Śrut Umarex czerwony

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Czy ktoś wie, gdzie mogę kupić taki śrut? Dostałem go za free i okazało się, że mój Walther CP2 bardzo go lubi. Szukałem ale jakoś nie mogę znaleźć - jest Umarex Match ale to nie to samo (ten jest moletowany a Umarex Match gładki).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Rlyeh »

Nie kupisz. Tzn. śrut może i tak, jeśli Umarex dalej go prowadzi, ale nie w tym opakowaniu. To sort sprzed jakichś nastu lat.
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Szkoda, bo do CP2 jakoś mi przypasował. Sam się dziwię, bo większość opinii na temat śrutu Umarex jest raczej negatywna a ten w pistolecie radzi sobie naprawdę dobrze. W karabinkach już lepiej wypada H&N. Może przetestuję tego Umarexa we współczesnym pudełku - zobaczymy.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 905
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Nie mów, że Umarex nie robi już dobrego śrutu. Teraz tylko lepiej go selskcjinują i tego dobrego nie sprzedają za bezcen. To też Umarex:

Obrazek

Podobno dobry, chociaż u mnie jakoś śrut za 50zł nie chce latać lepiej od takiego za 15. Np.:

Obrazek

A tak w ogóle, jeśli nie musi być moletowany (nie wiem po co to jest) i możesz zainwestować trochę więcej, to może sprawdź coś takiego:

Obrazek

Jeśli oczywiście śrut 0,5g nie jest Twoim zdaniem za ciężki...
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

No właśnie wydaje mi się, że H&N Sport ważący 0,53g nie jest najlepszy do mojego pistoletu. Umarex Match ma podawaną przez producenta wagę 0,48g (pytanie czy tak jest rzeczywiście) i przetestuję czy będzie inaczej latał. Z kolei 50 zł za paczkę śrutu to dla mnie trochę przerost ambicji - na olimpiadzie OK, ale w strzelaniu podwórkowo - lokalnym jakie uprawiam to za drogo, szczególnie, że też nie mam pewności czy będzie lepiej łatał od śrutu za kilkanaście zł.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 905
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Gdybyś się przekonał do tego nowego Econ-a to jego cena jest bezkonkurencyjna. Ja przed "zarazą" kupiłem 2 puszki - żałuję że nie więcej - w cenie 13zł/pudełko. Teraz jak widzę - niestety już niema ( http://strzelectwo.kimla.de/index.php?4-5-mm,20,2 )
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Econa miałem w poprzedniej wersji - bez II - miałem wrażenie, że lepiej od niego lata H&N Sport. Na razie pozostaje przetestować kilka rodzajów śrutu, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 905
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Tylko nie zamawiaj starego Econ-a bo one jednak chyba się trochę różnią. A w ogóle to zamierzam przetestować jakieś śruty 0,45g RWS/Geco. Na początek chyba taki:

Obrazek
https://sklep.szuster.com.pl/srut-geco- ... rucin.html
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Pochwal się jak zrobisz test - sam jestem ciekaw. Geco znam tylko z amunicji 22 LR.
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 905
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Postaram się... A na razie, odwiedziłem sklep pana Szustera i okazało się, że ceny przy kasie są trochę inne niż w internecie. Nie powiem dokładnie, co ile kosztuje, bo paragon jest jakoś wyjątkowo mało-szczegółowy. Meisterkugeln kosztuje chyba tak jak powinien 30zł, ale np. Geco 18zł zamiast 16... Obliczałem sobie że zapłacę 74 zł a na paragonie jest 81:

Obrazek

Muszę jeszcze sprawdzić, czy na pewno się w czymś nie pomyliłem, ponieważ obsługa w sklepie nie oczekuje podawani im nazwy amunicji, której się szuka tylko numeru katalogowego. Trochę to mnie zaskoczyło. :chgw:
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Trochę dziwna ta obsługa :shock:
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 905
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Yurko »

Tak! Spojrzałem jeszcze raz na ich stronę i nie znalazłem żadnych "numerów katalogowych". A poza tym wygląda, że zamiast ceny śrutu Superfield (28zł) wzięli cenę Supermag (36zł) https://sklep.szuster.com.pl/srut-rws-s ... rucin.html wtedy by się to mniej więcej zgadzało z tym co zapłaciłem. Następnym razem będę tego lepiej pilnował. A sklep jest taki sobie jakby luksusowy. Ceny lunet zaczynają się od 5tys...Tyle, że w sklepie towaru w ogóle nie widać. Są jacyś ludzie, ale towar nie jest wyeksponowany. Wchodząc z ulicy, nie wiedząc po co się przyszło może być ciężko coś kupić. Śrut jest chyba tylko dlatego, że mają pełny asortyment amunicji RUAG więc i to przy okazji. Ale jak widać, obsługa nie jest w temacie na bieżąco...
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: marboc »

U kogoś prywatnie może dostaniesz, pojawia się czasami jakieś opakowanie na olx. Obecnie nie jest już produkowany. Był w latach 90tych, nawet dość ceniony.
Awatar użytkownika
Abad
Posty: 234
Rejestracja: 2018-02-04, 17:41
Lokalizacja: łódzkie

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: Abad »

Kurcze to może nie strzelać z niego tylko zostawić na pamiątkę? ;) . A poważnie to tak jak już wcześniej pisałem sprawuje się w pistolecie lepiej od H&N. Może po prostu chodzi o to, że do mojego pistoletu lepiej pasuje lżejszy śrut?
Walther CG90
Anschutz LG Match 380
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Śrut Umarex czerwony

Post autor: marboc »

To zapewne się zgadza, próbuj ze śrutem max 0.500 g