Wiehrauch 25L

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 905
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: Yurko »

marboc pisze: 2020-07-20, 13:04 Diana 27 pełnosprawna ma sporego kopa :)
Tu muszę przyznać, że moja Dianka, był daleka od oryginału. Ojciec dopasował do niej jakieś sprężyny z motocykla (sprężyna była dzielona i to wielokrotnie - chyba to były jeszcze wcześniej sprężyny od zaworów w jakimś samochodzie) i gdy zobaczył, że mam problemy z naciąganiem jeden element usunął. Prawie się wtedy na niego obraziłem, ale strzelanie zrobiło się dużo łatwiejsze. :mrgreen:

Nie chciałbym nikogo namawiać na kupowanie plastykowego Gamo, ale czy na prawdę już żadna inna firma nie robi małych, młodzieżowych wiatrówek?

Obrazek Gamo Junior Delta

https://www.carabinasypistolas.com/es/c ... _delta.php
https://www.aceros-de-hispania.com/cara ... uniordelta

Longitud 92 cm
Peso 2 kg
Velocidad inicial cal 4.5 mm 150 m/s
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: Abad »

Sprawa z HW25 wyjaśniona - już nie produkują tego modelu więc w AK Hobby też nie kupię. No to szukamy czegoś innego - HW30 chyba będzie zbyt duży i ciężki, Gamo wygląda nieźle ale obawiam się niskiej jakości a Next Generation APX to zupełnie nie kojarzę co to za producent? Może jeszcze jakieś propozycje?
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: marboc »

Abad pisze: 2020-07-21, 08:04 Sprawa z HW25 wyjaśniona - już nie produkują tego modelu więc w AK Hobby też nie kupię. No to szukamy czegoś innego - HW30 chyba będzie zbyt duży i ciężki, Gamo wygląda nieźle ale obawiam się niskiej jakości a Next Generation APX to zupełnie nie kojarzę co to za producent? Może jeszcze jakieś propozycje?
Umarex/Walther

Jeżeli nie będzie strzelał na stojąco to proponuję podnieść parametry do 2,1 kg / 95 cm będzie łatwiej coś znaleźć.
Jeżeli chodzi o tworzywo to osobiście bym się tym nie kierował bo czym to się różni od sklejki albo miału drewnianego? Tworzywo natomiast jest tu bardzo dobrze wykonane.

Diana w tej kategorii wagowej robi wiatrówkę Diana 21 FBB na bazie Diany Phanter
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: marboc »

kjedroska pisze: 2020-07-20, 08:30 Mój wnuk ma wprawdzie 11 lat, ale strzela bez problemu z HW30
A tak z ciekawości mam pytanie, na ile metrów jaka pozycja i jaki wynik.
Fakt że ta wiatrówka nie jest hardkorowa, (2,5 kg) i ten nowy model bardzo ładnie się ptezentuje. Spust ma idealny, można go ustawić jak się chce. Osada z bukowego drewna z ryflowaniami.

Sprawdziłem na swoim starszym wydaniu jaki jest potrzebny nacisk na lufę przy 7,9 J /178 m/s. Wychodzi ok 10 kg. Jak to się ma do 10cio latka, nie wiem. Abad kup worek ziemniaków i jak go zatarga do domu to będzie ok.
A tak ba poważnie to nawet jeżeli będzie na początku potrzebował pomocy rodzica czy wuja to na starość będzie miał jak znalazł. Warunek, strzelanie bez stojącej.

AK Hobby może ją sprowadzić w ciągu 1,5 tygodnia za 1040 zł. Syn tej pani ma 9 lat i z małą pomocą daje radę. Wjatrówka jest podobno na 100% niemiecka w limicie 7,5 J. Można wymienić sprężynę na eksportową i dojdzie do 9 J. Tylko po co. Będzie potrzebował więcej siły do naciągnięcia.
Co do HW 25L to nie ma i nie będzie jak mówił Rostocki 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: Abad »

A z zupełnie innej beczki - może dla młodego na razie lepsze byłoby faktycznie jakieś lekkie PCA a jak się wciągnie to będziemy eksperymentować z HW, czy moimi ulubionymi Waltherami? Już sam nie wiem - może Crosman 2100? Będzie w stanie sam to napompować?
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: marboc »

HhW 25 ma 3000g nacisk spustu, masakra. Lepiej chyba zapomnieć o niej. Kręgosłup będzie miał prosty ale palec zwichnięty 8-)
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: Abad »

HW 25 nieaktualne - tak jak wyżej pisałem nie da się już kupić tego modelu. Waham się co do HW30S - obawiam się, że naciąganie sprężyny zniechęci chłopaka. Z drugiej strony HW to najbardziej przyszłościowy karabinek. Rozważam też Artemis/Kandar 900W + pompka (ojciec będzie miał zajęcie) albo w wersji na CO2 czyli CR600W. Jak się chłopak wciągnie to się kupi mu np. CZ200. Może to jest właściwa droga?
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
daNeczek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 198
Rejestracja: 2014-08-11, 21:31
Lokalizacja: z Rynku na wyspie

