Beeman P17 pomoc w zakupie

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rba_79
Posty: 2
Rejestracja: 2022-04-24, 23:52

Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Rba_79 »

Witam wszystkich forumowiczów !

Chciałbym kulić Beeman P17 i mam mały dylemat.

Dużo piszecie o poprawkach i wadach fabrycznych P17. Zastanawiam się wiec czy kupić nowke za 299 i liczyć na szczęśliwy traf w kwesti jakości wykonania, serwiswiatrowy pewnie drogi, niechciałbym wydawać na początek zbyt wiele.

Mam do wzięcia tez używkę za 500zl po modyfikacjach korony lufy,korekcie spustu, nowych oringach i na nowym smarze. Wystrzelone dwa pudełka śrutu od nowości. Kolimator w zestawie.

Druga opcja to nowka po modyfikacjach za 600zl

Poradzicie ? 🙏
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Yurko »

Cześć.

Na prawdę nie wiem, co zrobić w takim pistolecie, by miało to dwukrotnie zwiększyć jego wartość.

Co do kupowania kompletu z kolimatorem, to tanie modele kolimatorów to w większości przypadków tylko wyrzucone pieniądze. A nawet, gdy są dobre, to tak na prawdę nie nadają się do precyzyjnego strzelania. Taki zestaw z kolimatorem budzi też wątpliwości, czy pistolet nie ma źle zamocowanej lufy i ktoś zamocował kolimator, ponieważ w szczerbince brakowało regulacji by ją ustawić...

Tak, więc ja bym z tego wszystkiego wolał kupić nowy pistolet z gwarancją i możliwością wymiany. Jeśli chcesz robić jakieś poprawki, to na pewno znajdziesz na którymś z forów kogoś, kto Ci to zrobi dużo taniej.

A jeśli chodzi o używki to pomiędzy 500 a 1000 zł zdarzą się już na prawdę fajne sprzęty:

Obrazek Weihrauch HW75 :upp:
Rba_79
Posty: 2
Rejestracja: 2022-04-24, 23:52

Re: Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Rba_79 »

Tez mi się tak wydawało ze 300zl za proste modyfikacje które de facto można samemu zrobić to trochę dużo.

Z innej beczki dla porównania coś na kapsuły CO2 np Umarex HPP lub Sig Sauer Spartan lub P320 jak to się ma do Beemana 17 bo below back i brak konieczności ładowania po każdym strzale kuszą ale jak z celnością ?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Yurko »

Jeśli się pytasz o pistolety strzelające kulkami, to na pewno nie są tak celne jak P17. Co do tego P320 to nie wiem. Można mieć wątpliwości co do tego taśmowego magazynka i automatycznego przeładowania. Ale szczerze to nie wiem. W reklamówkach wszystko wydaje się piękne, łącznie z obietnicą 137m/s niby to więcej niż 125... ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Ślubek »

Żadne poprawki w sprzęcie za 300 zł nie zrobią z niego sprzętu wyczynowego.

Jeśli Ci się podoba, nie przejmuj się niczym, tylko go kup - pierwszy sprzęt kupuje się oczami, bo ma dawać fun. Naucz się podstaw - bezpiecznego strzelania, zgrywania przyrządów, pracy na spuście, trenuj statykę. Zaoszczędzone pieniądze wydaj na tarcze, śrutochwyt i duużo śrutu. :^)

Gdy już postrzelasz, będziesz wiedział, co Ci w nim przeszkadza i co chciałbyś zmienić. A wtedy okaże się, że zamiast modyfikować, lepiej kupić sprzęt z wyższej półki. A nawet i zrobić poprawki. Ale to będzie już Twoja świadoma decyzja.

I, co może ważniejsze, będziesz w stanie docenić efekt zmian. Na początku drogi to Ty jesteś ograniczeniem, nie sprzęt.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Hiszpan63 »

Yurko pisze: 2022-04-25, 00:53 ....

Co do kupowania kompletu z kolimatorem, to tanie modele kolimatorów to w większości przypadków tylko wyrzucone pieniądze. A nawet, gdy są dobre, to tak na prawdę nie nadają się do precyzyjnego strzelania. Taki zestaw z kolimatorem budzi też wątpliwości, czy pistolet nie ma źle zamocowanej lufy i ktoś zamocował kolimator, ponieważ w szczerbince brakowało regulacji by ją ustawić...


. Kolimatory jak najbardziej nadają się do precyzyjnego strzelania i umożliwiają to strzelanie na dużo większe odległości niż przewiduje to producent i w tym aspekcie z powodzeniem zastępują otwarte przyrządy celownicze . Oczywiście taniocha za kilka zł odpada . podobnie ma się temat otwartych kolimatorów . Ale już zamknięte , o budowie podobnej do lunet celowniczy (tubus zamknięty) pozwalają dokładnie , poprawnie składać się do strzału , a tym samym poprawnie dać się wyzerować .

Poniżej mój Hw 70 (HWunderGnom70 :takiego: ) z kolimatorem Hawke . Już nie pamiętam ile lat używam tego zestawu na wszystkich wyjazdach . Strzelanie z 3,5 J na 45 m nie jest problemem . Pomijając , że ten pistolet to opluty i mocno niedoceniany sprężynowiec , ale mega celny . Na budżetowych PCA taki kolimator daje więcej frajdy niż otwarte . No chyba , że ktoś chce tylko Ppn10 i z jednej łapki .



Obrazek ... a na tej fotce , to akurat pykam na ponad 50 metrów do litrowej butelki po coli , zaczepionej o falochron i dyndającej na falach . Śrut to Exact express 4,52mm.

Tym Beemanem P17 też się tak da.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Yurko »

Oczywiście różni ludzie mogą mieć różne zdania w zależności od własnych, różnych doświadczeń i umiejętności... ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Beeman P17 pomoc w zakupie

Post autor: Hiszpan63 »

No Panie Szanowny Kolego ... ta delta jest dwa razy droższa niż mój kolimator :mrgreen: ... i gdyby nie wielka kropa , to byłby ideałem w gabarytach i masie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)