zakup lunety

Moderator: Hiszpan63

codan
Posty: 78
Rejestracja: 2016-05-26, 20:43
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: codan »

zakupiłem ta lupke siatka dziwna trochę ale powiem szczerze nawet spoko się celuje ustawiłem zero na 50m i dół siatki przy styku grubej kreski 80m 10 w tarczy
Codi
Crosman Vantage and AA s510 Carbine sl
SpejsoN
Posty: 11
Rejestracja: 2020-05-18, 16:57

Re: zakup lunety

Post autor: SpejsoN »

Witam wszystkich serdecznie a co mogę założyć na hatsana AirTakta?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup lunety

Post autor: Yurko »

Spojrzałem sobie na OLX by zobaczyć, czy nie ma tam jakiś tanich lunet. I znalazłem taniego "Leapersa" nazwanego "Leapers 3-9x40 1''AO Mil EZ-Tap "
Jest tylko problem... Zdjęcie wygląda tak:
Obrazek
Nawet trochę podobny, ale coś się nie zgadza. Pokrywka baterii bez logo? Pokrętło podświetlenia? :chgw:

Nazwa "EZ-Tap" oznacza sterowanie oświetleniem - kolorem (łącznie z odcieniem) i jasnością tylko za pomocą 2 przycisków. To nie może być żaden "EZ-Tap"! W treści ogłoszenia podano nawet dokładne oznaczenie modelu: SCP-U394AOIEW - i to jest właśnie oznaczenie modelu z tą kolorową funkcją. Tak wygląda zdjęcie ze strony producenta właściwego modelu od właściwego producenta:
Obrazek
Taki montaż powinien być w komplecie:
Obrazek
A wszystko to w takim pudełku:
Obrazek
Chociaż to jest pudełko starego (nieekologicznego) typu, więc nowe egzemplarze mogą być zapakowane trochę inaczej

Ludzie, uważajcie co kupujecie! :hello:
SpejsoN
Posty: 11
Rejestracja: 2020-05-18, 16:57

Re: zakup lunety

Post autor: SpejsoN »

Dziękuję za trud w szukaniu 👍 A orientujesz się może gdzie można nabyć tego leapersa tylko oryginał? Oprócz producenta?
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup lunety

Post autor: Yurko »

Ten OLX wcale nie jest taki zły, tylko nie wszyscy ludzie są porządku. Nawiasem mówiąc, już od pewnego czasu zastanawiam się nad wymianą tego swojego małego Leapers-a
UTG® 3-9X32 1" Hunter Scope, AO, TF2+, Mil-dot
Obrazek
https://leapers.com/index.php?act=prod_ ... -U392AODT2

na nowszy model Leapers UTG® Classic 3-12X44 30mm Mil-dot

Obrazek
https://leapers.com/index.php?act=prod_ ... 3-3124EAOW

Teoretycznie to nawet ta sama cena niecałe $100 ,ale to nie na naszym kontynencie. Na razie tych nowych lunet u nas nie ma, więc nie mogę się zareklamować. :/ Ale obiecuję, że jeśli trochę poczekasz, to swoją używkę, która nigdy nie chodziła na żadnym PCP (tylko na bardzo mocnych sprężynach), wystawię za nie więcej niż 300 zł. :D
SpejsoN
Posty: 11
Rejestracja: 2020-05-18, 16:57

Re: zakup lunety

Post autor: SpejsoN »

A długo ją masz tylko bez ściemniania?

Dodano po 3 minutach 49 sekundach:
Widzę że z Warszawy jesteś to dobrze się składa bo ja z Mińska😃 Także zawsze mogę podjechać
Awatar użytkownika
Yurko
Posty: 901
Rejestracja: 2019-05-26, 17:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: zakup lunety

Post autor: Yurko »

Po co miałbym ściemniać? Kliknąłem ją dokładnie 17 mar 2019, 19:22. Jedna rzecz mnie w niej zaczęła denerwować. Gdy ją przekładałem niedawno, z jednego karabinka na inny, który kupiłem w stanie "wrak" za 200zł i go sobie teraz "remontuję"

Obrazek (nie rozumiem dlaczego te obrazki tak się same obracają)
Obrazek (szczególnie dumny jestem z drewienka - sam aktualny wygląd, kolor i sposób wykończenia to oczywiście rzecz gustu, ale poza tym drewienko było troszeczkę uszkodzone. Tzn. tak jakby pies je pogryzł... ale to zupełnie inna historia :mrgreen: )

- zauważyłem charakterystyczne uszkodzenia oksydy na tubusie :shock:

I przypomniałem sobie, że jakiś czas temu poprawiałem (cudzego) Crosmana który wcześniej zabił lunetę BSA. I gdy go sprawdzałem, czy celnie strzela, założyłem swoją lunetę na tym już założonym montażu od BSA... Nie wiem jak mogłem być tak głupi :sciana:

Normalnie tego nie widać bo montaż te miejsca zasłania, poza tym luneta dobrze działa, ale jak sobie przypomnę, że te otarcia i lekkie wgniecenia na tubusie to moja wina to mnie denerwuje...