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: daNeczek »

Na razie widzę twoje chcenie a pytanie jest zasadnicze: Czy chłopak CHCE strzelać? ;) ;)
Bo znając np. moje wnuki to raczej wątpię.
Wszystko już było - rzekł Ben Akiba
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: Abad »

Owszem - zainteresował się moją Dianką 36 ale jest dla niego za duża i za ciężka. Kombinuję jak koń pod górę ale chciałbym, żeby chłopak miał ze strzelania przede wszystkim dobrą zabawę. Jeśli mu się spodoba to wtedy będę wiedział, że warto wydać kolejne złotówki.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: marboc »

Bo wtym cały jest ambaras żeby dwoje chciało naraz 8-)
U mnie jest gorszy przypadek, wnuk widać, że go bardzo interesuje. Mamusia natomiast pełna pacyf8stka.
Ja natomiast oficjalnie przygotowuję sprzęt odpowiedni do jego wieku. Zakładam że zacznę od 7 lat.
Generalnie to chciało by się zacząć od sprężyny jako najtrudniejsze rozwiązanie. Pytanie czy jest sens, będzie chciał to później spróbuje. Pompka powiem szczerze że irytuje mnie to klapanie. Co z tego że strzał jest cichy jak sąsiad po klapaniu i tak już wie co jest grane 8-) . PCA / PCP czemu nie,.
Jest wiatrówka dla mnie trochę futurystyczna ale spełnia wymagania długości i wagi. Bardzo lekkie boczne naciąganie, 1,6 g, 80 cm, magazynek 5cio strzałowy. Co to jest? To jest Bajkał Mod 61. Aktualnie produkowany i dostępny, świetny do rekreacji całej rodziny. Obdarowany sam naciągnie, sam załaduje i sam naciśnie ze skutkiem spust.
Moim zdaniem wszystko co będzie wymagało pomocy szybko go znudzi, dorosłych to pomaganie również 8-)
Niech ma prezent który sprawi mu radość z jego własnoręcznego użytkowania. Oczywiście pod pełnym nadzorem i dostępnością wyłącznie w obecności rodziców. Jak zrezygnuje to przynajmniej mama z tatą postrzela do puszek. Jeżeli nie to wtedy wybierzesz mu cos ekstra z PCP
Takie jest moje zdanie
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: marboc »

marboc pisze: 2020-07-21, 12:34
kjedroska pisze: 2020-07-20, 08:30 Mój wnuk ma wprawdzie 11 lat, ale strzela bez problemu z HW30
A tak z ciekawości mam pytanie, na ile metrów jaka pozycja i jaki wynik.

Kjedroska nie śpij ,zadałem pytanie, możesz nie musisz ale wypada odpowiedziec
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: Abad »

No dobra - zacząłem od HW25 a skończyłem na Artemis CR600W. Dla drobnego chłopca moim zdaniem jest niezła na początek. Dzisiaj postrzelałem prosto po wyjęciu z pudełka. Z 10 m w pozycji stojącej nie wyszedłem z czarnego pola na tarczy - dla młodego taka celność na początek wystarczy. Jak się wciągnie to wujek pomyśli o czymś o klasę wyżej :D.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: eeepiotr »

Brawo super decyzja
na początek bardo dobrze lekka, łatwa w obsudze i zabawa z magazynkiem.
Widzę jak do syna przychodzą koledzy postrzelać jak widzą jakiś wynalazek z magazynkiem z lunetą to oczy im się świecą .
Kiedyś na próbę polożyłem obok siebie moriniego i artemis CP2 z magazynkiem z lunetą pistoletową . Jak myślicie do czego w pierwszej kolejności pchały się łapki.
ProSport , PP20
pawel992
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-19, 22:02

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: pawel992 »

Abad pisze: 2020-07-18, 22:56 Witam!
Szukam małego karabinka dla chrześniaka (niech się kształcą młode kadry) i pomyślałem o HW 25L. Tyle, że nie mogę nigdzie znaleźć takiego karabinka nowego - nie produkują go już? Na stronie Weihraucha najmniejszy model to HW 30. Może ktoś ma namiar na nowy egzemplarz HW 25L?

Może to Cię zainteresuje ? https://bombatyka.com/karabinek-pneumat ... p-884.html
ok, doczytałem ma być nowy :chgw:
FWB 600
HW30s
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wiehrauch 25L

Post autor: marboc »

On tam już leży ze dwa lata :)
Ostatnio zmieniony 2020-08-21, 09:53 przez marboc, łącznie zmieniany 1 raz.