Charakterystyka Diablika

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Eeech...to raczej ma dać więcej do myślenia Darasowi... :P Tak na noc.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

A czemu ?? :shock: Diablik to karabinek do robienia wyników . Tak miał być zrobiony i tak został dobrze zrobiony . A Spartan , to zabawka ... ozdobić zawsze można ... nawet w kwiatki czy inne karbony ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

A temu, że jeśli zainwestuję w następne PCP (a szczerze chcę) - to ma podobnie wyglądać z pominięciem nieistotnych ozdóbek na choinkę. Wajcha dla mnie jest najważniejsza - reszta do ogarnięcia. No przecież mam raczej z czego strzelać na razie. (czy nie?) :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

maximus pisze:P.S. Z ciekawości, jak tam u ciebie ze stabilnością kolego Nabuchodonozor i jaki sprzęt.
A dziękuję, całkiem nie najgorzej. W sprężynach to 1-2m/s (HW50 oraz Hatsan 55 oba po sporych czary mary) do tego pcp home made (albo raczej składak) z regiem produkcji jednego z kolegów z forum na którym mam +/- 1m/s. Dlatego z całym szacunkiem i bez obrazy ale wynik +/- 2.5m/s w pcp takiej klasy do jakiej aspiruje Diablik jest fatalny.
maximus pisze:Tak jak już kiedyś pisałem przymierzam się do rzetelnego opisu z fotkami, wykresem i tarczami.
Będę wypatrywał z niecierpliwością, jeśli pojawią się zmiany na lepsze przyznam się do mej pomyłki i stawiam piwo :)
Awatar użytkownika
vit91151
Posty: 13
Rejestracja: 2011-03-27, 18:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vit91151 »

daras pisze:Karabinek, jest już po wszystkich testach, co miało być poprawione to zostało poprawione. Karabinek jest robiony na zamówienie, czas oczekiwania w tej chwili to około 2 miesiące.
Bardzo się cieszę, że już po testach i poprawiony. Teraz pytanie zasadnicze:

Co można zamówić i za ile ?

Być może osoby, które brały np. udział w testach, lub Twoi koledzy to wiedzą. Reszta raczej nie.
Niestety, tej informacji brak. Nie ma jej też na http://guntuning.com/
Do tej pory czytając ten wątek, też niewiele tych informacji uzyskałem, a te które uzyskałem są wyrywkowe. Może warto byłoby je wreszcie zebrać do kupy i napisać chociaż krótką charakterystykę karabinka.
Kiedy w sierpniu pytałem się właśnie o te dane, dostałem od Ciebie informacje, że karabinek z lunetą będzie ważył 4600 g a osada będzie praworęczna. Pomijając to, że nie wiem ile waży Twoja luneta, czyli dalej nie wiem ile waży sam karabinek, wiele to nie jest.
Steyr 110, AA410, Hatsan55+Alchemik
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

@Nabuchodonozor
Zrobimy tak ja do Ciebie przyjdę zrobimy pomiary każdego z Tych karabinków co wymieniłeś, na nieważonym śrucie takim ja ja robiłem testy(śrut ja dostarczę) Twoim chrono potem moim i jak będzie tak jak napisałeś to masz ode mnie Diablika (z tą beznadziejną charakterystyką) w prezencie.
Jeśli zaś pomiary będę inne jak napisałeś to zwracasz mi za drogę i za równowartość Diablika.
Przyjmujesz zakład?


@vit91151
Waga karabinka w osadzie bukowej to 3250 gram.
Waga systemu 1840 gram.
Co do opcji to dziś postaram się umieścić.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

A dziękuję, całkiem nie najgorzej. W sprężynach to 1-2m/s (HW50 oraz Hatsan 55 oba po sporych czary mary) do tego pcp home made (albo raczej składak) z regiem produkcji jednego z kolegów z forum na którym mam +/- 1m/s. Dlatego z całym szacunkiem i bez obrazy ale wynik +/- 2.5m/s w pcp takiej klasy do jakiej aspiruje Diablik jest fatalny
Czy ja wiem...

Moim zdaniem to zależy od metodologii. Jeśli mamy gdzie robić test (stabilne warunki, dobre oświetlenie) to już jest połowa sukcesu. W świetle sztucznym pojawiają się czasem błędy w pomiarze rzędu 2 m/s, ale i na dworze chmura przyjdzie i wyniki wariują. A nie każdy ma dostęp do takiego chrono, jakie dla WKFT Marcel wydłubał, w zasadzie wolnego od błędów. W zasadzie :) Zarówno Shooting Chrony jak i Combro dopuszcza błąd pomiarowy na poziomie 1%, więc już masz dwa metry na sekundę możliwej odchyłki.
OK, masz najlepsze chrono na świecie i super miejsce na testy. Pozazrościć, ale co dalej?

Masz karabin i śrut? Załóżmy, że będzie to znany i lubiany JSB Exact, chyba najpopularniejszy w dyscyplinie, do jakiej ma służyć Diablik, czyli do HFT/FT. Exact wg producenta ma masę 0,547 grama. Praktyka jednak wskazuje na to, że różnica w masie Exacta może być spora, od 0,538 do 0.560. Owszem, w dobrej partii śrutu z najświeższej matrycy tych w okolicy 0,547 będzie być może najwięcej, ale nie ma takiej gwarancji. Swego czasu na rynku pojawił się na chwilę przeważony selekcjonowany Golden Exact, ale i tam zdarzały się różnice w masie - nie tak duże, ale jednak. Dlatego na potrzeby testów prędkości zawsze biorę śrut przeważony, gdzie tolerancja wynosi 0,006 g. Inaczej to nie ma sensu, jeśli się weźmie najlżejszy i najcięższy śrut z paczki, to różnica w prędkości wylotowej może sięgnąć nawet trzech metrów na sekundę.

