SHARP INNOVA 1210 Wood 5.5

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

ja go chyba rozkręciłem zdartymi rolcengami przez gumę :mrgreen:
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

To to jest całkiem dobrze sklejone :(
Mnie udało się dopiero po podgrzaniu nad gazem, ale w imadle i kluczem Morse'a
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Starszy_Pan pisze:To to jest całkiem dobrze sklejone :(
Tak masz rację , ja go rozbierałem podgrzewając nad palnikiem kuchenki gazowej ( TROCHĘeeeę cirpliw0owsdci ) i bezinwazyjnie da się rozebrać :D
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Z tego co pamiętam - opis tłumika i rozbierania jest na Tawernie.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

A co przeklepało Ci przegrody, że Cie ciągnie do środka ?
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

Ehh ... rozebrałem już tłumik metodą prób i błędów bo żadnych fot na tawernie nie znalazłem. Niestety nie jest to takie łatwe i troszku mi się ten tłumik porysował ale walnę na to jakąś oksydę na zimno albo lakier i powinno być ok.

a oto foto dla przyszłych grzebaczy.

Obrazek



Teraz muszę skołować wiertło 9 mm i poszerzyć te średnice. Tym bardziej że na blaszkach widzę kilka miejsc gdzie śrut musiał zahaczyć.
Sharp Innova 1210 + HW 100T
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

No to to akurat zarąbiście posklejali w przeciwieństwie do lufy :mrgreen:
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

citmaster pisze:No to to akurat zarąbiście posklejali w przeciwieństwie do lufy :mrgreen:
Zarąbiście to może nie ale klej plus kiepski uchwyt do odkręcenia skutecznie robi to bardzo upierdliwym..

Niemniej dziś jak i wczoraj strzelałem sobie w plenerze i nawet to pompowanie da się znieść bo wiatrówka jest celna i zaczynam ją lubić ;)
Sharp Innova 1210 + HW 100T
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Można ją polubić :)
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Darson
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-19, 09:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Darson »

Po zrobieniu tłumika mam zamiar zabrać się za ulepszenie uchwytu od pompki. Widziałem tu gdzie foto, na którym właściciel skrócił drewniany uchwyt od pompki i dorobił rączkę/przedłużkę do pompowania :)

Mam zamiar u siebie zrobić coś podobnego, nie wiem tylko czy skrócę to tak jak on czy nie przykręcę od spodu jakiegoś gustownego uchwytu do pompowania.
Sharp Innova 1210 + HW 100T
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Moja ostatnie przygoda z Sharpem :)
Podczas ubiegłotygodniowego strzelanka na Bemowie moje ukochane „urządzenie pneumatyczne” odmówiło współpracy. Można było je napompować tylko jeden raz :( .
Ponieważ cały tydzień nie miałem niestety czasu, wczoraj zawziąłem się i …
Rozebrałem Szarpidło na części, te części na jeszcze mniejsze części a te mniejsze części na czynniki pierwsze :) Aha – lufy z komory nie wyciągałem. Wyczyściłem :! Co już jest dużym sukcesem :!
I cóż się okazało :? Ano w „zasobniku powietrza” (wg katalogu nr PW060/PW081) siedzi sobie tulejka prowadząca sprężynę i kulkę ( element W131) tzn. nie siedzi a siedziała, bo się wykręciła :(
Po dłuższych deliberacjach, znalezieniu mocniejszych okularów, złożyłem to to do kupy :D oczywiście używając lakieru do paznokci ( nie mojego :! Boże broń :! )
Po drodze okazało się jeszcze, że pęknięta jest „plasticzana” tulejka zaślepiająca z przodu korpus pompki. Odrobina SuperGlue na plastik i OK ( reszta kleju na rękach bo pękła tubka :( ).
Reasumując – Sharp poskładany, nic z części nie zostało i strzela :D
Na koniec wypróbowałem nowy nabytek – separator od Wojtana (kupiony na beżowym), któren to zastąpi na pewien czas tłumik.
Pierwotnie miał być zamontowany na Iżyku 61, ale okazało się, że gwint nie pasuje :( - w Iżu jest metryczny i w dodatku drobnozwojny.
Pierwsze wrażenie – strasznie głośno – jeszcze głośniej niż bez tłumika. Jak z celności a – zobaczymy na najbliższym strzelanku (tylko kiedy – nie wiem).
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Hmm ciekawe co sprawiło że owe cudeńko samo się odkręciło.. Ale dobrze że to był taki problem - bo taki problem to nie problem :mrgreen:
Starszy_Pan pisze:Jak z celności a – zobaczymy na najbliższym strzelanku (tylko kiedy – nie wiem).
I szkoda że zakończyłeś Swoją wypowiedź jak brazylijski serial - w najlepszym momencie :lol: - prowokując widza do oczekiwania na następny "odcinek" :mrgreen: :P
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

citmaster pisze:I szkoda że zakończyłeś Swoją wypowiedź jak brazylijski serial - w najlepszym momencie :lol: - prowokując widza do oczekiwania na następny "odcinek" :mrgreen: :P
To tylko przerwa na reklamę.... :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
pablorudnik
Posty: 352
Rejestracja: 2011-02-01, 16:42
Lokalizacja: Zwierzyniec

Post autor: pablorudnik »

W najbliższym czasie stanę się posiadaczem sharpa i zamierzam go trochę zmodernizować:
-nowa osada jak na rysunku(jest to opcja z wycięciem u dołu na ramię pompki,z jednej części,ósemka lufy zintegrowana z osadą dla większej sztywności całości)
-powiększenie portu ładowania(ładowanie paluchem,popychacz ma tylko zadanie uszczelnić port)
-zmiana dzwigni spustu na regulowany
Inne poprawki mechaniczne,wyjdą pewnie w trakcie użytkowania karabinka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
:) FWB 300s U + Leapers 3-9x40 TF2 :)
Awatar użytkownika
citmaster
Posty: 199
Rejestracja: 2010-03-21, 23:04
Lokalizacja: z Chin

Post autor: citmaster »

Pawle jestem bardzo ciekaw Twojej pracy (znając poprzednie :) ) Plan masz bardzo zacny :mrgreen: z niecierpliwością czekam na jego realizację ;)

Wiem że to rysunek poglądowy ale pamiętaj że baka jeśli już jest na wysokości szyny montażowej już jest za wysoka - ja już raz się tak wkopałem :mrgreen:
JesperKyd pisze:
citmaster pisze:I szkoda że zakończyłeś Swoją wypowiedź jak brazylijski serial - w najlepszym momencie :lol: - prowokując widza do oczekiwania na następny "odcinek" :mrgreen: :P
To tylko przerwa na reklamę.... :)
Oby nie na polsacie :shock: :lol: :lol:
At 44 BP .177 & Leoś 4,5-14x50 SF
http://www.youtube.com/watch?v=K1t4pGxYG0o