Weihrauch HW44 - mała rzecz a cieszy...

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Weihrauch HW44 - mała rzecz a cieszy...

Post autor: Yurko »

Obrazek

Rozbieranie pistoletu Weihrauch HW44 już kiedyś opisywałem, więc nie będę się powtarzał. Chociaż szkoda, że sobie sam nie przypomniałem jak to się robi - bo znowu się pogubiłem... :oops:
Teraz tylko taki drobiazg - nowa "dysza" transferportu o zmniejszonym przelocie:

Obrazek

Tu widać, że niesławny "kwadratowy oring" trochę się wyszczerbił podczas przymierzania:

Obrazek

włożenie i dokręcenie tej śruby (z lewej strony zdjęcia) , to wbrew pozorom to jedna z trudniejszych rzeczy. To właśnie moment w którym najczęściej "kwadratowy oring" może się uszkodzić.

Obrazek

Efekt - nasz pistolet nie ma już ochoty na przekraczanie limitu na śrucie Heavy:

Obrazek

Dla śrutu HN Sniper 0,55g pistolet uzyskuje teraz energię ok 12,5J . Wielkość zastosowanego przelotu dyszy dla kalibru 4,5mm to ok. 1,5 mm. Dla 5,5, bez głębszej ingerencji, prawdopodobnie będzie trzeba dobrać inną... ;)



PS. W następnym odcinku kolejna drobna rzecz. Końcówka na lufę do mocowania standardowego tłumika:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę krótsze wersje tłumika

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2023-06-12

"Przeciw-kurzowa" zatyczka do QF na smyczy:

Obrazek

W czasie napełniania, nie trzeba się zastanawiać, gdzie ją położyć:

Obrazek

Dodatkowo, nowa zatyczka ma dwa oringi zamiast jednego (górna to oryginał):

Obrazek

PS. Zatyczka, czyli według nomenklatury Weihrauch element 2709K jest identyczna dla trzech modeli wiatrówek HW44, HW100 i HW110
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Weihrauch HW44 - mała rzecz a cieszy...

Post autor: Yurko »

Regulacja sprężyny - tylko najważniejsze bez wnikania w szczegóły:

Obrazek

Obrazek

Obrazek