No, to tu mamy trzy, na chrono dwie i już może być pięć. Słabo? No to dodaj jeszcze do tego wahnięcia samego sytemu. Mój Steyr, uważam, że jeden z lepszych na naszych torach FT/HFT na selekcjonowanym torze trzyma się w kupie z prędkością około 240 m/s., plus-minus pół metra. Te gorsze mają różnice między maksem a minimum 2 m/s - to błąd jak najbardziej dopuszczalny przez producenta, Żyła kiedyś pisał nawet o trzech w jakiejś reklamacji.

Łatwo policzyć, jak się wszystko zsumuje wszystkie błędy i niedoskonałości, że różnica może sięgnąć nawet i 8 m/s w przypadku Steyra.

A teraz poczytaj jak Darek testował i zobacz, ile mu wyszło na testach. Ja te wyniki oceniam jako zaskakująco dobre, i jeśli w kolejnych egzemplarzach, także po dłuższym użytkowaniu będą podobne, to Diabliki będzie można z powodzeniem kupować i bawić się nimi na zawodach.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

daras pisze:Zrobimy tak ja do Ciebie przyjdę
Darku bardzo chętnie, zapraszam, szkoda że się chłodno robi bo by można było grilla rozpalić i piwko wypić ;-)
Niestety bardzo mi przykro gdyż zakładu nie mogę przyjąć, z powodu tego jednego zdania:
daras pisze:na nieważonym śrucie takim ja ja robiłem testy
Bardzo mi przykro ale wcześniej taka informacja nie rzuciła mi się w oczy. Ja gdy sprawdzam wahania robię to na ważonym śrucie branym z wagi laboratoryjnej (z góry założyłem że jak ktoś podaje charakterystykę to przygotowuje się do tego jak najlepiej by zminimalizować błędy, jak widać się myliłem) często też smarowanym a pomiary robię na strychu przy pomocy Schooting Chrony M1 z dodatkowym dedykowanym oświetleniem. W takich warunkach na pcp podtrzymuję mam +/- 1m/s. Jeśli i Twój w takich warunkach będzie miał podobnie to mea culpa, pięć zdrowasiek i zwracam honory z nawiązką. Na nieważonym śrucie prosto z pudełka jeszcze jak się jakieś liche trafi to i ja mam wahania dochodzące nawet do 3-4 m/s.

Emhyrion bardzo dziękuję za szerokie opisanie kwestii podejścia do testów, w pełni się z nimi zgadzam.
Ja wiem że każda sroczka swój ogon chwali dlatego peace ;)
Awatar użytkownika
Emhyrion
Posty: 288
Rejestracja: 2009-01-09, 10:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Emhyrion »

Nabuchodonozor pisze:Ja wiem że każda sroczka swój ogon chwali dlatego peace ;)
Nie chwalę diablika bo go na oczy nie widziałem, ale jeśli rzeczywiście różnice w prędkości sięgają około dwóch metrów, w dodatku nie między jednym strzałem a kolejnym tylko dla większej próby, to pozostaje oddać szacunek i czekać na testy długodystansowe.
________________________________________
http://fotoplastikon-emhyrion.blogspot.com/
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dobra miało byc w weekend ale widze ze sytuacja się zaognia więc napisze teraz a wykres w wekend. U mnie na expresie przeważonym (nie pamiętam jaka była waga, sprawdze jak wróce do domu bo jestem w pracy), na smarownym delikatniutko napierem, na chrono Radka daje mi wachania od 246 do 248 m/s w zakresie ciśnień 190-100 bar w 90 strzałach. Czy tak jest ok? Wykresik i reszta informacji jak mówiłem w weekend.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Pardon Emhyrion z tą sroczką nie do Ciebie tylko tak ogólnie ;)
Emhyrion pisze:ale jeśli rzeczywiście różnice w prędkości sięgają około dwóch metrów, w dodatku nie między jednym strzałem a kolejnym
No właśnie cały pic w tym że na tamtym wykresie takie były ;) Chyba że coś innego masz na myśli. Tak czy siak wbrew temu jak to mogło wyglądać we wcześniejszych moich postach gorąco trzymam kciuki za tę konstrukcję gdyż ma potencjał no i jeszcze jak wygląda, głównie z tego ostatniego powodu jestem jej cichym wielbicielem ;-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

A jeszcze zapytam w tej QB to rozpiętość +/- 1 m/s to na ilu strzalach z kartusza?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Jeśli pytasz o moją to jest to bardziej +/- 1-3 m/s na max 50 strzałów w warunkach laboratoryjnych, niestety w normalnych warunkach na dworze itd. gdzie są wahania temperatury do tego szybkie strzelanie gdzie się mechanizm schładza, jednym słowem praktycznie nie do osiągnięcia. Należy przy tym podkreślić że z fabrycznej QBty to tam została tylko lufa, blok, osada i rodzaj zasilania, reszta została dosyć mocno przerobiona przez użytkownika innego forum dlatego większych szczegółów technicznych nie znam.
Ostatnio zmieniony 2012-10-22, 16:53 przez Nabuchodonozor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Acha, ok. U mnie tak jak mówiłem 90 strzałów w garażu czyli temperatura taka jak na zewnątrz. Ale teraz już milcze nie chcę psuć niespodzianki weekendowej
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

maxim, a nie próbowaliście ustawić dolnego zakresu ciśnienia na 90 bar? Może byłoby kapkę więcej strzałów.... :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42