Feinwerkbau 100

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Feinwerkbau 100

Post autor: marboc »

Nowy egzemplarz w kolekcji. Miał być IZH 46M ale nie wyszło i wpadł FWB 100.
Przywędrował ze "świata" razem z paszportemm walizką i dwoma dodatkowymi insertami, tarczami i śrutem. Pełen wypas 😎

Model/nr seryjny/rok produkcji: FWB 100 / 418782 / 1988-1998
Producent: Feinwerkbau Westinger & Altenburger, Niemcy
Długość całk./lufy/linii cel.: 420/263/380 mm
Waga: 1130 g
Kaliber: 4.5 mm (.177), lufa gwintowana
Eavg katalog/pomiar: …/5,82 J
Vavg katalog/pomiar: 150/153 m/s
Śrut: QYS Training 4.5mm/0.50 g
Przyrządy optyczne: otwarte, muszka stała, celownik mikrometryczny HV 1,5mm/10m
Własność: https://wiatrowkizbieracza.home,blog

Pierwsze wrażenie pozytywne, przestrzelenie na szybko z wynikiem 95/100 pkt. Jest dobrze ale pewne rzeczy wymagają korekty. Półka powędrowała w dół na maksa. Insert w muszce najszerszy wymieniony na najwęższy. Szerokość szczerbinki ok. Korekra ustawienua spustu. Trzeba będzie go dociążyć ale nie mam jeszcze pomysłu jak to zrobić. Ciekawie rozwiązana regulacja nachylenia chwytu, płynnie w zakresie 10° . W pozycji maksymalnie rozwartej pokazuje się wtedy numer seryjny. Na poniższych zdjęciach chwyt jest jeszcze w pozycji maksymalnie pionowej. W ramach dopasowania został maksymalnie położony i zdecydowanie poprawiła się stabilność pistoletu. Poza tym bez żadnych zastrzeżeń. Po orzestrzelaniu na chrono okazało się że nie lubi śrutu z zakupowego pakietu, najgorszy z testowanych. Rewelacyjnie zachowuje sie QYS Training 4,5m w zakresie 0,495-0,500g. Parametry dv 00 i sv 00 to bardzo rzadki widok na chrono gwarantujący powtarzalność śrutu Na drugim miejscu o dziwo H&N Sport, będzie dobra alternatywa do treningów. Optymalna prędkość tego pistoletu to 150 m/s i tak jest ustawiony fabrycznie. Dodatkowo ma możliwość korekty prędkości w zależności od zastosowanego śrutu. Regulację można wykonać śrubą zlokaluzowaną pod szczerbinką (w osi lufy).
Niedawno testowałem IZH 46M i porównanie w pamięci mam dosyć świeże. Oba są ciut leosze od mojego DWB 65 ale FWB 100 wypada w tym porównaniu najlepiej chociażby z tytułu chwytu. Teraz pozostaje tylko się z nim bliżej zapoznać bo zapewne będzie bardzo ciekawą pozycją w Rundzie wiosenbej 2020 😎

Pozostałe zdjęcia tradycyjnie są na mojej stronie
https://wiatrowkizbieracza.home.blog/wa ... a/fwb-100/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-11-01, 12:39 przez marboc, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Feinwerkbau 100

Post autor: marboc »

Początek dobry, zobaczymy co dalej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-11-01, 11:20 przez marboc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Feinwerkbau 100

Post autor: marboc »

FWB 100 jest moim najcelniejszym egzemplarzem w kategorii pistolet, lepszy jest tylko karabin Diana 60 ale to inna bajka. Dzięki niemu moja rekordowa testowa 5tka z wartością fi 6,1 mm. Lubie takie egzemplarze, zagości już na stałe w mojej kolekcji a na Wiosennej Rundzie 20020 będzie poważnym konkurentem 😎
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2019-11-02, 10:21 przez marboc, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marboc
Posty: 565
Rejestracja: 2018-02-21, 09:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Feinwerkbau 100

Post autor: marboc »

Trochę to trwało zanim ustawiłem prędkość śrutu w tym pistolecie na zalecane fabrycznie 150 m/s. Zlikwidowałem dodatkowo różnicę wagową śrutu i wybrałem z zakresu 0.490-0.500g tylko śrut o wadze 0.495g (na chrono min i max 150 m/s)
Efekt jest wart wysiłku. Zaczynam się z nim dogadywać. Teraz popracować jeszcze tylko trochę ze szczerbinką.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.