KANDAR CP-1 .. czy będzie hitem ??

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Walizka w zestawie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: może jeszcze tygrysa w zestawie!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Obaj Towarzysze Kamraci jesteście dla mnie "guru" ze względu na posiadaną wiedzę i umiejętności. Jestem tu bardzo krótko, ale czytam starannie wszystko to, co piszecie, a jest w sferze moich zainteresowań. Wybaczcie więc, jeśli któryś z Was poczuł się dotknięty lub urażony. Faktem jednak pozostaje, że sam temat jest "gorący" i Obaj wypowiadaliście się o pistolecie pozytywnie, bez względu na "bajkę", w której się on znalazł. Gdybym wiedział, że Mistrz Konkwistador zamierza sprzedać tenże "wynalazek" - z jego rąk brałbym w ciemno.
Lubię różnorodność. Dopiero teraz zaczynam mieć swoje preferencje odnośnie tego, co w strzelaniu mi się podoba. Bo podoba mi się, to jest pewne. Nie mam ambicji super sportowych, a wyłącznie rekreacyjne. Wciąż szukam swojej "drogi" strzeleckiej jako formy relaksu. Włączając w to "strzeladła" ASG. Prawdę powiedziawszy, dochodzę coraz częściej do wniosku, że to nie wartość sprzętu, jego tuningowanie, "podkręcanie", "szmoc" i perfekcyjna celność ma dla mnie pierwszorzędne znaczenie, ale przyjemność z jego użytkowania, wygoda, wygląd (w przypadku replik).
Uśmiejecie się Panowie zapewne, jeśli powiem, że ostatnio najczęściej strzelam sobie z crosmana pumpmastera 760 w małym pokoju z 2-3 "pompmnięć", albo sprężynowej repliki ASG Walther P-38 Umarexu. Przeziębienie jest tego przyczyną i kiepska pogoda. Pozostały arsenał jest zwyczajnie zbyt silny i głośny, by "popykać" w domu. Znacznie odbiegłem od tematu, ale swoją ofertę podtrzymuję.
Liczy się przyjemność i pogoń za króliczkiem.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Walizka w zestawie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: może jeszcze tygrysa w zestawie!!!!! :mrgreen: :mrgreen:
Szkoda. Na beżowym mnie nie chcą z powodu nieodpowiedniego adresu mailowego.
Od tygryska wolę Małego Głoda, albo Serce i Rozum :D
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

No to jak jest trzech chętnych z tego co widzę jest to kaska do mnie i jadę na zakupy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jak się zdecydujecie na 100% to dam wam numer konta do przelewu na PW.
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Ja podumam jeszcze bo ten pistol to mi potrzebny zupełnie do niczego. :) Ale ciekaw jestem co się z niego da zrobić. Dam znać jutro z rana ok?
:-D
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

jasne
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Wybaczcie więc, jeśli któryś z Was poczuł się dotknięty lub urażony
Swawolni jesteśmy... to też czasem jakiś żart się trafi :mrgreen: Nie przejmuj się tak ;)
Też dopiero się uczę i moja wiedza jest jeszcze bardzo ograniczona.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Chłopaki, biłem się mocno z myślami i finalnie odpuszczam Kandara.

Mam pomysł na fajną przeróbkę spustu i jeszcze kilka rzeczy które można z nim lub z niego zrobić. Jednak nie mam na to czasu i muszę zająć się innymi równie ciekawymi tematami.

Wam życzę powodzenia w użytkowaniu tego sprzęciora. Będę śledził wątek z zainteresowaniem.
:-D
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Jeśli byś mógł to zdradź mi coś w temacie spustu. Też mam pewien pomysł i nie wiem czy jest dobry.
Co do trzeciego kandara to chyba już znalazłem kogoś (miał się kontaktować na beżowym PW z Krystianem)
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Kolega bryk11 się kontaktował ze mną ,tak jak pisałem za cały zestaw mogę wydusić dobrą cene 290 złotych.Musicie doliczyć sobie paczuszki.I haracz jedna paczka gratisowego śrutu dla mnie :mrgreen: :mrgreen:

W zestawie jest
-pozdol
-15 co2
-2 razy rws Basic po 500 sztuk.
Licząc na okrętkę w sklepie po normalnych cenach
-270
-30
-25
to wychodzi 325 zł .Różnica jest spora a za paczkę i tak trzeba wszędzie zapłacić i to czasami zawyżone koszty.
Dawać znać to się załatwi.Wybiorę najładniejsze rękojeści i prze strzelę każdego przed wysyłką do was,by pewność była że wszystko ok.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

To nie pozostaje w takim razie nic innego, jak rozesłanie nam danych do przelewu na PW lub adresów mailowych, by jak najszybciej cieszyć z "chińczyka" :)
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Ok posyłam dane na PW i bez obaw kaska wam nie zniknie ,paczki dotrą do kupujących. :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Jeśli chodzi o spust to powinno się go dać przerobić w ten sposób, aby zbijak wypychał główną dźwignię gdy jest niezblokowana. Wywalić sprężynkę. Podeprzeć dodatkową dźwignią lub bezpośrednio dorobionym elementem z językiem spustowym dźwignię od "drugiej" strony - tak by zapobiegać samoczynnemu uwolnieniu zbijaka. Potem pozostaje znaleźć miejsce na spręzynkę do regulacji twardości i wkręt do regulacji drogi.

Jak to wykonać fizycznie? Mam dwie (a nawet trzy) koncepcje,ale nie narysowane. Różnią się zupełnie wykonaniem, ale sens jak opisany powyżej. Potrzebny dostęp do frezarki lub sporo cierpliwości z dremelem, wiertarką i pilnikami oraz materiał (czyli dobra stal).

Żeby uniknąć niepotrzebnej dyskusji: tak to sprzęt za dwieście kilkadziesiat złotych. I nie trzeba z niego robić matchówki. :) Ale jak się chce to dlaczego nie? ;) W końcu zawsze lepiej jak się strzela przyjemniej a i radość ze zrobienia czegoś takiego samemu mega.

A teraz pomóżcie troche rozwiać moją ingnorancję w temacie zmiany napędu.
Co to jest kalamitka i jak to się podłącza do butli CO2? A jak działa patent z nabojem prezentowany przez kewalsPL na iwebie?

Ciekawe ile czasu minie, zanim chińczycy zrobią pierwszą matchówke pistolet PCP lub CO2. Stawiam, że niewiele.

A co do CP1 to spora wada to masa zbijaka. Zrobili słabszą sprężynę o dużej średnicy i ruchu. Musieli to zrekompensować cięższym zbijakiem. Dzięki temu może być użyty tak prosty spust (siła sprężyny nieduża). Za to długi cykl strzału.
Po przeróbce spustu można by włożyć mocną sprężynę i lżejszy zbijak o małej średnicy na czym znakomicie zyskałby cykl strzału.

Ale jak to wszystko zsumować (koszty przeróbki spustu, napędu i zbijaka) to taniej kupić Walthera CP2 w walizce i z dwoma kartuszami. Który ma wszystko lepsze. :)

Suma sumarum moim zdaniem cieszyć się fabryką z niewielkimi poprawkami bo inaczej to nie ma sensu. :)
:-D
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

OK, czekam na PW. Kasa wyjdzie do końca tygodnia (czekam na wypłatę :) )
mildot pisze:Suma sumarum moim zdaniem cieszyć się fabryką z niewielkimi poprawkami bo inaczej to nie ma sensu.
Dokładnie
Co do przerabiania na "tankowce" trochę info znajdziesz u MIKIEGO
Jeśli nie czytałeś to polecam. TU jest np. bombiczka z kalamitką. Podłącza się to do butli za pomocą wężyka (ciścieniowego) ze smarownicy np. takiej:Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-08-27, 12:19 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Nie ma sprawy w sobotę się wybiorę na zakupy.