Naboje 16 g od pompki

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

liberwig
Posty: 22
Rejestracja: 2020-09-29, 10:46

Naboje 16 g od pompki

Post autor: liberwig »

Kupiłem sobie właśnie HDR Umarexa - zasilany oczywiście kapsułami tej samej firmy załączonymi w zestawie.
Siła wystrzału standardowej kulki (plastikowo-metalowej) - z ok. 6 metrów przeszła przez 3 płyty pilśniowe (ok. 3 mm każda) oddalone o 10 cm każda.
Po oddaniu 12 strzałów (2 magazynki) moc zaczęła spadać - tylko dwie przestrzelone płyty - no i oczywiście celność, bo kulka szybciej opadała. Może dlatego, że strzelałem w plenerze, w temperaturze ok. 2 stopni. 3 i 4 magazynek, to już prawie dziecinna zabawka - niemal widziałem lot kulki, która przebijała już tylko jedną płytę - by pod koniec już się tylko odbijać od celu. Załadowałem piąty magazynek i postanowiłem wystrzelać go w pomieszczeniu zamkniętym, w temperaturze powyżej 15 stopni. Pistolet wraz z tym nabojem zdążył się nagrzać - minęła jakaś godzina, ale nie udało mi się już oddać strzału. Spust został zablokowany, a bęben nie dał się przekręcić. Wyjąłem kapsułę i załadowałem nową. W pomieszczeniu zamkniętym udało mi się wystrzelić 5 magazynków - przebijalność 3 płyt utrzymała się do 4 magazynka, a od 5 już tylko dwie - 6 magazynek, trzy ostatnie kule, to już tylko jedna płyta.

Trochę słabe te kapsuły - i przyszło mi do głowy, że dostępne są też podobne naboje z gazem, tylko do innych urządzeń - pompek, czy syfonów - 16-to gramowe, o chyba identycznych wymiarach. Czy ktoś próbował używać ich do wiatrówek?
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Re: Naboje 16 g od pompki

Post autor: mc_iek »

Kapsuły 16g są dłuższe.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naboje 16 g od pompki

Post autor: Yurko »

Ludzie sobie różnie radzą:

Obrazek

:mrgreen: