"mundur"

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Najlepsze są adidasy :P :P A tak na poważnie to na temat butów terenowych,umundurowania, kamuflaży etc. można się dowiedzieć na forum tactical.pl
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

maximus pisze:Jaki model kupczaków miałeś kolego Kombat69 ?
Wystarczy Kombat, bez numerków... :)
Używałem modelu podstawowego na kontrakcie dla mon z przydziału, czyli te "ulepszone desanty" nie ma ich w komercyjnej ofercie, nie wiem czy już czy nigdy ich w niej nie było .
Wysoka pięta i łagodne zejście w dół aż do palców , prawie bez widocznego obcasa, mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi. Dostaliśmy je na początku 2008, ile w magazynie leżały nie wiem.Kadra w jednostce dostała normalne skoczki , a jednostki administracji (w tym wypadku WKU) dostaliśmy te "lepszejsze" , no to po Komendzie biegałem w starych Skoczkach a te Pro uber taktyczne kupczaki brałem sobie na wypady w teren, ale szybciutko wróciłem do altamek.
hyena pisze:Najlepsze są adidasy :P :P A tak na poważnie to na temat butów terenowych,umundurowania, kamuflaży etc. można się dowiedzieć na forum tactical.pl
No być może jesteś bardzo blisko racji, jednak ze wzgledu że są takie dobre cena jest stanowczo zaporowa... :( Ale fakt Adidas GSG9 są fajniutkie, szczególnie V9.2 .

Pozdrawiam
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Mam dokładnie ten sam model kombatów o którym piszesz i wiem że lepszego buta nie miałem. Jedyny mankament (choć dla mnie nie do końca to waga) . Moim zdaniem nie ustępują a nawet przewyższają amerykańskie produkty. Ale to moje subiektywne zdanie. Może jakiś felerny egzemplarz ci się trafił?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

No być może jesteś bardzo blisko racji, jednak ze wzgledu że są takie dobre cena jest stanowczo zaporowa... :( Ale fakt Adidas GSG9 są fajniutkie, szczególnie V9.2 .
Pozdrawiam
Ceny za wielką wodą są bardziej ludzkie, w Polsce ceny są wyssane z palca nie wiadomo skąd taka u nas astronomia.
Popatrzmy tutaj przy dzisiejszym kursie dolca wychodzi 402 zł http://www.botachtactical.com/adgstabo.html
A zobaczmy tutaj http://www.militaryarea.pl/product-pol- ... SG-92.html cena jest dwukrotnie wyższa. Dlaczego ?? Bo to Polska i trzeba walnąć 200% marży. I tak praktycznie na wszystkim.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Tak to prawda , co do tych cen, to akurat znam z autopsji. w butach minimum marży to 100-110 % niestety. Taniej jest tylko na imporcie z Chin i Francji..
Co do kombatów to musiał być cały wypust taki lipny, no strasznie się męczyła noga.
Biorąc pod uwagę fakt że tylko praktycznie ja łaziłem w nich w terenie, pozostali panowie spacerowali w nich tylko przez 8-9 godzin w kancelariach.
A nie byłem odosobnionym przypadkiem marudzenia na nowy nabytek.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Witam kolegów ,jeśli mogę coś od siebie :mrgreen: Od 3 lat mam buty Starforce --pustynne wysokie.Przez pierwsze 2 latka nosiłem je praktycznie codziennie,jako buty do wszystkiego. lepszych kapci nie miałem nigdy. ;) Leciutkie, wytrzymałe,przewiewne w lecie a i w zimie dawały radę w wełnianej skarpecie. Kiedyś w Lublińcu ganiali nas na SPACERY---- to były spacerki ,które doprowadzały nasze nogi do stanu przed amputacją :mrgreen: Założyłem Starforsy i na drugi dzień zrbiłem ok 25 km po Wrocławiu---żona świadkiem...Szok ...stopy jak nowe ---tylko zakwasy :cry: Polecam Wam je ,jest ich parę modeli .
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
RoNin
Posty: 6
Rejestracja: 2008-08-01, 14:20
Lokalizacja: Cambridge

