KANDAR CP-1 .. czy będzie hitem ??

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Gratulacje :! Jak wyglądają koszty przeróbki samego systemu??? Rękojeść mnie nie interesuje...
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Koszulka termokurczliwa to nie jest najlepszy pomysł, troszkę jak pistolet na wodę będzie wyglądał. Chyba że jakieś inne niż te co w elektrycznych leżą masz na myśli....
LOGUN
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-23, 10:02
Lokalizacja: Łódż

Post autor: LOGUN »

Masz rację z tą koszulką nawet nie wejdzie pomiędzy kartusz a płaszcz chyba zostanie tylko lakier ....a dopiero spasowałem osadę z bebechami troszkę trzeba było podfrezować ..
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

I widzisz :idea:. Jak się popieści to wszystko się zmieści :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

LOGUN, kto dorabiał ten kartusz, ma regulator, jakie koszta?
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
LOGUN
Posty: 20
Rejestracja: 2015-09-23, 10:02
Lokalizacja: Łódż

Post autor: LOGUN »

Nie ma regulatora bo już w tej wersji nie wejdzie gdybyś robił bula to tak .a i tak jest prawie jak luśnia ala Brudny Chary :D a takiego chciałem .
kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

Ja dopiero czynię pierwsze kroki w tuningu ale pochwalę się "flight-casem" jaki to sobie dziś wystrugałem do CP1. Przy okazji czy ktoś zna łatwą metodę na podniesienie szmocy tej plujki?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S
Na dole zostawiłem miejsce na tłumik choć z drugiej strony cp1 z lupą waży już sporo...


Update: Jako że jeden z userów zapytał mnie na PW czy przerabiałem rękojeść to już opiszę to tutaj.
Więc odrysowałem paluchy ołówkiem po czym przystąpiłem do walki raszplą. Później "glanc-papier" i lakierobejca. Okazało się jednak po tej przeróbce, że wskazujący nie wchodzi pod kabłąk (rozwiązanie = brzeszczot). Gdy palec już wlazł na miejsce to okazało się, że język spustu jest zbyt blisko. Kawałek "amelinium" i jazda... Wystrugałem w bólach cyngiel w zasadzie bez zaplecza sprzętowego ale jest super. Kabłąk zrobiłem z płaskownika aluminiowego ale to rozwiązanie tymczasowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz małe marzenie. Mam w zamiarze zrobienie identycznej osady z aluminium bądź z tytanu. Rozmawiałem już z frezerem i trzeba dostarczyć tylko projekt :-)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

kaporwojtas:
Zdecydowanie nie masz się czego wstydzić :)
Każden jeden profesjonalny zawodowiec musi mieć przecież skrzynkę narzędziow-om (wężykiem?) :D
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

kaporwojtas pisze:(...) Przy okazji czy ktoś zna łatwą metodę na podniesienie szmocy tej plujki?
(...)
Nie wiem jaka tam jest sprężyna kurka, ale można zastąpić ją nieco silniejszą. To spowoduje większe otwarcie zaworu dozującego. Spadnie co prawda ilość strzałów z jednego naboju CO2, ale wzrośnie siła miotająca. Tylko czy rzeczywiście jest taka potrzeba?
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2876
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mc_iek pisze:Nie wiem jaka tam jest sprężyna kurka, ale można zastąpić ją nieco silniejszą.
Albo osłabić sprężynę wewnętrzną , domykająca zawór . A najlepiej zmienić obie jednocześnie w przypadku korzystania z lupki .
kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

Dzięki za "uznanie" ;-)
Co do powera to zmienilem sprężynkę na mocniejszą ale ta, którą dysponuję, jest z grubszego drutu i po ściśnięciu nie moeści się w gnieździe zbijaka. Co do ilości strzałów to nie zależy mi tak bardzo. to przecież hobby i trzeba na nie wydawać pieniądze. Jak dla mnie 15 strzałów z bombiczki będzie ekonomicznie ok.
Marzy mi się przeróbka pistola na PCP ale nawet nie wiem jak się za to zabrać. zgromadzę wiedzę to się zobaczy.

teraz na kolejce osada z tytanu. A jak tą uda się wykonać wraz z ryflowaniem frezem graweskim i pokryciem tlenkami na jakis kapitalny kolor to wierzcie, że wasze zwieracze będą w potrzasku!!!

@Filo dzięki za wskazówkę. Mam w mieścinie firmę produkującą sprężyny. Jutro zawijam obie z Kadara i gnam coś dobrać.
Ostatnio zmieniony 2015-10-16, 22:24 przez kaporwojtas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Poszukaj w okolicy warsztatu sprężyniarskiego, to dorobią ci taką sprężynkę.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
kaporwojtas
Posty: 10
Rejestracja: 2015-10-14, 21:39
Lokalizacja: Czechowice Dz.

Post autor: kaporwojtas »

Doradźcie jeszcze braci draga jaki tłumik zastosować. Strzelam w gęstej zabudowie w pacyfistycznym sąsiedztwie do szkodników. Nie chcę mieć na głowie WWF z powodu odstrzału szczura lub nornicy. Jednokomorowy przyjazny jest dla kieszeni ale pytanie o różnicę w hałasie. Macie porównanie?
A czy potrzeba większa moc? Hmm lupka to pistoletowa 2x20 (odleglość oka od okularu 65cm) zdaję sobie sprawę, że na 100m z tego się nie strzela ale moja pukawka to źle-sławione 5,5 mm i mam wrażenie, że gdyby mocniej grzała to byłoby cudowniej.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3697
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

W Polsce strzelanie z wiatrówki do zwierząt jest nielegalne. Nawet do szkodników.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

kaporwojtas pisze: Nie chcę mieć na głowie WWF z powodu odstrzału szczura lub nornicy
... wielki brat Cię czyta ... :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)