Diana 54, pomocy!

Moderator: Hiszpan63

Dark40
Posty: 2
Rejestracja: 2022-07-16, 12:01

Diana 54, pomocy!

Post autor: Dark40 »

Witam, posiadam Diana 54 i potrzebuje pomocy w doborze lupki. Strzały na odległość 20-50m, czytałem że 54 'zabija' lunety, więc proszę o pomoc. Budżet 2000zł.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diana 54, pomocy!

Post autor: Yurko »

Diana 54 zabija lunety? Nigdy nie miałem, ale to ciężka wiatrówka i do tego podobno z "systemem anty odrzutu"... No nie wiem. :chgw:

Poza tym - zadałeś proste pytanie na które jest dużo odpowiedzi. A dużo zależy nie tylko od tego z czego strzelasz i na jaką odległość, ale też Twoich upodobań. Nawet, gdybyś ograniczył się od razu do jednej firmy np. Vortex:

Obrazek Vortex Diamondback 3-9x40 / 1359zł https://kolba.pl/product/5585,luneta-ce ... bdc-v-plex (ale chyba można znaleźć taniej)

Starsza wersja DB. Produkcja jeszcze w Japonii. Nie do zabicia. Wypełnienie Argon. Prosty celownik. Wszystko w MOA. Paralaksa 100y



Obrazek Vortex Crossfire II 4-12x40 1029zł https://kolba.pl/product/6093,luneta-ce ... 0-1-ao-bdc

Produkcja Chiny, ale to nie jakość a la Aliexpress ;) Wypełnienie Azot. Prosty celownik. Wszystko w MOA. Paralaksa z regulacją na obiektywie od 10y.



Obrazek Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 1909zł https://kolba.pl/product/23860,luneta-c ... -ao-ebr-2c

Produkcja Chiny... Wypełnienie Azot. Obłędna siatka typu "choinka", w pierwszym planie. Wersje siatki i wieżyczek w MOA lub MRAD (moim zdanie to drugie jest lepsze). Paralaksa z regulacją typu SF od 20y. (wersja z większym powiększeniem jest od 10)

... to mógłbyś mieć problem z wyborem - bo takich fajnych rzeczy robią więcej. :mrgreen:
Dark40
Posty: 2
Rejestracja: 2022-07-16, 12:01

Re: Diana 54, pomocy!

Post autor: Dark40 »

Bardzo dziękuję!
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 906
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diana 54, pomocy!

Post autor: Yurko »

Gdyby Ci się później chciało napisać co wybrałeś i czy jesteś ze swojego zakupu zadowolony, albo co Ci się nie spodobało - było by fajnie. Może pomogło by to później komuś innemu...
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Diana 54, pomocy!

Post autor: Hiszpan63 »

Yurko pisze: 2022-07-16, 13:39 Diana 54 zabija lunety? Nigdy nie miałem, ale to ciężka wiatrówka i do tego podobno z "systemem anty odrzutu"... No nie wiem. :chgw:
Tak właśnie , system antyodrzutu w Dianie 54 zabija optykę . Wiele zależy od konkretnego egzemplarza karabinka , montażu pod optykę jak i samej optyki . Ale generalnie cofanie się systemu i gwałtowne stop może powodować w kiepskiej jakościowo optyce zerwanie krzyża , uszkodzenie bębnów lub nawet wypadanie szkieł .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)