Post autor: RoNin »

Witam

właśnie szukam czegoś takiego, za młodziaka w "desantach" przechodziłem 2 sezony wiosna-lato-jesień-zima, az podeszwy się starły na płask a potem odpadły, niestety największy problem to masakryczne pocenie się i przegrzewanie co zdarzało mi się nawet w zimie, zatem pomyślałem o pustynnych, "dają radę" ??? jakiś konkretny model tych "starforce:...
Pozdrawiam
B2 niestety nie Spirit - Gamo3-9x30, Hatsan" Gromowładny" 90S - BSA Sweet17 6-18x40AO, QB78DL .22 - XD6-24x56SFE
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Jamba pisze: Od 3 lat mam buty Starforce --pustynne wysokie.(...) Polecam Wam je ,jest ich parę modeli .
RoNin pisze:jakiś konkretny model tych "starforce:...
No dawaj, dawaj - czekamy ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

No dobra chcecie to macie :mrgreen: Starforce Desert.Można je zobaczyć na stronie M.....ria,jak to powiedziała moja żonusia---coś ty kupił,taki badziew? jak wspomniałem chodziłem kiedyś dużo --w desantach też.te buciki przeszły moje najsmielsze oczekiwania--podeszwa z gumy węglowej-świetnie sprawdziła się na skałkach Jury Krakowsko -Częstochowskiej,w mieście zachowują się jak Adidasy-te prawdziwe :) elastyczne ,świetnie usztywniają kostkę ,jeśli je mocno zasznurujemy--sznurówki mają 210 cm :shock: wykonane są z nylonu balistycznego--taka ichnia Cordura,wkładka w bucie zrobiona z jakiejś pianki z otworami---stopa oddycha.Świetnie wyprofilowana wkładka z jakimiś blaszkami ,poprawiającymi amortyzację stopy.Biegałem w nich troszkę z zasobnikiem desantowym i bronią w trudnym terenie---piach,błoto gałęzie,mokry las----REWELACJA :mrgreen: ach gdybym miał kiedyś takie buty do skoków :cry: Naprawdę polecam .A-ha jeszcze jedno po praniu schną tyle co POLAR---chwile :lol: rozmiar zgadza się z numeracją stopy ...mam stopę 43 i takie zamówiłem ,oczywiscie biorąc poprawkę na sskarpetkę wełnianą,,Na koniec cena ---kupiłem je we Wrocku za 219 PLN :D

[ Dodano: 2009-06-15, 23:19 ]
Zwą się STARFORCE Combat Desert HI
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Odświeżę temat. Zamierzam zakupić coś na sezon wiosna-lato-jesień. Na zimę mam swoje pancerniaki. Czy używał ktoś może takich starforce'ów http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... ts_id/4952 Zastanawiam się też nad tą wersją http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... ts_id/4958 A może jakaś inna propozycja?
Sabb1
Posty: 28
Rejestracja: 2007-10-28, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Sabb1 »

Zaglądałeś na tą stronę http://wojsko.com.pl/buty-c-2.html . Mam te skoczka (pozycja nr3).
Jak dla mnie super.
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Ja sobie w tym tygodniu kupiłem oryginalne buty bundeswery... model 2000 bodajże. Oczywiście z demobilu, na nowe mnie nie stać. Dałem 135 zł bez przesyłki. Słyszałem o nich wiele dobrego, narazie też jestem zadowolony, kiepsko się ubiera, ale ja mam słoniową stopę. Nie najgorsze są też jungle boots, czy wersja cała ze skóry... tylko tzreba uważać żeby nie kupić miltekowskich, bo Mil-Tec to synonim szajsu. Jeżeli nie musisz mieć stricte wojskowych (u mnie to było podstawowy warunek :mrgreen: ), to polecam jakieś buty trekingowe, za taką sama kasę kupisz lepszy but, lepszej marki.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32