KANDAR CP-1 .. czy będzie hitem ??

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

W Polsce jest mniej swobód obywatelskich aniżli było w Polsce Ludowej. Nie wolno palić na dworze, napić się piwa, ściąć drzewa na własnej posesji, moje dziecko nie może kupić łakoci w szkole a ja nie mogę odstrzelić szczura w piwnicy. Mogę mu ewentualnie zaserwować śniadanko z barbituranów, które wywoła u niego krwawienie z przewodu pokarmowego co po kilkunastu godzinach męki doprowadzi go do niechybnej śmierci. Nie jestem jakimś liberałem ale regulacje prawne w każdej dziedzinie życia i wmawianie mi co jest dla mnie dobre to zamach na wolność. Jeszcze chwila i w miastach zakażą palenia węglem, jeżdzenia samochodem lub brania powyżej pięćdziesięciu wdechów na minutę.

@daNeczek w każdym normalnym kraju walka ze szkodnikami i gatunkami inwazyjnymi jest normą. Mieszkałem w UK i do srok, szarych wiewiórek i królików można nawet butelkami rzucać.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

kaporwojtas pisze:W Polsce jest mniej swobód obywatelskich aniżli było w Polsce Ludowej.
Kiedyś Orwell-owską rzeczywistość przypisywano "komunie". Okazuje się , że jest to prawidłowość "ogólnorozwojowa". Niestety :( .
kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

Swoją drogą ciekawe jak działają firmy z branży pest control. Wiem o kilku, w których do odszczurzania również używają broni pneumatycznej. Może mają zgody z ministerstwa środowiska, spraw wewnętrznych, obrony narodowej, administracji i cyfryzaci powiatowego lekarza weterynarii oraz od lokalnego proboszcza ;-)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

"Polska to bardzo dziwna kraj", jak mawiał Zulu-Gula :lol:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Strzelam w gęstej zabudowie w pacyfistycznym sąsiedztwie do szkodników.
... i pewny jesteś , że jak nie trafisz w tą srokę , to śrut zutylizuje sie w powietrzu i nikomu nie zrobi krzywdy ??? ... ojjj ... Kolego :/ ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

kaporwojtas pisze:W Polsce jest mniej swobód obywatelskich aniżli było w Polsce Ludowej. Nie wolno palić na dworze, napić się piwa, ściąć drzewa na własnej posesji, moje dziecko nie może kupić łakoci w szkole a ja nie mogę odstrzelić szczura w piwnicy. Mogę mu ewentualnie zaserwować śniadanko z barbituranów, które wywoła u niego krwawienie z przewodu pokarmowego co po kilkunastu godzinach męki doprowadzi go do niechybnej śmierci. Nie jestem jakimś liberałem ale regulacje prawne w każdej dziedzinie życia i wmawianie mi co jest dla mnie dobre to zamach na wolność. Jeszcze chwila i w miastach zakażą palenia węglem, jeżdzenia samochodem lub brania powyżej pięćdziesięciu wdechów na minutę.

@daNeczek w każdym normalnym kraju walka ze szkodnikami i gatunkami inwazyjnymi jest normą. Mieszkałem w UK i do srok, szarych wiewiórek i królików można nawet butelkami rzucać.
1) w UK nie jesteś, tu jest inaczej, na forum też. Nie pasuje - bo mi NIE pasuje czytanie dyskusji o pest control dla zwykłej zasady, bo same pesty to mi wiszą - polecam forum airgunhunting i tam można sobie podyskutować.
2) nie pasuje Ci Polska Ludowa, to albo wyjedź albo ją zmień. Nie owce wybierają ludzi ustalających zasady gry, tylko inni ludzie.

Co do palenia węglem, stosowny ukaz już jest podpisany.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

kaporwojtas pisze:(...) Jeszcze chwila i w miastach zakażą palenia węglem )...)
W Warszawie taki zakaz obowiązuje od lat 70-tych ubiegłego wieku!
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

Kolego Hiszpan:
Zawsze używam broni (jakiejkolwiek) zgodnie z zasadami bezpieczeństwa! Zanim podniosę broń z pozycji bezpiecznej to spoglądam gdzie może spaść śrut! Gęstej zabudowy użyłem jako małej metafory. Chodzi o to, że dom stoi w sąsiedztwie działek kilkunasto arowych. Miejsce do strzelania bezpieczne. Kulochwyt za nim budynek gospodarczy. Nigdy nie mierzę nad linię horyzontu. Słowem nie jestem "z tych co po flaszynie postrzelili sąsiada lub kolegę od kielicha". Nota bene taka sytuacja miała miejsce u mnie w mieścinie kilkanaście dni temu.

