Pistolet Brocock AIM-X 4,5mm - opis i test.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
hyena
Posty: 825
Rejestracja: 2007-10-01, 22:51
Lokalizacja: Auschwitz

Post autor: hyena »

Ale kartusz jest mały i można go szybko napompować. No to dowiem się ile waży w całości.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Chociaż pistolet, jak stwierdzam ostatnio, nie jest moją mocną stroną, to strzela sie z niego bardzo przyjemnie i do treningu zimowego w piwnicy byłby w sam raz.
muunek
Posty: 25
Rejestracja: 2008-12-07, 19:08
Lokalizacja: Wielkopolania

Post autor: muunek »

W kraju produkcji jest do kupienia wersja 35J.
A czy istnieje szansa na zmniejszenie energii wylotowej, gdybyśmy sobie chcieli postrzelać z prędkością np 110 m/s(a nie 185) która wystarcza przecieć do dziurawienia tarczy a pozwoliłaby strzelać trochę dłużej z jednego naładowania kartusza.

Gdyby TOTO miało regulator...
Awatar użytkownika
glowak_71
Posty: 166
Rejestracja: 2008-11-20, 06:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glowak_71 »

muunek pisze:
W kraju produkcji jest do kupienia wersja 35J.
A czy istnieje szansa na zmniejszenie energii wylotowej, gdybyśmy sobie chcieli postrzelać z prędkością np 110 m/s(a nie 185) która wystarcza przecieć do dziurawienia tarczy a pozwoliłaby strzelać trochę dłużej z jednego naładowania kartusza.

Gdyby TOTO miało regulator...
Zapewne istnieje, ale PO CO?
Ten pistol ma konkretne zastosowania, żeby zrobić z niego tarczówkę, trzeba by było zmienić rękojeść, bo ta do strzelania precycyjnego z jednej ręki nadaje się średnio, trzeba by było dokupić przyrządy celownicze, bo ich nie ma, poza tym jest ciężki - to jest super pistol do silhouette, z dwóch rąk i z lupą strąca figurki aż miło.
Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego, sędzia sportowy.
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

glowak_71 pisze:to jest super pistol do silhouette, z dwóch rąk i z lupą strąca figurki aż miło.
Przy odrobinie zaprawy i pełnym kartuszu ( nie lubię brać poprawek na dplexa ) figurki spadają aż miło :mrgreen:

K.
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
glowak_71
Posty: 166
Rejestracja: 2008-11-20, 06:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: glowak_71 »

krystian pisze:
glowak_71 pisze:to jest super pistol do silhouette, z dwóch rąk i z lupą strąca figurki aż miło.
Przy odrobinie zaprawy i pełnym kartuszu ( nie lubię brać poprawek na dplexa ) figurki spadają aż miło :mrgreen:

K.
Fakt, poprawek brać nie trzeba. A kartusz wystarcza akurat na dwa przejścia toru.

[ Dodano: 2009-08-29, 16:47 ]
Dużo wody w rzece upłynęło nim znalazł się czas i w miarę dobre warunki do kolejnych testów.

Pistol przez ten czas trochę postrzelał, dotarł się, w ręku ułożył. Strzela aż miło.

Będąc więc na wielce zasłużonym urlopie, w dzień bezwietrzny i słoneczny, na małej strzelniczce w lesie, postanowiłem sprawdzić, jak poradzi sobie bohater na większych odległościach.

Śrut: Crosman Pointed 4,5 mm.,
Ilość strzałów: 8 do każdej tarczki,
Luneta pistoletowa Walther 2x20,
Pozycja siedząca, pistolet wygodnie ułożony na zrolowanym kocu.
Słonecznie, bezwietrznie, pełen relaks.

Obrazek

25 metrów to moim zdaniem granica nie do przekroczenia dla tej lunety, ledwo co było widać.

Na tych odległościach chyba kończy się sens testowania AIM-X'a, przynajmniej do czasu wymiany lunety na lepszy model.

Reasumując: Ja już więcej testów robić nie potrzebuję. To, co może ten pistol tak dalece przekracza moje umiejętności, że raczej nie mam szans go dogonić.

Ale, ale........ lato zbliża się ku końcowi, zaraz jesień, a to oznacza....... konserwację, rozbieranie, czyszczenie... itp., itd.

Kocham te klimaty.
Instruktor strzelectwa sportowego, bojowego i dynamicznego, sędzia sportowy.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Jutro wybieram się na strzelnicę postrzelać z palnej. Niedługo mam zamiar postrzelać z twojego. Mam nadzieję, że weźmiesz shiluettki?