Wiatrówka do tysiaka

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Dudus
Posty: 18
Rejestracja: 2023-03-05, 00:22

Re: Wiatrówka do tysiaka

Post autor: Dudus »

Swoją drogą, czy warto montować regulator do AA S400, czy nie będzie to zbytnio zauważalna różnica? (mam na myśli różnice z rzędu 2-3mm na dystansie 20-stu metrów)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka do tysiaka

Post autor: Yurko »

Air Arms jakoś złośliwie nie chce zrobić żadnego 400 czy 410 w wersji XS... :/

Co do przydatności regulatora w tym karabinku to rzeczywiście to dylemat. Jeśli tylko założymy regulator ciśnienia stracimy odczyt ciśnienia w kartuszu. Co do samej regulacji to zmarnujemy wysiłek ludzi którzy tak dopracowali parametry zaworu strzałowego, że on sam się całkiem ładnie "samoreguluje".
Dodatkowo w tym karabinku zastosowano pewną sztuczkę. Na tzw. "gwizdek" coś jakby małą komorę strzałową ze zdławionym napełnianiem. W ten sposób karabinek nie strzela z całego kartusza. Nie bardzo rozumiem jak to działa, ale trochę działa... :upp:
Jeśli tylko nie będziemy do oporu wykorzystywać całego zakresu możliwych ciśnień można się zadowolić karabinkiem bez regulatora. No ale nie wszyscy tak uważają, bo przecież regulatory się sprzedają... ;)

S510 5,5mm w limicie (5,5 przy niskiej energii nie jest tak precyzyjnym "punktakiem" jak 4,5), stara wersja bez regulatora ale z dużym kartuszem i gwizdkiem dla maksymalnej energii.

JSB Jumbo Express 25m:

Obrazek

... 38m (tu nie jestem pewny czy się nie pomyliłem przy liczeniu):

Obrazek

JSB Hades 25m:

Obrazek

Niestety nie sprawdzałem go na skupienie w dłuższych seriach...
Dudus
Posty: 18
Rejestracja: 2023-03-05, 00:22

Re: Wiatrówka do tysiaka

Post autor: Dudus »

A to ciekawą magię zastosowali w AA, do jakich ciśnień ją pompować oraz do których ciśnień nie schodzić przy strzelaniu? (Chodzi mi czy przy strzelaniu można zejść max na 100 BAR czy niżej, bo w niektórych tak to właśnie działa) oraz jak nie strzelamy to jakie ciśnienie zostawić w kartuszu?
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Wiatrówka do tysiaka

Post autor: Ślubek »

Dudus pisze: 2023-03-28, 12:07 jak nie strzelamy to jakie ciśnienie zostawić w kartuszu?
Kartusz wytrzyma każde ciśnienie do swojego maksimum, nie musisz spuszczać powietrza po strzelaniu.

Natomiast, jeśli nie masz butli tylko pompujesz pompką, na Twoim miejscu nie schodziłbym do zera. Trudniej będzie po prostu później napompować do ciśnienia roboczego.

Po strzelaniu po prostu dopompuj powietrze. Przed następnym razem nie będziesz musiał tego robić i zaczniesz strzelać niezmęczony.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Siwy471
Posty: 7
Rejestracja: 2021-11-07, 22:47

Re: Wiatrówka do tysiaka

Post autor: Siwy471 »

Ja swoim skromnym zdaniem mogę polecić Bsa Buccaneer 4,5mm mam od roku bez rega i celność poruwnywalna z s410. Strzelam rekreacyjnie do spinerkow itp. i trafienie celu o średnicy 1,5cm z 30 metrów to żaden problem i to nie tyle że ja potrafię bo mam obcykana dmuchawkę tylko ona jest taka celna bo za chwilę strzelał mój brat który pierwszy raz w życiu trzymał taka dmuchawkę i po 10 minutach strzelania też zaczynał trafiać w najmniejszy spinerek. Także z tanich pcp to brałbym Bsa.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiatrówka do tysiaka

Post autor: Yurko »

Masz rację, że BSA Buccaneer SE
Obrazek

to fajna i niedoceniana wiatrówka ale realia się zmieniają. Teraz taka nowa wiatrówka w sklepie to już prawdziwy "średniak". Teraz kosztuje prawie 2,5 tysiąca ! :shock:
( dokładnie 2399 zł w sklepie na M : https://militaria.pl/p/wiatrowka-bsa-bu ... 5-mm-12276 )

To zadziwiające, jak różne rady, które ludzie dawali np. 2 lata temu się zdezaktualizowały... :chgw: