niebo lżej.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

tylko o to właśnie chodzi, że przed rozłożeniem wszystko było dobrze a jak złożyłem to normalnie masakra z tym zatrzaskiem ale przecież wszystko dobrze jest poskładane wiec nie mam pojęcia dlaczego tak jest...
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Wykręć śrubę mocującą kostkę lufy , wyjmij lufę wraz z prowadnicą naciągu , sprawdz sam ząb zatrzasku , czy pod naciskiem wchodzi do środka korpusu .(naoliw).
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

już tak robiłem, jak naciskałem to wchodzi do środka ale ciężko, chciałem teraz zamontowac lunetę ale przy takim zamykaniu to karabinek zepsuję a co dopiero lunetę
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Adrian pisze:to wchodzi do środka ale ciężko
Naoliw go konkretnie , powinien lżej chodzić , jak nie to rozbierz i sprawdz czy nie zmasakrowało sprężyny (może blokować)
Obrazek
aby wyjąć zatrzask prawdopodobnie musisz wybić bolec ( nie jestem pewien na 100%)
sprawdz.
Ostatnio zmieniony 2010-02-26, 00:07 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Adrian »

januszmariusz pisze:rozbierz i sprawdz czy nie zmasakrowało sprężyny
Możesz podac parę wskazówek jak rozebrac, bo rozumiem że chodzi o tą sprężynę zatrzasku

[ Dodano: 2010-03-20, 19:50 ]
Działa wszystko jak należy :) Nasmarowałem zatrzask lufy i zamyka się teraz delikatnie. Wielkie dzięki.
a i jeszcze jedno oliwa nie wystarczy i tak ciężko chodziło musi być gęsty smar.
Hatsan 95 STG z system SAS™
Optyka: Point 3-9x40 AO PARALAKSA
Hordish
Posty: 10
Rejestracja: 2020-12-15, 13:31

Re: Hatsan 95

Post autor: Hordish »

Może komuś przyda się info na temat efektów po zamontowaniu zestawu:
https://superwiatrowki.pl/zestaw-tuning ... -p-55.html
https://superwiatrowki.pl/uszczelka-tlo ... o-p-5.html

Spust QT udało mi się wyciągnąć tak żeby się nie rozpadł na części pierwsze stosując się do porad tego Pana -->
https://m.youtube.com/watch?v=GarByFGBTPs

Sprężyna została nasmarowana molibdenem, a uszczelka i cylinder odrobiną oleju silikonowego. Oczywiście pozostałe elementy mechaniczne też zostały wyczyszczone i nasmarowane.
Przed zabiegiem było 14.5J. Teraz po tuningu byłem u kolegi na chrono.
Średnio 250m/s --> co daje ok 17J
Śrut JSB EXACT 4.5mm 0.547g
Jestem zadowolony i polecam :-)
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Hatsan 95

Post autor: ninalken »

Spust QT to naprawdę nie prom kosmiczny ;) Sam się o tym przekonałem, kiedy mi się rozleciał... ale wyszło to tylko na plus dla karabinka, bo przy okazji wyczyściłem, przepolerowałem i nasmarowałem. Także polecam go rozłożyć i wyregulować. Tylko pamiętaj też o tym , że spust ustawiony na tzw. pierdnięcie komara czasem powoduje samostrzał. Jak już ustawisz spust tak jak sobie życzysz , to załaduj karabinek, naciągnij, ustaw lufą w bezpiecznym kierunku i pięścią uderz w stopkę kolby. Jeżeli wystrzeli to jest za lekko ustawiony. Pamiętaj też , że gdy jest bardzo ciepło , zbyt lekko ustawiony spust czasem odpala. Wiem z autopsji. Na pierdnięcie komara ustaw drugi stopień, zaś pierwszy zrób dość długi będzie chronić przed samostrzałem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hordish
Posty: 10
Rejestracja: 2020-12-15, 13:31

Re: Hatsan 95

Post autor: Hordish »

Nie jestem zwolennikiem ustawiania spustu na "pierdnięcie komara". Każdy ustawia jak mu pasuje. Co prawda warto przesmarować. Ja to zrobiłem strzykawką z igłą. Wolałem nie rozbierać spustu bo robiłem to pierwszy raz, a natknąłem się na wiele tematów pt. "pomocy QT mi się rozleciał".
Na stronie Hatsana znalazłem to ⬇️
Obrazek
Awatar użytkownika
ninalken
Posty: 128
Rejestracja: 2015-04-15, 20:14
Lokalizacja: Poznań i okolice..

Re: Hatsan 95

Post autor: ninalken »

Kiedyś zawsze musi być ten pierwszy raz :lol: Tak jak pisałem to nie prom kosmiczny... zresztą jak już kiedyś się zdecydujesz rozebrać to się potem będziesz śmiał i zmienisz zdanie.