Odnośnie "pest control" uwielbiam zwierzęta i to wszystkie. Nie propaguję strzelania do czegokolwiek tylko ze względu na to jaki to gatunek. Źle mnie zrozumiano. Jeśli jednak mam szczura w piwnicy bądź na posesji to dostanie śrutem między gały ponieważ jest to moje domostwo a owy szczur stwarza zagrożenie. Uważam że jest to po stokroć bardziej humanitarne niż wspomniana trutka. Nie bawi mnie odbieranie życia zwierzętom żadnym a jeśli to robię to tylko w konkretnych celach i z uzasadnionych przyczyn. Kolega, który chciał mnie odesłać na forum, gdzie gaworzy się o polowaniach może powinien zajrzeć na forum pacyfistów.

Gwoli podsumowania nie wiem na jaką cholerę ktoś mnie ruga gdy nie przejawiam żadnych kontrowersyjnych teorii. Kolega, który pisał o słowikach na placu w Warszawie pod kątem tego, że zostały wytępione przez właśnie sroki, które kolonizują ekosystem. Dlatego są szkodnikami. Nie mówię by każdy Warszawiak wyjął flintę i palił w drób ale przez to, że nie podejmuje się środków zaradczych, dochodzi do takich sytuacji. Kolejny przykład sójek, które od kilku lat gniazdują w pobliżu ludzi. Gniazdo kosów 2 lata z rzędu bez potomstwa (widziałem na własne oczy jak sójki zajadają jajecznicę). Wiadomo mi też o "nalocie" sójek na gniazdo jastrzębia.

Wracając do tematu kandara
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie chcę mieć na głowie WWF z powodu odstrzału szczura lub nornicy. J
... cały "opieprz" tyczył się tej wypowiedzi . Jeżeli uważasz , że nie była kontrowersyjna , to wybacz , ale była. Natomiast zwracam Ci uwagę , że jesteś na prywatnym forum , gdzie Administrator i Moderator zwrócili Ci na to uwagę i czy się Tobie podoba czy nie , to nie chcemy czytać o strzelaniu do zwierząt z wiatrówek . Jakichkolwiek zwierząt , z jakichkolwiek wiatrówek ... kropka . Nawet 5J to zbyt mało . Kandar się nie nadaje .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
LOGUN
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-23, 10:02
Lokalizacja: Łódż

Post autor: LOGUN »

No dobra dwa dni przerwy i jedziemy dalej :D :mrgreen: :lol: ale już na temat .....Praca moja skończona i zostawiam go w tak...
Obrazek

Obrazek

Obrazek
kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

Ładne to!

U mnie póki co skromnie. Zrobiony nowy spust, dodany tłumik, trochę porobione z rękojeścią. Czeka go konwersja na pcp i wykonanie nowego kabłąka. Obecny to MacGyverka na szybko...

Obrazek

Obrazek

P.S
Logun nie masz problemu z bliskością języka w stosunku do rękojeści? To była pierwsza rzecz jaką musiałem przerobić. Jak z Ek po konwersji? Warto było?
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

@LOGUN
Ryniu, jak to mówią za oceanem GOOD JOB! :mrgreen:
Po niedzieli mój jedzie do kliniki na przeszczepy :P
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

@kaporwojtas
Choć walizeczka deczko za mała to i tak fajna, bo zrobiona wg własnego "pomysła" - GOOD JOB :mrgreen:
:P
Daystate MK3 FT-R
kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

Walizeczkę mam i większą (kupiłem zestaw 3 sztuk) ale na siłę chciałem upakować "Kazika" do tej średniej aby było kompaktowo. w zasadzie wszystko się mieści i siedzi stabilnie. Aż dziw, że nikt nie wybrechtał mnie, że wożę z sobą tzw. teflonowe śruty ;-)
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

kaporwojtas pisze:Aż dziw, że nikt nie wybrechtał mnie, że wożę z sobą tzw. teflonowe śruty ;-)
Eeee tam, to tylko pudełka po nim - nieprawdaż? :P. Zamaluj czarnym markerem ;)
Daystate MK3 FT-R