Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Jarecki »

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to proponujesz skrócenie przejściówki na długość taką jak w nabojach 88g plus kilka mm zapasu na gwincie na nakrętkę kontrującą?
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

No nie. Chodziło mi przede wszystkim, że przejściówka jest zrobiona z zapasem. Nie wiem, czy taka długość Ci przeszkadza i nie wiem jak zrobiony jest w niej przelot. :chgw:
Ale jeśli długość Ci za bardzo nie przeszkadza, możesz skrócić tylko minimalnie więcej niż wynika z obliczenia, np. 0,25. Ale trzeba sprawdzić, czy trzeba to zdjąć z gwintu, czy z samego końca. Może się okazać, że trzeba będzie to zrobić w obu tych miejscach. Poza tym, możesz najpierw zrobić tylko tak, by dało się wszystko sprawdzić, a ewentualne dopasowanie tak, jak mnie zrozumiałeś zrobić później...
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Jarecki »

Dokładnie to miałem na myśli. Długość przejściówki mi nie przeszkadza. Najpierw spróbuję skrócić sam koniec bez gwintu bez gwintu; jeśli gwint w zaworze, w który wkręcany jest ten adapter jest przelotowy powinno to spowodować głębsze wkręcenie przejściówki. Oring w zaworze nie jest przy samym dnie, więc jest nadzieja że połączenie będzie szczelne.
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Tutaj pewnym ułatwieniem jest fakt, że same naboje CO2 nie są absolutnie precyzyjnie wykonane i końcówka w którą się je wkręca musi mieć sporą tolerancję. Jeśli tylko nie będziesz sobie ustawiał dużo większego ciśnienia niż to, co daje CO2 ten gruby oring powinien wystarczyć. Z drugiej strony, mając zapas materiału, można by to połączenie dopasować dokładniej... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Jarecki »

Ciśnienia nie mam zamiaru podnosić, wg sprzedającego regulator jest ustawiony fabrycznie na 850 psi i tak go zostawię. Połączenie zawór-przejsciowka-butla jest sztywne po skręceniu i będzie niewidoczne pod osada, jeżeli po skróceniu nie będzie nieszczelności przeróbką adaptera nie będę zawracał sobie głowy.
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Pożyteczny przyrząd do sprawdzania takich regulatorów:

Obrazek

Tu mi trochę regulacja nie wyszła... :oops:
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Jarecki »

Temat poskładania do kupy ogarnięty, nawet udało się jako tako wykonać otwory na manometr i złączkę do ładowania. Mierzony na exact-cie dmucha 217-220 m/s co daje ok 13J więc dłubać w regu nie będę. Podziękowania dla MaR_sc i Yurko za dobre rady :)

Obrazek
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
konop
Posty: 2
Rejestracja: 2022-10-03, 15:00

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: konop »

Witam. Posiadam od jakiegoś czasu airmagnum 850 i chce przerobić ja na zasilanie co2 z butli: https://www.kansus.pl/produkt/9oz-butla-co2/
Nie wiem tylko jakią przejściówkę musze zastosować moze ktoś mi podpowie?? Bądź moze jest jakiś inny sposób na zmianę zasilania z tych naboje co2 88g.
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Najprościej było by zastosować jakąś z takich przejściówek z G1/2-14 (butla/regulator paintball) na M16x1,5 (88 g Co2):

Obrazek

Obrazek

Dobrze by miała pin do wciskania zaworka (widać z lewej)

Obrazek
konop
Posty: 2
Rejestracja: 2022-10-03, 15:00

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: konop »

Mam jeszcze jedno pytanie bo ten nabój 88g ma jakieś ciśnienie, natomiast jak napelnie butle od paintball z dużej butli 5kg to do jakiego ciśnienia mozna nabic. Czy to można jakoś przedobrzyć czy to jest, że jak napelnie butle ta od paintballa to ona przyjmie tyle gazu ile może pomieścić.
Chodzi mi ogólnie o to czy ciśnienie w pełnej butli i nowym naboju będzie takie samo? Czy jest jaks możliwość uszkodzenia wiatrowki?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 913
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Yurko »

Jeśli mówimy dalej o CO2 to do temperatury otoczenia ok 31C (tzw. temperatura krytyczna) CO2 występuje w postaci płynnej i gazowej w pewnej równowadze określonej charakterystycznym ciśnieniem dla danej temperatury. Trzeba by sobie zobaczyć w jakiejś tabelce albo na wykresie ale raczej nie będzie to więcej niż 80 bar. To tak trochę działa jak naturalny regulator ciśnienia... :mrgreen:
Oczywiście lepiej nie nalewać do pełna pod sam korek, ale powinno się zostawić trochę miejsca. Również z tego powodu, że pojemnik czasami może się nagrzać do dużo wyższej temperatury od "krytycznej" np. gdy położymy go w nasłonecznionym miejscu. W takiej sytuacji ta "regulacja" już niestety nie działa i wtedy trochę więcej miejsca na gaz powoduje, że ten nieplanowany wzrost ciśnienia będzie mniejszy.
Inna rzecz, że butle na CO2 mają ciśnienie robocze ok 150-200 bar (nie jestem pewny - warto sprawdzić) czyli ze sporym zapasem w stosunku do typowych warunków. ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: Ślubek »

Nie pamiętam szczegółów, ale butli CO2 nie nabija się (jak PCP) do konkretnego ciśnienia, tylko do określonej wagi.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: Umarex AirMagnum 850 - uzbrajam sie (w cierpliwość) :)

Post autor: eeepiotr »

Gdy bawiłem się Waltherem CP-3 i CPM-1 , Tau-200 a obecnie Tau 7 zawsze przetaczanie CO2 kończy się ważeniem kartusza lub butli do przetaczania ( system Tau ).
Kartusz lub butla Co2 ma zawsze wyraźnie zaznaczoną wagę brutto i netto.
ProSport , PP20