Sw Trojca wiatrowek sprezynowych ;)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Amadey
Posty: 6
Rejestracja: 2022-01-26, 00:11

Sw Trojca wiatrowek sprezynowych ;)

Post autor: Amadey »

Postanowilem skompletowac trzy najlepsze wiatrowki sprezynowe . Moim zdaniem to sa : Weihrauch HW 97, Air Arms tx 200 i Walter LGU. I pytanie,czy sa jeszcze jakies inne wiatrowki porownywalnej klasy na rynku? Jest BSA Lightning SE XL, Webley Stingray Quantum, ale to juz chyba nieco nizej. Pominalem cos wartego uwagi ?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sw Trojca wiatrowek sprezynowych ;)

Post autor: Yurko »

A czemu to wybrałeś do tej Twojej trójki wszystkie wiatrówki praktycznie takie same, tj. w tym samym układzie z dolnym naciągiem? Nie lepiej było by wybrać po jednej - łamanej, z dolnym naciągiem i z naciągiem bocznym? Oczywiście, musiałbyś się zdecydować, czy lepsze jest HW97 czy TX200 itd. No i tak poza tym, czy interesuje Cię aktualna oferta sklepowa, czy najlepsze wiatrówki wszech czasów? Bo takiego Anschutz-a 380 nowego chyba już nie kupisz... ;)

Obrazek (zdjęcie jak widać z FKW)
Amadey
Posty: 6
Rejestracja: 2022-01-26, 00:11

Re: Sw Trojca wiatrowek sprezynowych ;)

Post autor: Amadey »

HW 97k juz kupilem i bardzo jestem zadowolony. Pieknie wykonana , celna i swietnie sie tez prezentuje. Chce miec taka mala kolekcje najlepszych sprezynowek ( jakosc-celnosc) i to jest glowne kryterium. W przypadku Air Arms bylby to tx 200 HC ( Hunter Carbine) lub Pro Sport, gdzie naciag jest chowany . Air Arms musi byc :) Wlasciwie najmniej przekonania mam do Waltera i tutaj sie waham jeszcze. Jak pisales ma tez naciag underlever, ciezki jak HW 97 , a mniej mi sie podoba wizualnie. Poza strzelnica i rekreacyjnym strzelaniem w ogrodzie uzywam wiatrowek do polowania dlatego musza byc mocne blisko limitu, celne i z celownikiem optycznym . Dziekuje za sugestie o bocznym naciagu. Walter wypada z mojej trojki na rzecz Diana 54 Airking Pro Laminate. Boczny naciag, przepieknie wykonany sprzet, a celnosc oczywista .
Obrazek Mam slabosc do laminatu :)



Obrazek
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Sw Trojca wiatrowek sprezynowych ;)

Post autor: Filo »

Laminat to jak gumka na twardzielu. Ja mam słabość do drewna. :takiego:
Amadey
Posty: 6
Rejestracja: 2022-01-26, 00:11

Re: Sw Trojca wiatrowek sprezynowych ;)

Post autor: Amadey »

Drewno sie opatrzylo sie przez ostatnie kilkaset lat :mrgreen: ,, De gustibus non est disputandum''.

Dodano po 10 minutach 48 sekundach:
Drewno sie opatrzylo sie przez ostatnie kilkaset lat :mrgreen: ,, De gustibus non est disputandum''.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Re: Sw Trojca wiatrowek sprezynowych ;)

Post autor: Filo »

Podobno plastik szkodzi zdrowiu. :chgw: