KANDAR CP-1 .. czy będzie hitem ??

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zaq12
Posty: 6
Rejestracja: 2011-01-29, 20:05
Lokalizacja: małopolska

CP1

Post autor: zaq12 »

Faktycznie,przepraszam nie doczytałem :oops: .
Awatar użytkownika
Spider
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 75
Rejestracja: 2012-05-07, 00:02
Lokalizacja: Sosnowiec City

Post autor: Spider »

Wczoraj miałem okazję pooglądać, pomacać i postrzelać, mogę potwierdzić:
Za te pieniądze - najlepiej wykonany pistolecik na rynku.

- bardzo dobra jakość wykonania, wszystko metalowe (nie ma głupich rozwiązań typu śrubka w rynience do ładowania śrutu- jak w crosman'ie),
- mechanizm napinania sprężyny zbijaka i sam dosyłacz śrutu chodzi bardzo kulturalnie,
- rękojeść całkiem wygodna i do strzelania z jednej i z dwóch rąk, ustawiona pod dobrym kątem,
- korona lufy w egzemplarzu kol. pala30 BDB,
- przy zamontowanej lupce lub metalowym kolimatorze podrzut jest "do przyjęcia",
- celność na zadziwiającym poziomie :shock: za tą kaskę.
- spust dla majsterkowiczów,
- ładna oksyda.
Feinwerkbau P44
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Mówiłem Jurku że to naprawdę strzela.......... :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

CP-1 dostał dzięki uprzejmości kolegi Spider na pokład Simonsa 2x20.Teraz jeszcze sympatycznie oddaję się celne strzały. :mrgreen: :mrgreen:

Obrazek
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Piknie to się prezentuje , jedynie by trzeba było pomyśleć nad zdarciem lakieru i dać olej czy coś .
Raymanol
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-14, 12:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

Podzwoniłem popytałem, 4.5 zostały tylko w sztucerze, jak ktoś będzie chciał kupić taniej, czy po prostu pomacać w Bytomiu czy Rudzie Śląskiej, to te za te 279 będą dostępne za ok miesiąc, nie przewidują zmiany w cenie więc to na plus, a i pewnie gratisów nie ubędzie.
Swoją drogą skoro wszędzie dostawa będzie w tym samym czasie to i pewnie hurtownik jest ten sam. Może ktoś miałby się jak do niego dostać i większe zakupy forumowe by się zrobiło? ;)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Ciekawe kto ci zdradzi namiary na swojego hurtownika :mrgreen: :mrgreen:
Chyba po to byś mu konkurencje robił :mrgreen: :mrgreen:
Skoro ten pistolet kosztuje około 280 złotych to w hurcie na pewno nie przekracza 140-150 zł.
W takiej cenie kupił bym 50 sztuk i na allegro......
Po stówce na każdym przebicia i zysk murowany. :mrgreen:
To musi być tanie w hurcie bo naprawdę tanio go sprzedają ,nikt nie robi biznesu po kosztach tylko po to by zarobić :mrgreen:
Raymanol
Posty: 5
Rejestracja: 2008-07-14, 12:28
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

pala30, no wiesz, magików od sprzętu to tutaj i na beżowych nie brakuje, to i może jakiś z wtykami się znajdzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Może ,ale pewnie załatwi dla siebie w dobrej cenie jak ma znajomego a reszta musi zapłacić normalnie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Dostałem do ręki CP-1 , żeby naprawić przekręcenie systemu w stosunku do drewienka . Przemek / Hiszpan / też potwierdza , że miał takie egzemplarze w rękach . Powód okazał się prozaiczny . Mały błąd konstrukcyjny polegający na jednakowej średnicy gniazda uszczelnienia w zaworze strzałowym i w rurze mieszczącej zawór strzałowy . Ten w rurze powinien być większy . Lekkie przekręcenie zaworu strzałowego przy montażu powoduje , że mosiężny element dociskający oba o-ringi uszczelnienia nie wchodzi na swoje miejsce , tylko ustawia się ukosem .
Obrazek Obrazek Obrazek
Metodą montażu jest najpierw wprowadzenie mosiężnego elementu w oba otwory dla ich wycentrowania , a następnie dokręcenie zaworu jak pokazano na zdjęciu . Ubocznym skutkiem wspomnianego błędu są prawdopodobnie przedmuchy CO2 .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Dzisiaj przestrzelałem pistolet po prawidłowym zmontowaniu i mam kilka uwag . Musiał przepuszczać CO2 , bo obecnie skupiał strzały o 7-8 cm wyżej , na dystansie 8m , niż przed naprawą . Niestety możliwość korekty zerowania przyrządów skończyła się o 2 cm ponad punktem celowania . Zauważyłem ostre , nie obrobione krawędzie spustu zmniejszające komfort posługiwania się pistoletem , oraz baaardzo długą drogę miękkiego spustu bez pierwszej fazy i możliwości jakiejkolwiek regulacji . Droga jest na tyle długa , że w trakcie jej pokonywania można przysnąć , a strzał jest całkowitym zaskoczeniem . Drogę działania spustu należy bezwarunkowo skrócić jeśli chcemy mieć zadowalające wyniki na tarczy . Najwięcej uwag mam do drewienka . Jak dla moich drobnych dłoni chwyt jest zbyt potężny a szeroki klocek pod spodem nie wiadomo do czego ma służyć , bo podparcie lewą dłonią jest bardzo niewygodne . W moim przypadku drewienko trzeba by traktować jako surogat dla wykonania bardziej ergonomicznego chwytu . Jak w wielu budżetowych sprzętach muszka jest moim zdaniem jest zbyt szeroka . Ja radzę sobie w takich przypadkach niewielkim nacinaniem muszki wzdłuż trójkątnym pilnikiem iglakiem i staram się " posadzić " cel w tak wykonanej bruździe . CP-1 może być fajnym sprzętem rekreacyjnym gdy włoży się w niego nieco inwencji twórczej i nieco pracy .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

cep jeden ;-)

Post autor: mironTG »

Właśnie wczoraj zamówiłem sobie cepka w kolbusi w kal. 4,5 bo były i 5,5 za jedyne 259 zł o ile pamiętam. Mam nadzieję że będzie z niego całkiem znośne strzeladełko. Zostanie bez szkiełka bo mam crosa z Walterkiem więc w wiosennej może skuszę się na PPN :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Właśnie wczoraj zamówiłem sobie cepka
Daj sygnał jakie są Twoje wrażenia .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Jak tylko postrzelam tarczkę z pudełkowego to opiszę co to warte. Poczaruje w nim na tyle ile potrafię i zobaczymy zmiany, koledzy twierdzą ze może być przyjemnym pistolcem.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

CEPEK

Post autor: mironTG »

No i stało się. Odebrałem toto z paczkomatu i w te pędy do stodoły postrzelać, małe szyszczenie i do dzieła. Pierwsze oko...... i zaskoczenie nie ma paskudnego lakieru na drewienku, spust jak dla mnie do przyjęcia, wykonanie dosłownie igła, no można by było przytępić krawędzie przy porcie, korona wzorowo zbabrana ale do poprawienia ( bardzo płytka ) mocny jest, puszka po piwie z 10m prestrzelona stoi. Cena z przesyłką 270 zł. Miłe zaskoczenie za takie pieniądze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )