Szyna montażowa Gamo

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Szyna montażowa Gamo

Post autor: JesperKyd »

Przeglądając net w poszukiwaniu nowości natrafiłem na wynalazek od Gamo.
Szyna montażowa RRR - Recoil Reducing Rail

https://www.militaria.pl/gamo/szyna_mon ... ml?cat=335

Jak myślicie sprawdzi się?
Jakie macie zdanie w temacie. Przymierzam się do zakupu. :)


Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Gófno .. ;) .. kilka zdemontowałem. Albo kup i wymień wszystkie śrubki.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

A działa tak w ogóle?
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Chyba tylko jako podwyższenie ;) ... jak nie zakołkujesz w normalnej szynie , to potrafi jeździć . Jak dla mnie, to dodatkowy element podlegający nieustannej kontroli czy się nie przesuwa . A czy tłumi drgania ?? ... dyskusyjna sprawa .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Aby "zmniejszenie kopa" (Recoil Reduction) działało, to część, na której montowana jest luneta musi być zamontowana luźniej. I tak to wygląda na filmie - montaże lunety nie dotykają krótszego, tylnego (zapewne zamontowanego sztywno - śrubą od góry) elementu.

Są tylko dwa problemy:

1. Jeśli przyjmiemy, że w wiatrówce sprężynowej największy (niszczący) kop jest wtedy, gdy tłok rusza do przodu, to oznacza, że całość (obudowa) porusza się wtedy do tyłu. A przy takim zamontowaniu szyny, jak na filmie, kołki tłumiące nie są ściskane, tylko rozciągane. W sytuacji, gdy (znowu według filmu) obie części szyny są rozłączne, nie mam pojęcia, jak rozciagane luźno kołki miałyby cokolwiek tłumić. Albo czegoś nie wiem (np. to nie początkowy ruch tłoka niszczy lunety), albo krótsza część powinna być zamontowana z przodu.

2. Część większa jest wykonana z jednego kawałka metalu (drugi to szczęki obejmujące szynę montażową). Luźny ruch części większej (konieczny do tłumienia) oznacza że luneta z RRR przesuwa się wzdłuż szyny montażowej wyciętej na systemie wiatrówki. Już pal diabli niedokładność punktu trafienia powodowaną przez luzy lunety względem systemu. Ale wolę nie wiedzieć, jak niszczy to (tarcie) szynę na systemie, której przecież wymienić się nie da.

Trudno mi uwierzyć, aby Gamo wypuściło coś takiego bez konsultacji z inżynierami, a tylko ze względu na marketoidów ("wmówmy ludziom, że tego potrzebują, he, he, he!"). Dlatego mogę się mylić, tym bardziej, że podobne rozwiązania oferują również inne firmy, np. coś takiego:

Obrazek

Czy to może być skuteczne? Zapewne tak, gdy karabin (np. WBP) ma takiego kopa, że montaże się luzują, bo jednak co pięć śrub montażowych to nie trzy. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Sprawdzić by można jak to działa.
Nie masz Przemek jakieś zdjętej używki? :)


PS. Duuuuużoo droższe rozwiązanie od Diany, montaż Bullsyeye ZR też jest do d...y. :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

JesperKyd pisze:Sprawdzić by można jak to działa.
Np. wsadzić zamiast elastycznych kołków jakiś czujnik nacisku (np. piezo) i zobaczyć, czy faktycznie nacisk się tak bardzo zmienia.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Nie masz Przemek jakieś zdjętej używki? :)
... nie . Na ogół te zdjęte były już uszkodzone przez szynę karabinka .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)