zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: xkwas »

Wiatrówka PCP Cometa LYNX V10 5,5mm
wolałbym żeby była 4.5mm i z uchwytem pistoletowym ale nawet mnie tkneła myśl o takim cusik
ktoś coś o tym cokolwiek wie??
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: Yurko »

Mam coś takiego:
Obrazek

tylko na tym zdjęciu ma założoną lufę od HW100. Goła , nowa wiatrówka kosztowała mnie, nie licząc przesyłki: 580€ (z VAT) Aktualna na dzisiaj oferta w tym samym sklepie jest minimalnie niższa 575.10€ https://www.carabinasypistolas.com/es/c ... _lynx_v10/

Cometa Lynx V10 MKII

V10 odnosi się do pojemności kartusza (400/500) MKII to blok systemu bez otworu na drugi manometr i z zabudowanym mechanizmem spustowym oraz blaszana osłona spustu. (Pierwsza wersja miała mechanizm spustowy w odłączanej obudowie z grubym kabłąkiem)

Co jest fajne: Duża pojemność kartusza (w najnowszych karabinkach 500 ml) Duży magazynek (dla kalibru 4,5mm 16 strzałów). Standardowa końcówka QD do napełniania kartusza. Dobre mocowanie lufy z możliwością ustawienia jej w optymalnej pozycji (lufa bez bocznego otworu). Oddzielny i wymienny port ładowania oraz dwuczęściowy popychacz śrutu (co przy posiadaniu odpowiedniego zestawu bardzo upraszcza zmiany kalibru). Regulator (typu paintball-owego). Łatwa regulacja energii zewnętrzną śrubą. W wersjach "V" integrowany tłumik w osłonie lufy ze stripperem.

Kiepskie: Średnia jakość wykonania (ale lepsza niż np. tzw. "turecka jakość") Lufa też raczej średniej jakości (chociaż może tylko nie potrafiłem dobrać śrutu). Kłopotliwy sposób dostosowywania karabinka do strzelania z wkładką jednostrzałową i odwrotnie - powrót do używania magazynka (wymaga odkręcania jednego elementu, który w zależności od użytego sposobu ładowania, musi być przymocowany albo z lewej, albo z prawej strony) Niezbyt wygodna dźwignia ładowania z dużymi luzami na osi. Beznadziejna osłona spustu z brzydkiej żelaznej blachy (w nowych wersjach)

Kupując w hiszpańskim czy portugalskim sklepie wysyłkowym może nie jest dużo taniej niż u nas, ale jest znacznie większy wybór. Problem może być tylko z dostępnością wersji kaliber 7,62mm. Jeszcze się nie natknąłem nigdzie na taką ofertę. Gorsza rzecz, nie wiadomo jak teraz będzie z międzynarodowymi przesyłkami :(

Wcześniej wyglądało tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.cometaairgun.com/carabina-ly ... rimido.php

Warto sobie popatrzeć, jak ro jest zbudowane. To wersja Mk.II:
Obrazek

Gdyby się komuś marzyła Cometa z uchwytem pistoletowym, to robią chyba tylko bullpup:
Obrazek
http://www.cometaairgun.com/carabina-ad ... rimido.php
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: xkwas »

Może kolejny bedzie taki lub uda mi się postrzelać u kogoś.. Póki co to czekam na FX typhoon-a .. Wiec kolejny pewno za latek kilka jakmi sie nowe przestrzeli albo wygram w totka hihihi
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: Yurko »

Tylko nie strzelaj z niego takim śrutem:

Obrazek

https://nielsenspecialtyammo.com/collec ... lug-swaged
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: xkwas »

Mam jeszcze 33 opakowania exact-a i kilka umarexow.. Póki co mam pesteczek w opór. Nie mam zamiaru kombinować. Szczególnie że to ma być moje pierwsze pcp na własność. To trzeba bedzie dbać pucować i w poduszeczki obłożyć :D

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
A tak poważnie to co to za pociski? Tak z ciekawości?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: Yurko »

Takie pociski bez sukienek są przeznaczone do silnych wiatrówek i strzelania na względnie dużą odległość. Np. 100-200y. Ten konkretnie producent specjalizuje się chyba wyłącznie w amunicji do polowań (to jest USA), bo przy jednym ze swoich produktów pokazuje zdjęcia pocisków po "grzybkowaniu". Próbowałem postrzelać trochę podobnym tzn. pełnym śrutem argentyńskiej firmy Apolo, ale poza "niską" energią, takie pociski chyba nie lubią czoków. :mrgreen:

Obrazek

To na prawdę było 10 metrów!
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: xkwas »

Oj to ja z daleka od Fac-a nie kreci mnie lans na szmoc bo przed kim i po co? Strzelam sam i wole nie wygłupiać sie z pomyslami na strzelanie w celu uśmiercania. Wystarczy mi puszka z mielonką i tez mozna upolowac i nawet dla odważnych mozna zjeść... Bez patroszenia i na zimno. Ale fajna nowinka..
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 904
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: Yurko »

Nie chodzi mi o to, by kogoś namawiać na szukanie mocy, czy polowania, tylko zwrócenie uwagi, że jest na rynku amunicja z którą trzeba być ostrożnym. Ktoś mądrzejszy powiedziałby po prostu , że nie należy wkładać do lufy byle czego...

Obrazek
Awatar użytkownika
xkwas
Posty: 95
Rejestracja: 2016-02-25, 23:52
Lokalizacja: Pruszków

Re: zobaczyłem taie cuś ..ktoś coś wie o tym strzeladle??

Post autor: xkwas »

Kill-gear.. No na świecie polują z pneumatyków.. Ja nie popieram.. Ale polemizować jak kto chce to może..